Pozwijane liście papryk

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 7 lip 2020, o 17:42

Zdjęcia papryki odnośnie odpadających zawiązanych małych owoców
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez ch4 » 7 lip 2020, o 19:01

Clinic,
delikatniej z nawozem i będzie wszystko ok.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 7 lip 2020, o 19:30

Teraz narazie na samej wodzie żeby trochę odpoczęły, reszta dzisiaj dostała oprysk Sensi Cal Mag Xstra bo ewidentnie mają niedobory wapnia zgodnie z tym co ch4 opisywałeś w niedoborach. Być może za dużo nawozu dawałem i stąd ten niedobór aczkolwiek ta papryka ich nie posiada. Dziękuję wszystkich za cenne rady które są mega pomocne.
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez mati537 » 8 lip 2020, o 10:43

CO za duzo to nie zdrowo, nie ma co przesadzać z nawozami opryskami i innymi cudami bo zaczną świecić w nocy haha
Moje rosną sobie w tunelu raz na jakiś czas jak mam wolne to podleje porządnie biobizz grow i tak to tylko woda ze studni i słońce.
A przed przesadzeniem rozrzuciłem trochę obornika granulowanego i tyle a rosną jak głupie rozsadzałem co 40 cm i nie można przejść teraz :/
Podsyp wapnia i daj im pożyć bez dodatków zobaczysz co się będzie działo, poza tym wyglądają na zdrowe :)
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Bombon » 17 sie 2020, o 22:07

Clinic napisał(a):Witam,

Może ktoś seredczy i doświadczony byłby w stanie podzielić się swoją wiedzą i podpowiedzieć co może być powodem tak skręconych liści jak na załączonym zdjęciu. Zaznaczę że tak się dzieje jak roślina jest na pełnym słońcu i to nawet nie za długo jest na nie wystawiona bo z 3h (dzisiaj niestety nie udało mi się jej schować i oto taki efekt). Roślina zahartowana ponieważ już bywała na słońcu całymi dniami i nic się nie działo. Roślina podlana nie ma sucho.


Dobry wieczór !

Jak tam sytuacja z rolowaniem liści ? udało się coś wskórać po dodaniu wapnia ?
Dawkowanie w formie normalnego podlewania roztworem, czy oprysk bezpośrednio na liście ?

Mam dokładnie taką samą sytuację i też podejrzewam brak wapnia.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Bombon

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 cze 2020, o 16:47
Papryki: Bhut Jolokia, Habanero chocolate, Trinidad Moruga Scorpion Chocolate

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 18 sie 2020, o 10:33

Witam Bambino,

Oprysk zrobiłem bezpośrednio na liście i powiem szczerze, że pomogło w pewnym stopniu ponieważ drugim problemem jaki był to było zbyt obfite podlanie i rośliny się w tym ostrym słońcu po prostu najzwyczajniej sparzyły. Ograniczyłem podlewanie aż do lekkiego przesuszenia i problem znikł. Tak więc dodać wapno zawsze możesz ale na Twoim miejscu sprawdził bym też czy to nie jest efekt przelania i zagotowania roślin.

Pozdrawiam
Clinic
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron