Pozwijane liście papryk

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 1 lip 2020, o 13:42

Witam,

Może ktoś seredczy i doświadczony byłby w stanie podzielić się swoją wiedzą i podpowiedzieć co może być powodem tak skręconych liści jak na załączonym zdjęciu. Zaznaczę że tak się dzieje jak roślina jest na pełnym słońcu i to nawet nie za długo jest na nie wystawiona bo z 3h (dzisiaj niestety nie udało mi się jej schować i oto taki efekt). Roślina zahartowana ponieważ już bywała na słońcu całymi dniami i nic się nie działo. Roślina podlana nie ma sucho.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Wyrobnik » 1 lip 2020, o 14:13

To czasem nie mendy mszyce ?
Avatar użytkownika
Wyrobnik

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 mar 2020, o 09:48
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 1 lip 2020, o 18:11

Mszyc nie ma ani jednej :( ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?? Bo ja już naprawdę nie wiem jak temu zapobiec...
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez KaszaManna » 1 lip 2020, o 21:45

w moim habanero mam identyczne. Miałem mszyce, ale wytępiłem i liscie dalej tak wyglądają. Możliwe że to niedobór wapnia, jakoś się nie przejmuję tym ale słyszałem ze daje takie objawy
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez mati537 » 2 lip 2020, o 12:37

Poczytaj ten wątek: viewtopic.php?f=28&t=3262&start=160
Stawiam na brak wapnia, ale moze być też efektem mocnego słońca teraz nawet zahartowane rośliny w pełnym słońcu zwiją liście i zwieszają, albo mało wody.
Trzymasz je w doniczkach na balkonie?
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 2 lip 2020, o 18:01

Tak trzymam w doniczkach 12-15 l ale tak jak pisałem napewno nie mają sucho, wilgotna ziemia jest. Z tym że na pełnym słońcu rośliny tego dnia były z 4h. Natomiast jeśli chodzi o wapń może i masz rację tylko teraz pytanie jak ten wapń uzupełnić roślinom ?? Jakieś specjalne nawozy ? Chyba że tak mogło się stać o nadmiernego nawożenia ale używam BioBizz Bio-Grow i stosuje według zaleceń producenta więc wątpię...
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Wompos » 2 lip 2020, o 21:54

Sensi CAL MAG XSTRA co tydzien robie oprysk 2ml na litr wody.
Avatar użytkownika
Wompos

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 lip 2019, o 22:47
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 3 lip 2020, o 09:10

Super, wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi. W takim razie zakupie ten produkt i trochę podratuje papryki magnezem :)

Mam jeszcze jedną kwestię ponieważ zauważyłem iż na moich paprykach Poblano i Anaheim odpadają pąki. Tzn 2 sztuki się zawiązały ładnie i rosną już spore ale reszta niestety usycha i odpada... Dodam i krzaczki są dość spore ponieważ mają po 80 cm. Nawoże je BioBizz Top Max i Bio Bloom i nie wiem dlaczego gubią resztę zawiązanych już pąków (tzn jak tylko się zawiąże owoc kwiat odpada a kilka dni później owoc) Czy może macie jakieś pomysły/sugestie co może być tego powodem ?
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez Clinic » 6 lip 2020, o 16:00

Chciałbym się uprzejmie przypomnieć w wyżej opisanej sprawie a mianowicie odpadających zawiązanych malutkich owoców na paprykach. Jedynie 2 szt. sie utrzymują a reszta odpada masowo. Zawiąże się owoc i usycha ogonek a wraz z nim odpada owoc :(. Naprawdę już nie wiem co może być tego powodem. Krzaki naprawdę są już spore bo 80-90 cm. A owoce tracę jeden za drugim :(. Może akurat ktoś ma jakiś pomysł/dobrą radę co pomoże i uratuje chociaż część owoców.
Avatar użytkownika
Clinic

NOWY
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 kwi 2020, o 11:38
Papryki:

Re: Pozwijane liście papryk

Postprzez mati537 » 7 lip 2020, o 07:17

Wrzuć zdjęcia tych krzaczków
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron