Pare podstawowych pytań

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pare podstawowych pytań

Postprzez locoloco360 » 7 cze 2011, o 16:29

witam jako nowy hodowca mam pare pytan na początek.Dodam że nie mam pojęcia o hodowli :)
1.Niedawno posadziłem (Syberyjska odmiana domowa)nie wiem jaka to faktycznie odmiana, habanero capucino i thai chili
nasiona z ostrakuchnia.pl
narazie wyrosła tylko ta syberyjska i tu jest pytanie bo gdy caly dzien lezy na parapecie to wygina sie w strone słońca i
nie wiem czy można ją przekręcać o 180 stopni żeby sie prostowała i rosła równo czy jest to dla niej jakiś wysiłek?
2.kiedy można zacząć ją nawozić tak żeby nie spalić korzeni i czym ją najlepiej nawozić(moje roślinki wypuszczają teraz te 2 liście)?
3.Po czym poznać że trzeba już przesadzić roślinkę czym to się u niej objawia?
4.kiedy można przycinać roślinkę i w jakim celu się to robi?czy lepiej dla niej jest gdy sie ją przycina czy nie? rozumiem że trzeba przycinać ten szczyt ale
nie wiem dokładnie w którym miejscu i jakim narzędziem najlepiej to zrobić i pod jakim kątem?

No to narazie tyle:) z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
locoloco360

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 14:19
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pare podstawowych pytań

Postprzez karlos » 7 cze 2011, o 16:45

1. Możesz spokojnie obracać roślinę o 180 stopni, zjawisko o którym piszesz to fototaksja i nie ma tu nic nadzwyczajnego :)
2. Zaczekaj aż roślina podrośnie do 10-15cm i dobrze wykształci system korzeniowy. Nawoź tym co masz w najbliższym sklepie lub zapoznaj się z tematami istniejącymi na forum o nawożeniu! Za około 50zł masz nawóz który powinien ci starczyć na 2 lata, przy skromnej uprawi. Dawki stosuj stopniowo coraz większe, zaczynając od połowy minimalnej zalecanej dawki przez producenta.
3. Jeśli po wybiciu rośliny z doniczki widać, że korzenie są przerośnięte to przesadzasz roślinę do większej doniczki :). Warto stopniowo małymi kroczkami to robić...
4. Roślinę przycinamy przed jej kwitnieniem, jeszcze w fazie silnego wzrostu. Możesz przycinać rośliny 15-20cm lub wcale... jest dużo papryk które same się rozkrzewiają i wtedy podcinanie nie jest potrzebne.
Jeśli już podcinasz to warto zaopatrzyć się w ostry nóż.

powodzenia
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pare podstawowych pytań

Postprzez locoloco360 » 7 cze 2011, o 16:57

dzięki wielkie za tak szybką odpowiedż:)
Avatar użytkownika
locoloco360

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 14:19
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości