Zimowanie C. Baccatum

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zimowanie C. Baccatum

Postprzez G-1 » 21 maja 2011, o 22:57

Mam drobny dylemat - nie wiem jak bardzo oplaca sie zimowac Lemon Dropy, i czy w nastepnym sezonie dadza duzo wiecej plonow. I wlasnie zastanawiam sie czy wszystkie sadzic do ziemi, czy wstawic niektore do donic (przynajmniej 7l, ale mam tez wieksze).
Mial ktos doswiadczenie z C. Baccatum w drugim roku ? Czy moze bardziej oplaca sie wsadzic do tych donic Habanero lub Jati Jolokie (frutescens). ?
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zimowanie C. Baccatum

Postprzez Belfegor » 22 maja 2011, o 14:47

Powiem tak ja w tym roku planuje obciąć korzenie na zime i wbić ciasno w trzy skrzynki gdzie wchodzi prawie 20l ziemi na skrzynke. Tobie polecił bym wsadzić wszystkie do donic na zime 5l minimum nie patrząc czy krzak taki czy taki. Traktuj równo:)
Belfegor
 

Re: Zimowanie C. Baccatum

Postprzez G-1 » 23 maja 2011, o 17:34

Nie mam donic 5l ... Mam tylko 7,5 ;) Jeden Lemon Drop jest juz w prawie 10 l, glinianej, donicy, wiec sprobuje go przezimowac koniecznie. W kazdym razie bede eksperymentowal sobie jeszcze. Gdzies Fatalii pisal ze baccatum nie potrzebuja tyle swiatla co reszta, wiec jesli beda tylko w cieplym pomieszczeniu powinno byc ok. Moze nawet uda mi sie wybarwic owoce pozniej niz u innych na duzym oknie, ale w srodku zimy watpie. Moze do tego poszukam odpowiedniej odmiany kiedys, jakies bardziej dzikie baccatum albo praetermissum, byle sie zmiescila w domu ;)
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości