Wysiew w połowie maja?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Wysiew w połowie maja?

Postprzez blk » 16 maja 2011, o 16:54

Witam.
To mój pierwszy post. W tym roku posadzone w namiocie foliowym mam już kilka odmian. Dzisiaj dopiero dostałem nasiona naga jolokia. Czy jest sens wysiewać ją tak późno w tym roku i przesadzać do namiotu czy lepiej się już wstrzymać i poczekać do przyszłego roku? Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez Polishteam » 16 maja 2011, o 17:59

Jest to wymagająca odmiana, ja bym wolał zostawić sobie nasiona na przyszły rok.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez blk » 16 maja 2011, o 18:08

Ok, dzięki. Tak też zrobię - poczekam. No, chyba, że nasion będzie więcej to kilka spróbuje wysiać do doniczek.
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez beerciik » 16 maja 2011, o 18:34

naga jolokia czyli indian pc-1 czy bhut jolokia ? Bo to spora różnica.
..ale tak czy inaczej na wysiew trochę późno ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez blk » 16 maja 2011, o 18:58

Papryka zakupiona przez kumpla w Anglii. Dzisiaj do mnie dzwonił i mówił, że kupił naga jolokia, ale u niego to różnie bywa :roll:
Jutro będzie na miejscu, więc jak przywiezie to będę wiedział. W razie czego wrzucę zdjęcia do identyfikacji. Jeśli będzie więcej wrzucę kilka na próbę do doniczek.
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez Belfegor » 16 maja 2011, o 21:30

Ja bym proponował wysiać w tym roku i przezimować po zimie ładnie by zaczęła owocować taka by była moja opcja :)
Belfegor
 

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez scroller » 16 maja 2011, o 22:49

Ja osobiście posiałem też późno tę odmianę na nasionach miałem napisane tylko naga jolokia ...przerobilem jedno akwarium na mini szklarnie przykrylem folia i postawiłem na parapecie urośnie tyle ile da rade a do czasu nadejścia zimnych ciemnych dni zdążę zbudować grownboxa , na przyszły rok będzie ok..
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez blk » 19 maja 2011, o 11:09

beerciik napisał(a):naga jolokia czyli indian pc-1 czy bhut jolokia ? Bo to spora różnica.
..ale tak czy inaczej na wysiew trochę późno ;)

Czy aby na pewno naga jolokia to całkiem co innego niż bhut jolokia? Poszukałem o tym trochę na necie zarówno na polskich jaki i zagranicznych stronach i wszystko wskazuje, że to jednak to samo tylko nazwa inna w zależności od regionu. Nawet tutaj jest o tym mowa http://www.ostrakuchnia.pl/component/pa ... Itemid,40/. \
Moje papryczki kupione w opakowaniu jako naga wyglądają identycznie jak bhut, a nie PC -1. Zdjęcia wrzucę w sobotę bo mam problem z komputerem i mam tylko internet.
Dodam, że dostałem cztery papryczki. Dwie pochodzące z Holandii i dwie z Ugandy. Pierwsze z porównaniu z drugimi były lajtowe. Drugie to dosłownie najgłębsza otchłań czeluści piekielnych, łącznie z pieczeniem łydek i całej twarzy przez całą noc. Przez noc czułem się dosłownie jak potraktowany gazem pieprzowym. <salut>
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez sic » 1 cze 2011, o 16:04

a co myślicie o wysiewaniu nasion w polowie albo pod koniec sezonu żeby przezimować roślinę w małej doniczce ? ma to jakiś sens typu większe zbiory w przyszlym roku czy może jest to wręcz niewskazane?
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Wysiew w połowie maja?

Postprzez 89Matthew89 » 1 cze 2011, o 16:27

Ja się nie znam bo jestem świeżym hodowcą ale tez bhut jolokia zasiałem w połowie maja i mam zamiar growbox zrobić na jesień i przezimować ją ;]
Avatar użytkownika
89Matthew89

NOWY
 
Posty: 47
Images: 4
Dołączył(a): 25 maja 2011, o 14:52
Papryki:

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości