Przesadzanie do gruntu

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Przesadzanie do gruntu

Postprzez polska753 » 14 maja 2011, o 13:43

Zacznę od tego iż moje papryki wykiełkowały jakiś czas temu i teraz wypuszczają już kolejne liście. Niestety nie mogę dłużej trzymać ich w domu. Do dyspozycji mam działkę. Na działce mogę je wsadzić bezpośrednio do gruntu, lub do szklarni(ew. do szklarni wstawić doniczki). Co będzie dla nich lepsze i kiedy najwcześniej mogę je przenieść(i do czego)? <salut>
Avatar użytkownika
polska753

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:55
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Przesadzanie do gruntu

Postprzez G_R » 14 maja 2011, o 15:47

Do gruntu gdy minie ryzyko przymrozków, czyli III dekada maja. Do szklarni 2 tygodnie wcześniej.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Przesadzanie do gruntu

Postprzez polska753 » 15 maja 2011, o 09:22

Dzięki za odpowiedź. Tylko czy dla małych roślin potrzebna będzie szklarnia w czerwcu? Albo inaczej. Czy bycie w szklarni(gdzieś tak od połowy czerwca) wpłynie na nie dobrze czy źle? I ile muszą mieć rośliny po pikowaniu, aby je tam przenieść? I trzecie pytanie - czy przesadzić je do gruntu czy postawić w doniczkach?
Avatar użytkownika
polska753

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:55
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Przesadzanie do gruntu

Postprzez karlos » 15 maja 2011, o 11:42

1. Uprawa w szklarni/foliaku w większości przypadków jest optymalna dla roślin uprawnych. Masz tam względnie stałe warunki, które też łatwo utrzymywać na stały poziomie (sterować nimi).
2. Postaraj się przepikowane papryki podpędzić w domu do wysokości 10-15cm i wstaw je do szklarni. Oczywiście rośliny należy stopniowo przyzwyczaić do nowych warunków. więc pamiętaj aby w słoneczne dni wietrzyć szklarnię.
3. Największe korzyść płynące z uprawy w doniczkach
-łatwe przemieszczanie roślin bez ingerencji w system korzeniowy
-wiesz w czym uprawiasz roślinę (gleba)
-lepsze nawożenie i kontrolowanie wilgoci
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Przesadzanie do gruntu

Postprzez beerciik » 15 maja 2011, o 12:20

wg mnie lepiej wypadają papryki w gruncie niż te w doniczkach i to dużo lepiej a jeśli już w doniczkach w foliaku to muszą być duże
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości