przesadzanie

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

przesadzanie

Postprzez przeszczep » 13 maja 2011, o 09:06

Raz już przesadzałem roślinki z malutkich kubeczkowych doniczek do litrowych "butelkowych".
teraz chciałbym przesadzić do ostatecznych czyli jakieś 3-5 litrów :) I tu moje pytanie.
Chciałbym się całkowicie pozbyć ziemi, w której roślinki się teraz grzebią, ze względu na to, że chciałbym się pozbyć niby nieszkodliwych robaczków - skoczgonków.
I teraz pytanie - czy jeśli wypłuczę całą ziemię z korzeni to roślinka da radę się zaadoptować do nowej, czy to raczej nie wskazane.
czy może zastosować metodę wypłukania skoczogonków przez całkowite zalanie starej doniczki? Czy taka metoda nie zaszkodzi papryczkom? chodzi mi o przelanie jej...
czy po prostu zalać roślinki, wypłukać skoczogonki, i wtedy przesadzić do nowej ziemi?
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: przesadzanie

Postprzez karlos » 13 maja 2011, o 09:31

przeszczep napisał(a):Chciałbym się całkowicie pozbyć ziemi, w której roślinki się teraz grzebią, ze względu na to, że chciałbym się pozbyć niby nieszkodliwych robaczków - skoczgonków.
I teraz pytanie - czy jeśli wypłuczę całą ziemię z korzeni to roślinka da radę się zaadoptować do nowej, czy to raczej nie wskazane.



Ja chcąc rozdzielić mój "las papryk" wkładałem właśnie bryłki ziemi z korzeniami pod bieżącą wodę, wszystko jednie płukałem do samych korzeni, które bez problemu można było potem porozdzielać.

Nie zauważyłem aby ten zabieg zaszkodził sadzonką, może delikatnie jedynie zahamować wzrost, ale jest to raczej normalne przy każdym przesadzaniu ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: przesadzanie

Postprzez przeszczep » 13 maja 2011, o 09:33

Ok, dzięki :)
A jak potem z układaniem korzenia w nowej ziemi? Podejrzewam, że u mnie w litrowych doniczkach już się całkiem nieźle rozrósł i się zastanawiam jak go układać takiego luźnego...
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Re: przesadzanie

Postprzez Kwax » 13 maja 2011, o 10:44

Mały offtop ale co do skoczgonów, to ja wytępiłem je kratką na owady firmy Bros. Ustawiłem koło boxa i od kilku dni nie widziałem żadnego. Może się tylko pochowały ale nie widać ich.
Kwax
 

Re: przesadzanie

Postprzez sic » 13 maja 2011, o 19:21

przeszczep napisał(a):teraz chciałbym przesadzić do ostatecznych czyli jakieś 3-5 litrów :)


wow, ja moje trzymam w doniczkach 1,5L-2L i im miejsca nie brakuje :) a przesadzając płukałem pod bierzącą wodą
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: przesadzanie

Postprzez hanka » 13 maja 2011, o 20:04

ja wolę usuwać ziemię na sucho, bo płukanie pod bieżącą wodą ma spore wady
a. zatyka się odpływ od wanny/zlewu
b. wszystko wokół jest upierdolone błotem
chyba, że tylko ja mam 2lewe ręce do przesadzania...
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: przesadzanie

Postprzez sic » 14 maja 2011, o 08:55

nie tylko ty ;)
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: przesadzanie

Postprzez przeszczep » 14 maja 2011, o 10:46

Bardziej myślałem o dużej misce z wodą na balkonie ;) Za ubłoconą łazienkę, to by mnie Ola na ten balkon i tak wyje... :P
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Re: przesadzanie

Postprzez sic » 14 maja 2011, o 11:16

no pewnie bym tak zrobił........ jak bym miał balkon hahahaha
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: przesadzanie

Postprzez Belfegor » 14 maja 2011, o 16:58

W sklepach idzie kupić kratki taki by nie wpadało nic do odpływu:) Czyli jeden problem rozwiazany, a ubłocona wanna hmmmm lepiej obkruszyć ziemię i pod kran. No a wanne dokładnie umyć :)
Belfegor
 


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości