Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/krzewy

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez karlos » 15 lut 2012, o 23:59

Gimmesomo napisał(a):Przy okazji zapytam: Jaki procent nasion nie kiełkuje ? Np. gdybym zakupił 10 nasion ile z nich statystycznie może nie wykiełkować ?

Statystycznie może 100% nie wykiełkować :D

Ale wszystko zależy od źródła... jak dobry dostawca to ponad 80% kiełkuje! ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez aldorn » 16 lut 2012, o 00:56

Polishteam napisał(a):Dla mnie najlepsze odmiany do hodowli i jedzenia:
...
Cherry - idealna do jedzenia + nadziewania
Z zabójców to polecam zwykłego buth-a idealny do doprawiania "nie ostrych" sosów, lub fatalii

Chery (bo chyba to w hurtowni kupiłem) jest warte polecenia, mięsiste, idealne do marynowania, na kanapkę, faszerowania, przegryzania... u ciebie to by było chyba w kategorii 1-2, jak chcesz to mogę ci dać ile tylko chcesz nasion, bo z kilograma to tego wyłupałem...
Ostatnio edytowano 16 lut 2012, o 09:47 przez aldorn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Gimmesomo » 16 lut 2012, o 00:58

Mniej więcej 'ogarnąłem listę', rozszerzyłem liczbę odmian automatycznie zmniejszając liczbę nasion do wysiania dla danej odmiany. Pod względem ilości postawiłem na odmiany najbardziej nadające się do spożycia i nie męczące na surowo jak i marynowane. 1/3 planowanych krzaków uda mi się upchnąć pod folią, pozostałe niestety do ogródka pod chmurkę i na parapety. Dodatkowo kilka krzaczków rozdam po znajomych dla promocji chilli wspominając o forum chilihead :) Pozostanie tylko problem gdzie się zaopatrzyć biorąc pod uwagę tymczasowe problemy finansowe - chciało by się najlepsze nasionka ale pas zaciśnięty :P Wsparcie przy hodowli (m.in. kawałek miejsca pod folią, wskazówki i podstawowe czynności) będę miał dzięki przyszłym teściom - hodują już od wielu lat normalne papryki, pomidory, ogórki oraz inne warzywa do celów handlowych. Po smaku ich warzyw i zbycie wiem, że konkretnie znają się na swojej uprawie.

Lista planowanych nasion do wysiewu:
1. Cyklon - 20 nasion
2. Jalapeno Red - 20 nasion
3. Jalapeno Purple - 10 nasion
4. Bishop Crown - 10 nasion
5. Lemon Drop - 10 nasion
6. Habanero Mustard - 10 nasion
*licząc np. 20 nasion, przydało by się z nich wyhodować ok. 15 krzaków, przy 10 nasionach liczę na 7. Obym się tylko nie przeliczył ;)

Zainteresowała mnie jeszcze wspomniana w temacie cherry i dopiero co odkryta purple flash, przy tej ostatniej powalił mnie jej wygląd - zaje... się prezentuje :) Ale to już może innym razem.
Avatar użytkownika
Gimmesomo

NOWY
 
Posty: 35
Images: 40
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:55
Lokalizacja: LLB
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Gimmesomo » 16 lut 2012, o 03:55

btw. które odmiany są na tyle wydajne, że potrafią się oblepić owocami ?
Avatar użytkownika
Gimmesomo

NOWY
 
Posty: 35
Images: 40
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:55
Lokalizacja: LLB
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez aldorn » 16 lut 2012, o 09:46

Skoro szery i Cyklony można dostać na giełdach w dużych ilościach, to chyba znaczy że są one wydajne :)
Podobno Zwonki (Bishopy) też potrafią obrodzić, ale ze swojego doświadczenia to nic nie jestem w stanie powiedzieć, jedyne co mi rośnie to trawa w ogrodzie :(
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Polishteam » 16 lut 2012, o 09:54

aldorn napisał(a):Skoro szery i Cyklony można dostać na giełdach w dużych ilościach, to chyba znaczy że są one wydajne :)
Podobno Zwonki (Bishopy) też potrafią obrodzić, ale ze swojego doświadczenia to nic nie jestem w stanie powiedzieć, jedyne co mi rośnie to trawa w ogrodzie :(


Bishop Crown jest bardzo plenną papryką. Ja na działce miałem kilka krzaków i miałem z nich w cholerę owoców, dodatkowo nie jest trudna w hodowli.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Oui » 16 lut 2012, o 10:21

aldorn napisał(a):Skoro szery i Cyklony można dostać na giełdach w dużych ilościach, to chyba znaczy że są one wydajne :)
Cyklony nie sa wydajne, bo na krzaku urosna ci z 3-4 a krzak duzy, owoce duze, czyli duzo miejsca zajmuje a cyklona wciagniesz sobie na raz ;D W zeszyl sezonie mialem z 10 krzaczkow w ziemi i wydajne nie sa, bo raz dwa sie zbiory koncza, ale frajda z uprawy rownie duza. ; )
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez aldorn » 16 lut 2012, o 11:11

Oui napisał(a): Cyklony nie sa wydajne, bo na krzaku urosna ci z 3-4 a krzak duzy, owoce duze, czyli duzo miejsca zajmuje a cyklona wciagniesz sobie na raz ;D W zeszyl sezonie mialem z 10 krzaczkow w ziemi i wydajne nie sa, bo raz dwa sie zbiory koncza, ale frajda z uprawy rownie duza. ; )

To coś na maksa nie tak zrobiłeś, ja swoje prawie nawozem spaliłem, ale odżyły choć skarłowaciałe były, ostatnie plony w listopadzie, bo donice przeniosłem do domu, i mimo wszystko miałem więcej niż 4 papryczki z krzaka. Co do tego, że na raz się zje, to fakt, ja nie podzielam opini że to idealna papryka, żeby sos ostry wyszedł z tego to się trzeba namęczyć, twarda skórka, po zamarynowaniu to już w ogóle kiepsko, bo mało ostra papryka i jeszcze do zalewy przechodzi kapsaicyna to już lekko ostrość wyczuwalna, jedyna zaleta, że tanie i jek się zamarynuje w słoiku z jakimś ostrym gatunkiem to wtedy coś lepiej jest. W tym roku będę "sprzedawał" te cyklony, sam do hurtowni się czasem udaje, to jak kto będzie chciał to kupię więcej i mu wyślę.
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez wolek68 » 16 lut 2012, o 12:55

Ja z cykolnów rezygnuje na rzecz dutch chili,jest ostrzejsza(szczególnie żółta) smaczniejsza(słodsza),gruba ścianka i skórka mięka nie jak cerata w cyklonach.Owoców tez jest więcej na krzaku niz Cyklon.Tym bardziej że Cyklon, Orkan, Wulkan,Bronowicka Ostra,Ostra z Turka są dostepne na giełdach po 3-5zł.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Które odmiany do hodowli ? słodkie,smaczne,duże owoce/kr

Postprzez Gimmesomo » 16 lut 2012, o 13:06

wolek68 napisał(a):Ja z cykolnów rezygnuje na rzecz dutch chili,jest ostrzejsza(szczególnie żółta) smaczniejsza(słodsza),gruba ścianka i skórka mięka nie jak cerata w cyklonach.Owoców tez jest więcej na krzaku niz Cyklon.Tym bardziej że Cyklon, Orkan, Wulkan,Bronowicka Ostra,Ostra z Turka są dostepne na giełdach po 3-5zł.

Po kilku Twoich filmikach, zastanawiam się nad interpretacją określenia "ostra" :) btw. fajnie się ogląda, to trzeba przyznać :)
Przy marynowanych cyklonach dalej jest "cerata" ?
Avatar użytkownika
Gimmesomo

NOWY
 
Posty: 35
Images: 40
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:55
Lokalizacja: LLB
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości