Na początek - czyli mało wymagające odmiany

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Na początek - czyli mało wymagające odmiany

Postprzez sic » 11 maja 2011, o 12:02

Interesuję mnie wasze zdanie a raczej doświadczenie odnośnie odmian papryczek mało wymagających i jednocześnie nadających się na hodowlę na okiennym parapecie ( nie koniecznie od południowej strony ;) )

Z tego co wyczytałem w internecie to podobno do najlepszymi odmianami do takiej chodowli są:

-ANAHEIM
-JAPALENO
-De Arbol
-Birds eye
-SYBERYJSKA CHILI DOMOWA ( szukam nasion w innym wątku :) )

Wiadomo że to co się czyta w internecie trzeba często przez grube sito przecedzić więc najlepiej uslyszeć zdanie osób co same próbowały takiej hodowli
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Na początek - czyli mało wymagające odmiany

Postprzez eskafal » 12 maja 2011, o 20:47

Ja w tamtym roku wysiałem de arbol. Całkiem przyjemna i łatwa uprawa ale jagody nie są zbyt ostre. Wprawdzie jak krzak się rozrośnie to jest ich mnóstwo ale ostrością nie powalają, smak całkiem fajny ale bez udziwnień (jak habanero albo lemon drop). W tamtym roku zebrałem z jednej rośliny 120 szt. papryczek. Jeśli chcesz coś ostrzejszego to z tej listy polecam birds eye.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Na początek - czyli mało wymagające odmiany

Postprzez karlos » 12 maja 2011, o 20:50

Dla wtajemniczonych w temat. Jaka odmiana jest najmniej wymagająca pod względem wody!

Macie jakieś propozycje :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Na początek - czyli mało wymagające odmiany

Postprzez Belfegor » 12 maja 2011, o 21:02

Zielona ostra westlandia:) Lałem półtora litra na kilka dni w momencie kiedy liście już oklapły :) Czasami jechała tydzień i dłużej bez wody:) znaczy się miałem po 3/4 sztuki na skrzynkę i każdą sztuka + 50 cm miała
Belfegor
 

Re: Na początek - czyli mało wymagające odmiany

Postprzez beerciik » 13 maja 2011, o 14:40

pod tym względem to mi się podoba bulgarian carrot - mało nawozu, mało chodzenia przy niej, małe doniczki a ona i tak rosła na oknie południowym, i owocowała i to przez cały sezon.. ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości