Podlewanie od dołu

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Podlewanie od dołu

Postprzez AdamJG » 19 mar 2023, o 18:56

Czy ktoś z was testował podlewanie od dołu, czy faktycznie powoduje to szybszy rozwój korzeni które muszą "szukać" wody ?
Avatar użytkownika
AdamJG

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 kwi 2022, o 09:12
Papryki: Jalapenio, Chili

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Podlewanie od dołu

Postprzez allergik180 » 20 mar 2023, o 21:41

jak mijałem Bhut Jolokie w doniczce 15l nawadnianie od dołu bryła korzeniowa była bardzo rozwinięta podejrzewam że gleba nie była tak zagęszczona jak przy podlewaniu od góry i na dole wilgoć lepiej się utrzymywała dlatego teraz daje zawsze keramzyt itp i nawadniam od dołu
C18H27NO3
Avatar użytkownika
allergik180

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 56
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 14:14
Papryki: 7 pot brain strain orange,bhut jolokia,
Lemon Drop, Habanero Red, cuban black

Re: Podlewanie od dołu

Postprzez alojzy.bękart » 14 kwi 2023, o 18:30

W poprzednim sezonie zrobiłem doświadczenie i część doniczek podlewałem tylko od góry, tylko od dołu lub w sposób mieszany. Podlewane od góry miały bardzo silnie rozwinięte korzenie z wierzchu, ale to bardzo gęste, na spodzie znacząco mniej, a ponieważ ziemi nie dosypywałem, to plątanina korzeni z czasem wyszła na wierzch. Podlewane od dołu na logikę odwrotnie, co wg mnie powoduje gorsze wykorzystanie składników z ziemi znajdującej się na powierzchni. Podlewane systemem mieszanym miały bryłę najbardziej regularną, więc takowy polecam.

P.S. Robiłem fotki korzeni jak część krzaków wyciągałem do przesadzania, lub likwidacji. Wrzucę, jeśli uda mi się znaleźć.
Avatar użytkownika
alojzy.bękart

NOWY
 
Posty: 25
Images: 8
Dołączył(a): 15 lip 2019, o 15:26
Papryki: Naga jolokia, carolina reaper, habanero orange, trinidad moruga scorpion


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości