Spicy Carrot

Spicy Carrot

Postprzez ponkuck » 29 paź 2020, o 23:56

Witam serdecznie.

Jako, że późno wysiałem papryczki, tak więc i późne miałem zbiory - na szczęście wybarwiły się w domu po przenosinach z balkonu ze względu na temperatury i dzisiaj robiłem pierwsze sosy. Przeczytałem chyba wszystkie tutejsze posty i wzorując się na Waszych przepisach wykombinowałem coś pod siebie.

Nazwa super ekstra oryginalna - Spicy Carrot, ale nie miałem weny na nic trafniejszego, z resztą to nieistotne. Do rzeczy.

Składniki:
5 marchewek
4 czerwone papryki
4 pomarańczowe papryki
8 papryczek Trinidad Scorpion Butch T
4 papryczki Carolina Reaper
1 cebula
8 ząbków czosnku
1 koncentrat pomidorowy 200ml
2 kieliszki octu jabłkowego (40ml)
1 płaska łyżka soli
1 czubata łyżka cukru
1 czubata łyżeczka kminu mielonego
3 łyżki oliwy z oliwek
sok z połowy limonki
pół szklanki wody

Przygotowanie:
Marchewkę kroję po długości na podłużne ćwiartki, następnie na plasterki i wrzucam na patelnię z rozgrzaną oliwą. Po kilku minutach smażenia dodaję pokrojoną w kosteczkę cebulę oraz czosnek i podsmażam jakieś 5 minut, aż złapie wszystko ładny kolorek i marchewka trochę zmięknie. Następnie do 5l gara wrzucam wszystko z patelni, dodaję słodkie papryki pokrojone w 'byle jaką' kostkę oraz super hoty przepołowione - razem z pestkami i błonkami. Dolewam pół szklanki wody, dodaję sól, ocet, kmin, sok z limonki i gotuję pod przykryciem jakieś 15 minut, az warzywa zmiękną. Potem dodaję koncentrat pomidorowy oraz cukier, znowu gotuję kilka minut. Następnie traktuję wszystko blenderem, próbuję i ewentualnie koryguję na słoność i słodkość i gotuję pod lekko rozszczelnioną pokrywką*, aż woda odparuje, do pożądanej konsystencji. Przelewam wszystko do słoiczków, do góry dnem i gotowe. :)

* Radzę dać pokrywkę bo strzały są po całej kuchni tej pulpy, mi się dostało gorącym sosikiem pod oko - nie polecam... ;)

Ja dodałem więcej ostrych papryczek ze względu na ich wielkość, ale myślę, że podane wyżej proporcje będą okej dla tych 'normalnych' wielkościowo.

Smak, hmm, na początku słodycz wyczuwalna od marchewki i przyjemny smak niczym słodkiej marcheweczki z zasmażką, ale po chwili jest super uderzenie ostrości, oczywiście spotęgowane jeszcze przez temperaturę sosu. Jutro już będę próbował 'na zimno' do kanapek. No i jeszcze ten super kolor pomarańczowy, trzeba podpisać słoiczki, żeby nie pomylić z sosem dyniowym. :)

Z powyższych składników wyszło mi 11 słoiczków 200ml. Jedyne czego się obawiam, to czy wytrzyma chociaż kilka miesięcy ze względu na małą ilość octu, ale raczej nie powinno skisnąć - mile widziana opinia ekspertów.

W przyszłym tygodniu jedziemy z habanero red i yellow, więc pewnie też coś wrzucę na forum.

Pozdrowienia z Kielc

EDIT: Proszę o przeniesienie do działu Kuchnia - omyłkowo temat założyłem w dziale 'Ze sklepowej półki', pardon ...

EDIT2: Spróbowałem sosu na zimno na kanapeczkę i niestety jestem zawiedziony, jeśli chodzi o ostrość. Smak nie chwaląc się wyszedł super, ale na pewno nie jest to sos typu hot. Myślę, że spokojnie można podwoić ilość super hotów, aktualnie jego ostrość porównałbym do Trinidad Scorpion od Roleskiego, ewentualnie czerwonej Srirachy.
Avatar użytkownika
ponkuck

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 lut 2020, o 18:03
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron