Strona 1 z 1

ucisk w brzuchu

PostNapisane: 22 sty 2019, o 09:02
przez grabi
Mam problem-zagadkę. Robię sobie sos z dodatkiem butlah brown. Daję może pół papryczki, może nawet mniej. Cienko smaruję i sos lekko mnie piecze. Mam wrażenie że ma poziom jalapów. Mam po nim lekką zgagę i taki ucisk jakby kamienie w żołądku. Ogólnie ciężkie do zidentyfikowania uczucie, ale nieprzyjemne. Trwa to pół dnia nawet dłużej.
W niedzielę zrobiliśmy sobie z moją żoną pizzę. Na swoją połowę dałem równą warstwę habanero white. Łzy, gile, pot i wzdychania. Paliło godnie ale brzuch ok. Wczoraj zrobiłem sobie z tym moim sosikiem w pracy i znowu zgaga i ucisk w żołądku.
Konia z rzędem temu co mi wyjaśni co jest przyczyną i jak to rozwiązać żeby takiego uczucia nie było. Sos jest naprawdę słaby, składniki świeże dobrej jakości. Pytam bo mam trochę słoików z tymi paprykami na zimę.

Re: ucisk w brzuchu

PostNapisane: 22 sty 2019, o 09:24
przez Mr. Ed
Może reakcja alergiczna na któryś składnik sosu?

Re: ucisk w brzuchu

PostNapisane: 6 lut 2019, o 13:21
przez grabi
Trochę to zajęło ale robiłem badania. Teraz od tygodnia testuję nową partię sosu. Ten sam skład, proporcje składników na oko takie same. Sos smaczny, brak ucisku w brzuchu jak po zjedzeniu starej partii. Próbowałem składniki pojedynczo jeść, też żadnych problemów nie ma. Jedyne wyjaśnienie jaki mi przychodzi do głowy to źle wypłukany garnek - resztki płynu do naczyń + ostra papryka zrobiły swoje.
Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.