Dziwne liście roślin

Leczenie, zapobieganie

Dziwne liście roślin

Postprzez Mircano » 8 wrz 2019, o 11:49

Witam wszystkich.

Jako że w tym roku w lato czas nie pozwolił na zabawy w hodowle, podjąłem decyzję iż nasionka polecą do Grow boxa o wymiarach 60x60x160 co za tym idzie papryczki od początku do końca pozostaną w grow boxie.

Po wykiełkowaniu i lekkim wzroście zostały przesadzone do kubków 200 ml i tutaj mam wrażenie zaczął się problem.

Mianowicie na jednej z roślin Chabanero Chocolate pojawiają się dziwne białe plamy jak również mam wrażenie że liście są znacznie zdeformowane.
Obrazek

Drugi problem powstał z Jalapenio Clasic.
Mianowicie liście zdecydowanie opadają w dół.
Stare nabierają żółtawej barwy a nowe opadają w dół pomimo iż są zielone i wyglądają na zdrowe.
Obrazek


Po przesadzeniu rośliny dostały wody z nawozem
Obrazek

W boxie utrzymywane jest temperatura 29 Stopni wilgotność na poziomie 40-45%.
Cykl światła 16/8

Mogę prosić o podpowiedź co roślinką nie odpowiada bądź co mogło zostać zrobione nie tak jak powinno.
Dodam że rośliny bardzo mało piją wody.
Podlane około 5-6 dni temu niewielką ilością a w kubeczku nadal widać że ziemia w środku jest wilgotna.

Pozdrawiam i dziękuje uprzejmie za wszelką pomoc.
Avatar użytkownika
Mircano

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2018, o 19:13
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Dziwne liście roślin

Postprzez TUF » 8 wrz 2019, o 12:10

Cześć,
po prostu je przelałeś, korzenie potrzebują tlenu, roślina nie może pobrać składników odżywczych, jeśli koniecznie chcesz ratować - nawożenie dolistne i ostrożniej z podlewaniem, choć osobiście wolałbym zasiać nowe, te nawet jak się pozbierają mogą mieć potem kłopoty.
Habanero Chocolate to mutant, niektóre rośliny mają po prostu zdeformowane liście - ot magia natury.
Siej dużo, potem sukcesywnie odrzucaj najsłabsze rośliny - w ten sposób na małej powierzchni drogą eliminacji zostaną same najsilniejsze.
Życie to nauka, często nauka na błędach, masz growboxa, możesz zaczynać w każdym momencie niezależnie od pór roku - powodzenia ;)

Pozdrawiam TUFI ;)
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Dziwne liście roślin

Postprzez Mircano » 11 wrz 2019, o 08:45

Aby nie zakładać nowego tematu ;)

Po nocy moje roślinki Chabanero Red zaczynają nabierać ,,innego" koloru liści.
Mogę prosić o informacje czy to norma dla gatunku czy coś idzie nie tak :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mircano

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2018, o 19:13
Papryki:

Re: Dziwne liście roślin

Postprzez Wompos » 11 wrz 2019, o 18:02

Mam serrano i jalapeno fioloetowe i ich liście są lekko fioletowe. Możliwe, że to nie habanero red.
Avatar użytkownika
Wompos

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 lip 2019, o 22:47
Papryki:

Re: Dziwne liście roślin

Postprzez peterkarol » 11 wrz 2019, o 20:23

Mircano napisał(a):Aby nie zakładać nowego tematu ;)

Po nocy moje roślinki Chabanero Red zaczynają nabierać ,,innego" koloru liści.
Mogę prosić o informacje czy to norma dla gatunku czy coś idzie nie tak :D


U mnie fiolety na liściach, pojawiły się na tych odmianach, których jagody są rzeczywiście ciemne (Czech Black, Buena Mulata).
Dopóki nie były doświetlane przez słońce, były zielone, ale później zmieniły barwę.

Nie wiem jak zachowuje się chocolate, ale wydaje mi się, że u żadnej, liście nie wybarwiają się na taki kolor.

Swoją drogą...nie za późno/wcześnie wysiałeś nasionka?Późno, dlatego że w tym roku będziesz musiał raczej zimować,. Za wcześnie, bo...chili najlepsze warunki do kwitnienia/owocowania (w naszych warunkach), mają w okresie czerwiec-sierpień.
Avatar użytkownika
peterkarol

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 5 cze 2019, o 11:42
Papryki: kilka różnych :)

Re: Dziwne liście roślin

Postprzez Mircano » 12 wrz 2019, o 09:06

peterkarol napisał(a):
Mircano napisał(a):Aby nie zakładać nowego tematu ;)

Po nocy moje roślinki Chabanero Red zaczynają nabierać ,,innego" koloru liści.
Mogę prosić o informacje czy to norma dla gatunku czy coś idzie nie tak :D




Swoją drogą...nie za późno/wcześnie wysiałeś nasionka?Późno, dlatego że w tym roku będziesz musiał raczej zimować,. Za wcześnie, bo...chili najlepsze warunki do kwitnienia/owocowania (w naszych warunkach), mają w okresie czerwiec-sierpień.



Lecą 100% w growboxie ;)
Nie planuje nawet ich z niego wyciągać.
Na lato będzie osobny siew już w dobrych terminach, można powiedzieć taki projekt testowy z growboxem
Avatar użytkownika
Mircano

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2018, o 19:13
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość