7pot zaczyna wypuszczać kwiaty

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

7pot zaczyna wypuszczać kwiaty

Postprzez bl3f » 10 maja 2019, o 11:44

Witam,

Jako że to mój pierwszy post, na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników tego forum.

A teraz do rzeczy. W temacie papryczek jestem zielony, zaczynam swoją przygodę więc bardzo liczę na Waszą pomoc. Otóż jest dopiero prawie połowa maja a moja roślina już zaczyna wypuszczać kwiaty. Nie jest ona zbyt wysoka, chciałbym aby jeszcze urosła zanim zacznie kwitnąć, poza tym ma przed sobą jeszcze najcieplejsze miesiące. Stąd mam kilka pytań:

1. Czy należy papryczce ucinać te kwiaty? Jeśli tak to obrywać je już, czy poczekać aż trochę urosną?
2. Czy jeśli będą pojawiać się kolejne to też je obrywać?
3. Czy może ktoś podpowiedzieć jak to robić poprawnie, tak żeby nie uszkodzić rośliny?

Jest to moja jedyna roślina i bardzo nie chciałbym żeby ją zepsuć i nie mieć żadnych plonów. Dlatego proszę was o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Dodaję dwa zdjęcia mojej papryczki.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
bl3f

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2019, o 11:24
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: 7pot zaczyna wypuszczać kwiaty

Postprzez lath » 14 maja 2019, o 09:24

1 i 3 wskazane jest żeby usuwać kwiaty u młodych roślin - poczekaj na łatwy dostęp - ja ucinam nożyczkami
2. tak

po za tym, to ja bym ją już ogłowił <salut>
Zbiór 2018: 27,398 kg
Avatar użytkownika
lath

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Images: 227
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 13:01
Pochwały: 3
Papryki:

Re: 7pot zaczyna wypuszczać kwiaty

Postprzez marko0622 » 14 maja 2019, o 16:42

Lath bardzo mądrze Ci radzi. Ja w tym sezonie poucinałem stożki wzrostu jak miały 6-8 cm. A juz widzę że to było dobre wyjście, rozkrzewiają się jak szalone. Tylko poczekaj aż pąki będą większe co by dziewczyn nie pokaleczyć i lecisz z fryzjerem 8-)
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: 7pot zaczyna wypuszczać kwiaty

Postprzez qrzak » 15 maja 2019, o 12:11

Nawet możesz oberwać czubek razem z mniejszymi liśćmi, a zostawić tylko te większe, odrosty wyrosną przy nich. Nie straszcie kolegi "kaleczeniem" ;)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: 7pot zaczyna wypuszczać kwiaty

Postprzez bl3f » 15 maja 2019, o 20:27

Dzięki wielkie za odpowiedź panowie :)

Znalazłem na yt taki filmik.



Nawet podobna jest ta roślina do mojej. Myślicie że mogę zastosować podobny zabieg jak przedstawiony na filmie?
Avatar użytkownika
bl3f

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2019, o 11:24
Papryki:

Re: 7pot zaczyna wypuszczać kwiaty

Postprzez TUF » 16 maja 2019, o 12:09

Śmiało możesz robić jej topping ;)
Z każdego międzywięźla będziesz miał nowe odrosty i tak dalej,
po toppingu polecam wybranie 2/4/6 najsilniejszych odrostów i wycinkę pozostałych.
Roślina więcej energii pchnie w te konkretne odrosty.
Dodatkowo możesz pobawić się w formowanie drutem/sznurkiem itd.
Aby nabrała pożądanych przez Ciebie kształtów oraz lepszego doświetlenia owocu/struktury krzaka ;)

Papryka to silna roślina, i sporo zniesie, także bez obaw.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron