Mszyce

Leczenie, zapobieganie

Re: Mszyce

Postprzez Igichatsu » 24 lip 2018, o 15:52

U mnie ani Agricolle ani Karate Zeon nie działają, macie jakiś inny sposób, bo odechciewa mi sie uprawy...
Avatar użytkownika
Igichatsu

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 mar 2018, o 17:07
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mszyce

Postprzez ooryginall » 24 lip 2018, o 21:01

ch4 napisał(a):Tak, to mszyce.
Możesz spłukać strumieniem wody, spryskać wodą z mydłem potasowym, poczekać na biedronki, złotooki lub inne pożyteczne stworzonka, a ze środków chemicznych to np. Mospilan.

Jak już kolega wcześniej wspomniał, również polecam Mospilan ;)
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: Mszyce

Postprzez 4ndrew » 25 lip 2018, o 12:40

To zależy ile tej mszycy jest. U mnie w eko jest mszyca, slimaki, gasienice, wciorniastki, pajaki, mrowki, biedronki, zaby itd. Niczym tego nie zwalczałem, rośliny porosły jak głupie mimo tego, owoców mnóstwo i wielkie. Dużo liści mam z dziurkami, objedzonych itd a i tak plon jest bdb. Jak rośliny są dobrze odżywione to sobie poradzą.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Mszyce

Postprzez Kasluto33 » 25 lip 2019, o 10:54

Siemanko,
Męczę się z mszycami już drugi tydzień, wcześniej mnie nie dopadły a teraz jak na złość. Na początku stosowałem wyciąg z czosnku naprzemiennie z Agricolle Spray na mszyce - ch*ja podziałało.
Przedwczoraj kupiłem Karate Zeon 50CS i Mospilan 20SP. Użyłem Karate Zeon w stężeniu około 1,3ml na 1,5L ale nie wypsikałem całej wody na rośliny. Mszyce nadal są na krzaku. Dzisiaj spróbuję Mospilan i mam nadzieję że poskutkuje. I mam do was pytanie - w jakich odstępach czasowych można pryskać rośliny? Producent wskazuje że raz na 7-14 dni ale czy można częściej? I czy można jednego dnia tym a drugiego tym po sobie?
Pzdr
Avatar użytkownika
Kasluto33

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 07:03
Papryki: Bhut Jolokia
Habanero
Jalapeno

Re: Mszyce

Postprzez plazgut » 18 cze 2020, o 21:39

Ja zastosowałem Substral Polysect 005 SL. Efekt - zero mszycy, wszystkie znikły, część została leżąca na plecach 8-) Niby produkt ten sam a na opakowaniu przeznaczenie różne - a to rośliny ozdobne, a to warzywa... W każdym razie pomogło, bo miałem już dość ręcznego oczyszczania roślinek.
Avatar użytkownika
plazgut

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 03:33
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości