Początkujący - ma sens?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Początkujący - ma sens?

Postprzez wachu89 » 14 maja 2018, o 09:53

Hej,
jest to mój pierwszy post także witam wszystkich :)
Ostatnio przeglądając allegro znalazłem aukcje http://allegro.pl/papryka-chili-jalapen ... 57244.html - pomysł hodowania papryczek w domu bardzo mi się spodobał i zamówiłem jeden taki zestaw (wiem napewno przepłaciłem). Czytając internety znalazłem informacje że aby papryczka dała jakiś plon trzeba zacząć uprawę w lutym/marcu. Paczka przyjdzie do mnie pewnie jutro także połowa maja - czy jest jakaś szansa na pierwsze papryczki ?(zależy mi głównie na nasionkach żeby w 2019 zacząć na poważnie uprawę)
Mam bardzo duże, nasłonecznione parapety, na noc mógłbym też ją jakoś podświetlać ... znalazłem na forum motyw z kocem ratunkowym srebrnym też z niego skorzystam.
Mam również taką lampką LED - nada się? (można regulować barwę i moc światła)
Obrazek
Obrazek

dzięki za rady
Avatar użytkownika
wachu89

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 09:46
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Początkujący - ma sens?

Postprzez mih000 » 14 maja 2018, o 15:23

W tym roku dasz radę z jalapeno, ale musisz ją wspomagać tym LEDem co napisałeś żeby wydłużyć jej dzień. Na Twoim miejscu bym skiełkował te nasiona i jak tylko pojawi się roślina przedłużał jej dzień LEDem na wspomnianych przez Ciebie oknach tak aby miały tylko 4h ciemności. Tym sposobem powinny owocować jeszcze w tym roku, ale trzymaj je wewnątrz, żeby za dużo stresu ich nie spowalniało.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Początkujący - ma sens?

Postprzez wachu89 » 14 maja 2018, o 16:01

Hej,
dzięki za wskazówki, napewno tak zrobię!

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wachu89

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 09:46
Papryki:

Re: Początkujący - ma sens?

Postprzez DarkSkorpion » 14 maja 2018, o 19:48

A jak potrzebujesz nasion a byś nie zdążył w tym roku pamiętaj że możesz je kupić od Tomka. :)
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości