Czy jest szansa na plon?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy jest szansa na plon?

Postprzez michal.b » 11 kwi 2018, o 13:36

Cześć. Po nieudanym sezonie 2015 postanowiłem wrócić od uprawy. Jednak wydaje mi się, że się spóźniłem i w tym roku plonu nie będzie. Kilka nasionek na ligninie, większość ma pierwszą parę liścieni. Obstawiacie, że jest szansa na jakikolwiek plon w tym roku? Mam Piri Piri, Jalapeno, Habanero, Naga Jolokia, Trinidad Moruga i Carolina Reaper. Jeśli nie to... może podrasować je CO2? Ewentualnie jakiegoś boxa odpalę na jesieni.

https://zapodaj.net/0f310d2aa114e.jpg.html
https://zapodaj.net/f376594d959db.jpg.html
Avatar użytkownika
michal.b

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 18:54
Lokalizacja: Wwa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez mih000 » 11 kwi 2018, o 16:12

Piri piri. Jalapy i MOŻE habanero da radę jeszcze, a reszta raczej kiepsko. CO2 niewiele da, za to dużo światła + dobre podłoże i jakiś nawóz organiczny zdziałają cuda.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez Mr. Ed » 11 kwi 2018, o 18:24

Masz szansę przezimować superhoty na słonecznym parapecie? Jeśli tak, to odwdzięczą się plonami w przyszłym sezonie. Z pozostałych pewnie coś zbierzesz w tym roku.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez michal.b » 11 kwi 2018, o 18:34

Mr. Ed napisał(a):Masz szansę przezimować superhoty na słonecznym parapecie? Jeśli tak, to odwdzięczą się plonami w przyszłym sezonie. Z pozostałych pewnie coś zbierzesz w tym roku.


Na parapecie albo na podłodze. Pytanie czy tak robić czy odpalić growboxa i pocisnąć z tym? Czy zimowanie to trudna sztuka?
Avatar użytkownika
michal.b

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 18:54
Lokalizacja: Wwa
Papryki:

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez Mr. Ed » 11 kwi 2018, o 21:27

Zimowanie to żadna sztuka. Temperatura powyżej 15 stopni, bezpośrednie światło słoneczne, umiarkowanie podlewać, raz na miesiąc trochę nawozu do roślin zielonych i uważać na szkodniki. Spokojnie daję 95% szansy przeżycia rośliny do następnego sezonu. Z growboksem więcej użerania się a efekty będą umiarkowane, nie ma to jak naturalne światło słoneczne w lecie.

Autor postu otrzymał pochwałę
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez michal.b » 12 kwi 2018, o 16:44

Jeszcze jedno pytanie. Mam balkon na południowy zachód. Myślałem, żeby te papryki tam wystawić. Będą wystawione na bezpośrednie słońce. Chciałem olać szklarnie balkonowe czy małe foliaki. Dam tak radę?
Avatar użytkownika
michal.b

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 18:54
Lokalizacja: Wwa
Papryki:

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez 4ndrew » 12 kwi 2018, o 19:46

Dadza rade, aby od wiatru jakąś osłonę zrób.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez thejerkoos » 13 kwi 2018, o 18:19

Cześć, pozwolisz, że się podepnę pod twój temat? Mam podobny dylemat bo też zasiałem dopiero teraz papryczki, ale narazie są tylko białe kiełki, może na 2 jest zielone przebarwienie (na jednym jest fioletowe, o.O) więc nawet liścieni nie mam. Czy z tabasco i bulgarian carrot będę w stanie coś zebrać w tym sezonie? Mam tunel foliowy, ale same papryczki będą w drewnianych skrzynkach, więc mogę je przenieść do pokoju, ale światło będzie bardziej od zachodu.
HEHE MATI MLEKIEM POPIJ XDDDDDDD :lol: :lol: :lol: <chili>
Avatar użytkownika
thejerkoos

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 mar 2017, o 20:47
Papryki: jalapy, bulgarian carrot

Re: Czy jest szansa na plon?

Postprzez jjzs16 » 15 kwi 2018, o 19:56

Bulgarian carrot zimować nie chciał, zdechł mi w domu bardzo szybko, piri piri natomiast żyło dopóki nie dojrzała ostatnia papryczka. Mistrzem zimowania w mojej uprawia okazało się habanero white, które w styczniu zaczęło kwitnąć i do początku kwietnia cieszyłem się świeżymi papryczkami w ilości większej niż w sezonie letnim.
Avatar użytkownika
jjzs16

NOWY
 
Posty: 19
Images: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron