jaka doniczka na papryczki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

jaka doniczka na papryczki

Postprzez cookieman » 14 lut 2018, o 18:06

Witam, czytam i czyta m i doczytać nie mogę, kiełkują mi chili, habenero, 7pot, carolina riper i kilka innych (już są pierwsze liścienie) powoli zbliża się czas przesadzania do większych doniczek i tu moje pytanie jakie doniczki kupić biorąc pod uwagę że będą hodowane w domu, zastanawiam się nad okrągłą: wys 18cm, śred 23cm, poj 5l lub kwadratową: wys 18cm, śred 18x18cm, poj 4l, czy takie doniczki będą dobre czy może kupić większe lub mniejsze ?
Avatar użytkownika
cookieman

NOWY
 
Posty: 25
Images: 7
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 21:39
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: jaka doniczka na papryczki

Postprzez mkosicki » 14 lut 2018, o 18:56

Nie przesadzałbym do zbyt dużych doniczek, raczej stopniowo, jak już bryła korzeniowa zdąży przerosnąć aktualną doniczkę. W moim przypadku zazwyczaj wygląda to tak: malutkie doniczki do pikowania -> małe doniczki prostopadłościenne(od 4x4x4 do 6x8x8) -> ziemia/większe doniczki(podstawa raczej poniżej 20cm) -> największe doniczki ukradzione mamie(10l w górę). Przy czym nie wszystkie rośliny trafiają do ostatniego etapu, zwłaszcza jak w przedostatnim dostaną trochę większy pojemnik. No i nie zawsze zastosuję wszystkie etapy, rośliny trzymam u rodziców, czasem nie mam możliwości bycia tam wystarczająco często. 
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: jaka doniczka na papryczki

Postprzez cookieman » 18 lut 2018, o 09:18

jak na razie wszystkie co wykiełkowały trzymam w kubeczkach, około 60-70 sadzonek, habanero, chili, carolina reaper, explosive ember, 7pot itp, są już w większości pierwsze liścienie (około 45-50) planuje potrzymać je w kubeczkach do rozrostu w górę około 20cm a potem do doniczek już na dobre
Avatar użytkownika
cookieman

NOWY
 
Posty: 25
Images: 7
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 21:39
Papryki:

Re: jaka doniczka na papryczki

Postprzez mih000 » 18 lut 2018, o 09:21

Dobry plan, 5L im wystarczy, a kształt już zależy od gustu
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: jaka doniczka na papryczki

Postprzez erulogoss » 18 lut 2018, o 15:50

ja osobiście używam 7 lub 8l (nie pamiętam dokładnie) do róż - spora pojemność i wysokie; korzenie papryki rozrastają się w dół a mniej na boki
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości