Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Pamiętnik ogrodnika

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 5 lut 2018, o 16:19

Chillibizon napisał(a):Jakie masz oświetlenie, bardzo ładne sadzonki:)

Moje oświetlenie to 8 ledów po 6 watów, temperatura 6500K, zimne. Przywiercone są do cienkiej deseczki drewnianej i mniej więcej symetrycznie rozłożone. Podobnie jak w gboxie Mr. Eda, stamtąd właśnie czerpalem inspirację :). Dzięki.
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 10 lut 2018, o 17:16

Wypadało by zrobić małego apdejta.
Wszystkie sztuki maja już 2 pary liści właściwych, 70% wyglada naprawdę zdrowo, niektóre wręcz młocarnie <thumright>
Obrazek

Na początku zdjęcie chorującej HP22B, podejrzewam ze ją niechcący przelałem, lub weszła pleśń z gleby, macie pojęcie co to za dziadostwo? :? Raczej to nie są żadne szkodniki, bo nie przyuważyłem.
Obrazek

HPY wyglada całkiem nieźle, tylko ma 1 liść zdeformowany.
Obrazek

Druga HP22B jest okazem zdrowia i wigoru, rośnie równo i rozłożyście.
Obrazek

BJR ma tak ogromne liście, że te młode nie mają jak dojść do światła. Ale wyglada bardzo zdrowo ;)
Obrazek
Międzywęźla są bardzo rozłożyste, łodyga gruba i przysadzista, bardzo mi się to podoba.
Obrazek

Nie wiem jedynie jak sprawa się ma z tą żółtą papryką widoczną na pierwszym zdjęciu, może tez przelanie? No i co to za dziadostwo na liściach HP :evil:
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 26 lut 2018, o 21:06

Lecimy z tematem.

Cała uprawa ma się nawet dobrze
Obrazek

Ze szczegółów;
- papryka z żółtymi przebarwionymi liśćmi odzyskuje wigor i kolor zielony, podejrzewam przelanie lub niedobór składników odżywczych, Obrazek

- deformacje na liściach HP występują nadal, lecz w mniejszej ilości. Roślinka rośnie cały czas, wiec zobaczymy jak będzie dalej, Obrazek

- przez tem weekend byłem na wyjeździe i roślinki trochę przyschły :? , ale szybka woda w żyłę (pod kubek) w 2 godzinki je doprowadziła do dobrego stanu (co widać na zdjęciu)

- HPR pięknie rozrasta się w bok, ma grubą łodygę i jest stabilna we wzroście. Chyba moja faworytka <thumright> Obrazek

- jeden Heatwave ma pożółkłe liście, może od tego ze było mu za zimno w weekend (od początku jest słabiutki :| ),

- zamówiłem trypack biobizz indoor, jak przyjdzie rozrobię i zacznę podkarmiać roślinki minimalną porcją (jak organiczny to nie trzeba połowy dawki ;) )

- dla moich papryk przygotowuję też nawóz z yerby, dużo piję wiec będzie tego sporo. Do tego dokładam odpadki owoców z kuchni (już siedzi w misce i się kompostuje, do połowy maja powinien być gotowy),

To wszystko, następny up będzie po rekacji na biobizz biogrow, wiele użytkowników go poleca, więc zobaczymy jak się sprawdzi u mnie.
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 7 mar 2018, o 20:06

Biobizz trypack doszedł, zrobił swoje, wiec ruszamy z aktualizacją :)

Cała uprawa widocznie ruszyła z kopyta, żółte liście poprawiły kolor, a rośliny stały się bardziej ciemnozielone co widać na zdjęciu;
Obrazek

Czy mi się wydaje czy są to malutkie pąki? Jeśli tak to oberwę je :twisted:
Obrazek

HPR ruszyła sporo do góry po tym nawozie biogrow, nawet się zrobiły takie małe pąki jak na HWH. Tylko dostała edemy, tak mi się przynajmniej wydaje. Chyba przelałem ją troszkę :p.
Obrazek

Obrazek

Poza tym ze szczegółów;
- Heatwave który był na początku dość słabowity, mocno wystrzelił w górę, nabrał ciemno - zielonego koloru. Chyba nawet widać który to na pierwszym zdjęciu,
- BJR która na początku była silna, teraz lekko przystopowała. Ja na chinense przystało, jest zwarta i krępa.
- HC dobrze rośnie, nawet rozłożyście i jest dość krępa :)
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 28 mar 2018, o 21:33

Po trzech tygodniach pora zobaczyć co tam rośnie ;)

Papryki ostatnio przechodziły kryzys, część liści zaczęła mocno zwijać się do góry od krawędzi. Pojawiły się na nich tez liczne, brązowe plamki, oraz żółkły liście. Myślę ze to wina za małych doniczek, ale nie jestem pewien. A co wy o tym myślicie? Cenię każdą wypowiedź.
Spoiler:

Spoiler:


Na szczęście ostatnio po podlaniu biogrowem zaczęło się wszystko nieco wyrównywać, i wygląda całkiem dobrze. Najbardzej dotknięte zarazami są BJR, CRR, CRY. 70% wygląda naprawdę zdrowo;
Spoiler:


Z HAW oberwałem 3 dni temu pierwszego kwiatka, nawet nie zauważyłem kiedy wyrósł :shock: I tak wszytkie HW są obsypane pąkami, jak żadne inne. Wasze tez tak mają?
Spoiler:


Wszytkie Heatwave i PP wylądowały poza boxem, by ustąpić miejsca bardziej wymagającym odmianom, których krzaki robiły się już bardzo rozłożyste. Dobrze sobie radzą z mniejszą ilością światła, idą w rozkrzewianie się.
Spoiler:


Jedną BJR w celu sprawdzenia czy to za małe doniczki są przyczyną żółknięcia i opadania liści, przesadziłem do 1,5L donicy z podstawką. Oby tylko się przyjęła.
Spoiler:


Kupne na przecenie Jalapy, Piri, habanero i cayenne wpakowałem do marynaty z przepisu wolka i zrobiłem sosik z reszty habanek. Zobaczymy jak wyjdzie ;)
Spoiler:

Spoiler:


To by było na tyle, następny update chyba jak przeniosę dziewczyny do większych doniczek <thumright>
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 15 kwi 2018, o 15:50

Wyszło słońce, jest cieplej..nic innego tylko zrobić aktualizację :)

Większość roślin która ma być w folii, poszła z 0,5L kubków do doniczek o pojemności 1,6 litra. Będą w nich siedziały miesiąc, a potem do sauny ;) . Wszytkie przeszły tez strzyżenie, myśle ze nie byłem zbyt brutalny 8-) .
Spoiler:


Spoiler:


Te papryki które będę chciał przezimować, czyli ze 3-4 sztuki najładniejszych okazów CRR, CRY I BJR i może HACH, zostają na razie w kubkach dopóki nie zrobię samonawadniających się donic z wiader.
Spoiler:

Korzystam z tej instrukcji (świetny kanał, można zdobyć dużo wiedzy) ;
https://youtu.be/LWkg5ttOm5I

Przy okazji, gdy przesadzacie rośliny, to plukacie korzenie ze starej ziemi, czy przesadzacie całą bryłę? Ma to jakiś wpływ na dalszy rozwój rośliny?

Myślę że następny update będzie przy pakowaniu roślin do folii lub do pojemników <thumright>
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 13 maja 2018, o 14:56

Słońce praży, Zośka raczej odpuściła w tym roku więc przesadzanie już skończone :)

Wszytkie papryki oprócz z 5 do zimowania 10 maja przesadziłem do foliaka podsypując rośliny pod korzeń i wokół tą samą ziemią którą używałem do kubków 0,5L. Ma ona trochę nawozu NPK, wiec na początek będzie idealna. Tak wyglądają po wsadzeniu;
Spoiler:

Myślę że jak na taką zmianę wogóle nie przeszły stresu, nawet kwiatki u habanero nie opadły. Może to dlatego ze użyłem tej samej ziemi?
Kwiaty te zamieniły się w zalążki owoców które z niesamowicie ciężkim sercem musiałem oberwać, stwierdziłem ze roślina musi jeszcze podrosnąć i okrzepnąć do owoców. Inaczej mógłbym otrzymać tylko dwie jagody i koniec ;).
Habanero White wygląda jakby była małym baldachimem, bardzo ładnie się rozkrzewia i rośnie w bardzo szybkim tempie. Od znajomego słyszałem ze ma inny smak niż wszytkie habanki, podobno bardzo smaczna ;) ;
Spoiler:


Zostało mi jeszcze pare papryk no-name, wysadzę je niedługo:
Spoiler:


A tutaj najładniejsze okazy które mam zamiar zimować, dwie Caroliny, Habanero Chocolate i Habanero Red;
Spoiler:


Następny up przy jakichś ładnych zalążkach ;)
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 30 maja 2018, o 19:44

Mało czasu nie pozwala na uaktualnianie growloga. Ale w końcu jest!
Wszystkie rośliny są przesadzone do foliaka, lub docelowych wiader 20L lub 10L donic. Martwi mnie to ze gruntowe papryki nie pną się zbytnio do góry, i jak na spodziewane niedługo owocowanie są jak dla mnie po prostu za małe :? Mam nadzieję, że trochę się wyciągną, po ziemi owoce nie mogą się wlec :lol:
Najlepiej radzą sobie piri-piri, mocno poszły w masę zieloną, mają grube łodygi, sporo liści i dużo kwiatów. Jeśli ktoś chce zaczynać przygodę z paprykami, poleciłbym mu właśnie ten gatunek. Bardzo łatwy w hodowli
Piri-Piri
Spoiler:


Grunciaki ogólnie maja się dobrze <salut>
Spoiler:


Wszytkie papryki do zimowania mają się dobrze, oprócz jednej CRR, ma pomarszczone i oklapnięte liście. Ale myślę że to tylko stres po przesadzeniu, poradzi sobie <thumright> . Ale zapomniałem się i zrobiłem zdjęcia w pionie a nie poziomie. Wybaczcie mi ten grzech :oops:

Carolina Reaper yellow
Spoiler:


Carolina Reaper red
Spoiler:


Spoiler:


Chyba CRY;
Spoiler:


To jest papryka od której zniknął mi gdzieś papierek. Albo Habanero White albo Bhut J. Red. Może poznacie?
Spoiler:
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 2 cze 2018, o 11:40

Dorzucam parę fotek z lustrzanki <chili>

Nieznany gatunek, bardzo ładnie się rozkrzewił
Obrazek

Kwiatuszek Carolina Reaper Yellow <thumright> ;
Obrazek

A tu pąki i kwiaty Habanero Red;
Obrazek
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Growlog 2018, rozpoczęcie sezonu 2018

Postprzez marko0622 » 14 cze 2018, o 23:12

Update z pierwszymi jagodami :D

Habanero Red
Spoiler:

Spoiler:


Habanero White
Spoiler:


Piri Piri (Sorki za gorszej jakości zdjęcia, nie udało mi się inaczej wyostrzyć :p )
Spoiler:


Rośliny przeznaczone do zimowania rosną bardzo szybko i rozkrzewiają się na boki. Na razie czekam na zawiązane jagody :)
Spoiler:


Cała uprawa ma się znakomicie, oprócz jednej BJR i CRR które dostały na liściach brązowych plam i wzrost został zahamowany.
Spoiler:
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron