Młode siewki kładą sie

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Młode siewki kładą sie

Postprzez Jimmy » 30 sty 2018, o 22:38

Witam

Wysiałem ostatnio papryki. Na razie jalapeny wykiełkowały i puściły liścienie. Najpierw stały na blacie w kuchni i było wszystko ok. Łodyga się trochę wygięła ale dążyła do światła a liścienie były rozłożone po czym wrzuciłem je do boxa i zaczęły się dziwne rzeczy.
Łodygi wygięły się i praktycznie leżą a liścienie zaczęły się lekko zawijać i składać. W boksie mam diodę cob Citizen wg producenta ok 5000 lumenów, barwa 5000K na boks o podstawie 40x80 cm.

Co się właściwie dzieje z siewkami i jak im pomóc?
Avatar użytkownika
Jimmy

NOWY
 
Posty: 15
Images: 0
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 15:52
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Młode siewki kładą sie

Postprzez Valakras » 31 sty 2018, o 13:38

Jaka temperatura w boxie? Możliwe że zbyt wysoka.
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Młode siewki kładą sie

Postprzez Mr. Ed » 31 sty 2018, o 14:54

Kładą się przy samej ziemi, tak jakby łodyżka się złamała? To może być zgorzel siewek (damp-off). Powód: patogeny (grzyby) w nadmiernej wilgotności, temperaturze i ciasnocie. Zobacz, czy w miejscu zgięcia nie ma przewężenia łodyżki, to jest najbardziej charakterystyczny objaw.

Światła w sam raz, chyba że dioda wisi zbyt nisko a to może delikatnym siewkom zaszkodzić.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron