Gdzie trzymać siewki?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Gdzie trzymać siewki?

Postprzez kvag » 24 sty 2018, o 08:22

Siema,

zrobiłem sobie mały inkubator do trzymania młodych roślin, ale nie jestem pewien czy jest on dobrym rozwiązaniem. Boje się ze pleśń mi wszystko zniszczy.
Na razie nasionka jeszcze nie wykiełkowały (są w ziemi od 3dni, wcześniej je moczyłem 1 dobe w wodzie z czosnkiem).

Zastanawiam się czy trzymać je tak po prostu na parapecie:
Obrazek

Czy lepiej będzie w tym? Oczywiście zamierzam otwierać górną pokrywę na 1-2 godziny dziennie w celu wymiany powietrza. Jest tam bardzo wilgotno i sporo cieplej niż na samym parapecie. Trzymam w środku Habanero Orange, Jamaican Orange, Violet Cayenne, Jalapeno,

Obrazek

Jest to moja pierwsza uprawa i nie chce sie zrazić :)
Avatar użytkownika
kvag

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 11:36
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Gdzie trzymać siewki?

Postprzez marko0622 » 24 sty 2018, o 13:11

Jeśli temperatura oscyluje tam w granicach 25-30 stopni Celsjusza, to powinno być ok ;) Światło do kiełkowania raczej nie jest potrzebne. No i pamiętaj żeby nie przelać młodych nasionek.
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: Gdzie trzymać siewki?

Postprzez kvag » 24 sty 2018, o 14:14

marko0622 napisał(a):Jeśli temperatura oscyluje tam w granicach 25-30 stopni Celsjusza, to powinno być ok ;) Światło do kiełkowania raczej nie jest potrzebne. No i pamiętaj żeby nie przelać młodych nasionek.


Zostawiam w tym "inkubatorze" :D
Będę wietrzył 1-2 razy dziennie :P
Avatar użytkownika
kvag

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 11:36
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Papryki:

Re: Gdzie trzymać siewki?

Postprzez Algiz » 23 lut 2018, o 10:53

No i styknie. Wiele osób robi to w ten, czy podobny sposób. Grunt, żeby pamiętać o wietrzeniu i zachowaniu sterylności.
Avatar użytkownika
Algiz

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 4
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 09:48
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron