Jakieś dobre rady?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 6 sty 2018, o 21:49

Witam ponownie :)
Moje papryczki mają się już lepiej
Przyczyną prawdopodobnie były ziemiórki. Pozbylam się ich a przynajmniej mam taką nadzieję bo ich nie widzę. Na lepik się już też nic nie przykleja. Straciłam 8 papryczek przez nie ale reszta rośnie ładnie.
Kupiłam już następne nasionka e. emper, aji white fantasty, bishop i pasilla bajio.
Wszystkie dobre rady mile widziane :)
Obrazek
Ostatnio edytowano 10 sty 2018, o 20:40 przez meerr, łącznie edytowano 1 raz
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 8 sty 2018, o 19:30

Co robię nie tak? Pomóżcie proszę
Do tej pory wszystko szło dobrze. Wcześniej problem bym z ziemiorkami ale pozbylam się ich. Dziś wracam do domu i wiedzę ze jedna papryczka zwiedla a drugiej żółkna liście i jeden zaczyna się zwijać. Warunki dokładnie takie same jak wcześniej w pokoju ok 21-23° chociaż wczoraj to i nawet 24° było. Podlewam rano a czasem gdy mają sucho to wieczorem. Ostatnio dwa razy użyłam biohumusa ale w mniejszej dawce niż jest zalecane

-- 8 sty 2018, o 19:32 --

Obrazek
Obrazek
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez Ciapek23 » 8 sty 2018, o 19:32

A podlewasz je bo widzisz ze cala ziemia jest sucha? Lepiej przesuszyc niz przelac. Jesli sam biohumus stosujesz to na pewno nie to. A jaka woda i jaka masz ziemie? Wstaw zdjecia moze to kwestia wlasnie brakow jakis elementow odzywczych. Ile maja swiatla?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 8 sty 2018, o 19:47

Parę mam w takiej ziemi bo miałam końcówkę
Obrazek
Reszta jest w tej bo kupiłam specjalnie do papryczek

Obrazek
Obrazek

Biohumusa wlewam jedna nakretke na 1l wody
Obrazek

Podlewam gdy widzę że jest sucho w połowie. Mam plastikowe kubeczki to widzę. Ktoś mi napisał żebym pogmerala placem w środku bo tylko na zewnątrz może być sucho. I podlewam gdy jest w srodku słucho albo tak nie do końca mokro

-- 8 sty 2018, o 19:50 --

Wodę wcześniej używałam przegotowana ale słyszałam że to bez różnicy to zaczęłam używać z kranu. Jest możliwość że po prostu za dużo podlalam?

-- 8 sty 2018, o 19:51 --

Światła niestety tylko tyle ile mają na oknie. Z tej strony światło jest najdłużej

-- 8 sty 2018, o 20:00 --

Ciapek23 napisał(a):A podlewasz je bo widzisz ze cala ziemia jest sucha? Lepiej przesuszyc niz przelac. Jesli sam biohumus stosujesz to na pewno nie to. A jaka woda i jaka masz ziemie? Wstaw zdjecia moze to kwestia wlasnie brakow jakis elementow odzywczych. Ile maja swiatla?


Sent from my iPhone using Tapatalk


-- 8 sty 2018, o 20:40 --

?
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez Ciapek23 » 8 sty 2018, o 21:10

Ziemia ok. Z hummusem ja daje mniej na siewki. Tak od 3 tyg dopiero humus daje. A kubeczki naja dziurki na dole aby woda schodzila?
Z tego co opisujesz to tylko woda mi pasuje. Bo na brak swiatla by sie wyciagnely a nie zwiedly. Ziemia tez jest bogata w substancje. A ziemiorek juz nie masz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 8 sty 2018, o 22:15

Ciapek23 napisał(a):Ziemia ok. Z hummusem ja daje mniej na siewki. Tak od 3 tyg dopiero humus daje. A kubeczki naja dziurki na dole aby woda schodzila?
Z tego co opisujesz to tylko woda mi pasuje. Bo na brak swiatla by sie wyciagnely a nie zwiedly. Ziemia tez jest bogata w substancje. A ziemiorek juz nie masz.

Tak oczywiście w każdym kubeczku są na dole dziurki. To jest opcja że przy ostatnim podlaniu po prostu przelalam bo jak podlalam wczoraj rano to do tej pory jeszcze trochę jest wilgotno. Uf już się bałam że coś gorszego może byc
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez 4ndrew » 9 sty 2018, o 08:21

nowozic jeszcze nie musisz niczym bo to dopiero noworodki.

podlewac na poczatku mozesz czesciej a mniej bo nie maja jeszcze systemu korzeniowego zbyt glebokiego.

doloz im jakies zarowki czy cokolwiek doswietlic bo za chwile sie wyciagna strasznie przy tym swietle co dostana na parapecie w styczniu.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 9 sty 2018, o 09:51

4ndrew napisał(a):nowozic jeszcze nie musisz niczym bo to dopiero noworodki.

podlewac na poczatku mozesz czesciej a mniej bo nie maja jeszcze systemu korzeniowego zbyt glebokiego.

doloz im jakies zarowki czy cokolwiek doswietlic bo za chwile sie wyciagna strasznie przy tym swietle co dostana na parapecie w styczniu.


A kiedy powinnam zacząć nawozic? A gdyby się wyciągnęły to da radę jakoś to naprawić?
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez lath » 9 sty 2018, o 10:29

czym zwalczyłaś ziemiórki ?
Zbiór 2018: 27,398 kg
Avatar użytkownika
lath

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Images: 227
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 13:01
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 9 sty 2018, o 10:39

lath napisał(a):czym zwalczyłaś ziemiórki ?


Substral polysect 005sl ale użyłam mniejszego stężenia bo się bałam na tak małe papryczki użyć chemii. No i mam jeszcze te lepy do doniczki
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości