Jak zacząć?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Jak zacząć?

Postprzez Sanners » 31 gru 2017, o 00:52

Witam,
postanowiłem zająć się hodowlą papryczek, zamówiłem już u jednego z naszych użytkowników papryczki, a konkretnie :
Piri Piri, candlefire, Explosive Ember oraz Habanero White Peruvian. Dodatkowo dostałem niedawno nasiona Hungarian yellow wax hot.
Nie wiem do końca jak zacząć swoją hodowlę, czytając forum znalazłem wiele sposobów jak zacząć kiełkowanie.
Widziałem informacje, że jedni dają na watę mineralną, drudzy moczą w wodzie a jeszcze inni po prostu wkładają nasiona do ziemi. Który sposób będzie najlepszy na początek? Czy to nie ma żadnej różnicy?
Jeżeli np. odmoczyłbym nasionka w wodzie z czosnkiem, tak jak widziałem, że ktoś na forum polecał, to ile mam dać tego czosnku? Ile mają się moczyć?
I po odmoczeniu lepiej włożyć nasionka do kubeczków?
Czy może być taka mini szklarnia? http://scr.hu/2ump/x650i
I ostatnie pytanie - nasiona dostanę za 3/4 dni, czy mogę od razu zacząć wysiew czy jeszcze poczekać?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam!
Paweł
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jak zacząć?

Postprzez Valakras » 31 gru 2017, o 14:23

Co do kielkowania polecam sposób z recznikami papierowymi i woreczkiem zip. Moczysz papier układasz nasiona i do woreczka W ciemne ciepłe miejsce. Otwierasz raz dziennie by wymienić powietrze. Jak zaczną kielkowac to do ziemi w mini szklarence. Co do moczenia w wodzie nigdy tego nie robiłem więc się nie wypowiem. Poszperaj na forum jest tu dużo różnych cennych informacji.
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Jak zacząć?

Postprzez Sanners » 6 sty 2018, o 22:40

Pierwsze nasiona mi już wykiełkowały, przesadziłem je do mojej mini szklarni.
Opłaca mi się robić growboxa do roślin, które już trochę podrosną? Z tej mini szklarni, będę je musiał szybko przesadzić bo jest tam dość mało miejsca.
Jeżeli growbox jest potrzebny, to jak zrobić takiego w najtańszej wersji?
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Jak zacząć?

Postprzez rodos37 » 7 sty 2018, o 09:13

Witam.

Myślę że opłaca się coś zbudować . Każda dodatkowa ilość światła o tej porze roku kiedy długość dnia to około 8-9 godzin to mega siła dla młodych siewek, dopiero od około połowy marca dzień wydłuży się do 12 godzin i w górę z każdym dniem, a do tego czasu jak będziesz sobie doświetlał roślinki do 12-15 godzin dziennie to na pewno zrobi swoje ;) roślinki się nie powyciągają za bardzo , tak że buduj... ;) Jest kilka sposobów na "najtańsze" zależy kto czym dysponuje, co ma na strychu lub w piwnicy ?

Najtaniej hmm ...pewnie są tańsze sposoby ale najtaniej jak udało mi się zbudować to takie grow-wiadro :D a mianowicie :

- lampka biurkowa z czasów PRL z białym kloszem
- białe wiadro które mam akurat pożyczyłem żonie z łazienki z czego nie była zadowolona , ale białe wiadro 10 l. np. po farbie też się sprawdzi a nawet lepiej bo większa powierzchnia dna.
- koc termiczny do przykrycia wiadra z apteczki samochodowej nie zawsze w wyposażeniu apteczki
- sterownik niekoniecznie , ja akurat miałem bo kupiłem kiedyś do sterowania lampek na choince zewnętrznej..
- jedynie co kupiłem to żarówkę o barwie zimny biały led 6500k , tak około 10 watt.
Poniżej kilka fotek...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
rodos37

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 15:52
Lokalizacja: Radomsko
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości