NorthShore - Uprawa 2011

Pamiętnik ogrodnika

NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez NorthShore » 18 lip 2011, o 19:19



Ponawiam swojego growloga, który jest już zamieszczony na forum habanero.pl :)
W kolejności pododaję to, co było w tym wcześniejszym, aby zachować jakkolwiek to nazwać, ciąg historyczny :)

NorthShore:

Witam :)

Tak więc i ja zdecydowałem się założyć swojego growloga :).
Prawdą jest, że nie jestem póki co jakiś pro, do tej pory mam za sobą jeden zbyt późno zaczęty sezon (czerwiec 2010), lecz udało mi się wyhodować 8 małych, domowych, mniejszych wersji krzaczków papryki, przezimować je wszystkie bez najmniejszego problemu i zebrać z nich parę owoców, nie używając jakiegokolwiek dopalacza w postaci lampy, postanowiłem więc rzucić się na "troszkę" głębszą wodę i w tym roku "minimalnie rozszerzyć" hodowlę...
Mówiąc "minimalnie" mam na myśli 25 odmian... tak, to właśnie ta "troszkę głębsza woda". A więc:

BHUT JOLOKIA (10 Nasion)
TRINIDAD SCORPION (10 Nasion)
7-POD (10 Nasion)
CHOCOLATE BHUT JOLOKIA (10 Nasion)
INDIAN PC-1 - NAGA JOLOKIA (10 Nasion)
CARIBBEAN RED (10 Nasion)
FATALII (10 Nasion)
GORONONG ORANGE (10 Nasion)
ROCOTO MINI YELLOW (10 Nasion)
HOT PAPER LANTERN (10 Nasion)
GOLDEN CAYENNE (10 Nasion)
LEMON DROP (10 Nasion)
HABANERO WHITE PEARL (10 Nasion)
Thai Chili (30 Nasion)
Ravit (30 Nasion)
BULGARIAN CARROT (10 Nasion)
MUAI PURPLE (10 Nasion)
ECUADOR PURPLE (10 Nasion)
SERRANO (10 Nasion)
EXPLOSIVE EMBER (10 Nasion)
PETER'S PEPPER RED (10 Nasion)
HUNGARIAN HOT WAX (10 Nasion)
Jalapeno (40 Nasion)
GOLDEN TREASURE (10 Nasion)
CORNO DI TORO RED (10 Nasion)

...

Nie jest to może coś ogromnego, lecz jak łatwo policzyć 320 nasion które, poza Thai Chili, Ravit i Jalapeno (które mam z własnej hodowli), pochodzą od Beerciik'a, poskutkuje to raczej sporą ilością sadzonek i w porównaniu z moimi obecnymi 8 krzaczkami - różnica jest spora :). Z tego co wyrośnie mam nadzieję WSZYSTKO zostawić i posadzić do tunelu, no poza RAVIT, THAI CHILI i JALAPENO, których specjalnie posadziłem więcej, by znajomi mieli z czego mnie rozkraść :) Na tą chwilę w ziemi mam już te 3 odmiany z własnej hodowli i z niecierpliwością oczekuję nasion od Beerciika :).

Nic, może trochę zdjęć ;]

Obrazek
To jest własnej produkcji (robione bez większej precyzji, w końcu z tego się nie strzela :D) "rusztowanie" na moje 2 tacki wysiewowe mieszczące razem 320 nasion.


Obrazek
Tutaj to samo, tylko z tackami wysiewowymi.


Obrazek
A tutaj już zdjęcie z setką nasion w ziemi :) Od lewej 4 paski po 10 szt. Jalapeno, 3 paski po 10 szt. Thai Chili i 3 paski po 10 szt. Ravit :).


Obrazek
Tutaj dodatkowo krzaczki z zeszłego roku, pomimo braku dopalaczy (lamp) oraz słabego słońca - trzymają się dosyć dobrze :) Zastrzegam, że wedle mego założenia, domowe mają być małe :]


Obrazek
Drugie zdjęcie, na jednym nie pomieściłem :)


Myślę, że to tyle jak na 1 posta w growlogu, i tak jest co poczytać. Następny będzie jak dostanę nasiona od Beerciika :)

Zapraszam do "podziwiania", komentowania, a także rad udzielania :) W końcu żaden ze mnie profesjonalista i z chęcią wysłucham Waszych sugestii :)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Terroarysta
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 239

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #1 : Luty 07, 2011, 11:39:18 »

Zazdroszczę możliwości prowadzenia uprawy w tunelu Duży uśmiech.
Ale będziesz mieć roboty z przesadzaniem Uśmiech. Życzę wielkich zbiorów!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


sta666
Zaawansowany użytkownik
*****
Wiadomości: 1430

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2011, 12:34:58 »

Gdybym miał możliwości, to pewnie bym zrobił większą hodowlę(ale pewnie nie tak dużą). Powodzenia w tak dużej uprawie, tylko będziesz miał sporo roboty (jak u Beerciika). Ale jak masz możliwości i chęci.... ;))


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Northshore:

Hehe, jak mam być szczery to mam działkę, mam zamiar odwalić albo spooory "namiot" albo 2 ? 3 ? tunele. Diabli wiedzą właściwie jak to jeszcze będzie, mam nadzieję, że to wszystko pomieszczę :) Jedno jest pewne, będzie DUŻO "zabawy" z tym :) Myślę, że jednak będzie warto ;)

Ps, nasiona już doszły, jakieś pół godz. temu był listonosz. Teraz do roztworu czosnkowego i za 24h wysiew :)

Oto one ;)
Obrazek


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


sta666
Zaawansowany użytkownik
*****
Wiadomości: 1430

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #4 : Luty 07, 2011, 14:24:37 »

Powiedz mi co to są te czarne nasiona, bo na zdjęciu nazw dobrze nie widać??


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


krzyhoo
Początkujący
**
Wiadomości: 43

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #5 : Luty 07, 2011, 14:43:04 »

jakieś rocoto pewnie ;)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NorthShore:

Ano, ROCOTO MINI YELLOW ;)

------

A tutaj, żeby nie post pod postem, dodaję zdjęcie z namaczania Beerciik'owych nasion :)
Obrazek


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Rodman
Użytkownik
***
Wiadomości: 94

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #7 : Luty 07, 2011, 23:00:12 »

To teraz pewnie z czajnika albo z gwinta pijesz, powodzenia w uprawie Uśmiech


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NorthShore:

No jakby flaszkę przyszło jakąś obalić, to zostaje "z terminala" :) A ogólnie to jeszcze jakiś kubek się znajdzie :D No nie dziękuję, będę mógł zaczynać dziękować jak wykiełkuje odpowiednia ilość roślinek :)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NorthShore:

To ja, po dłuuuuugiej nieobecności.
Tak na szybko, dodałem filmik z moim udziałem gdy jadłem Bhut Jolokie, teraz może coś to growlogu.
Rzeczywistość trochę zweryfikowała moje plany co do uprawy, lecz "szklarnia" stoi i papryki rosną,
wszystkie wyżej wymienione odmiany po 3 z każdej, no w 2 przypadkach po 2 bo tylko tyle wzeszło, a także
brak habanero white pearl - wzeszło jedno, zostawiłem do uprawy w domu :).

A teraz zdjęcia, szklarni:

Obrazek

Obrazek

oraz papryk PO POSADZENIU:

Obrazek

obecny stan papryk nadeśle niebawem - muszę zrobić zdjęcia, jednakże moge z pewnościa
powiedzieć, że urosły od 17 maja (bo jakoś wtedy sadziłem) do dzisiaj spoooro ;)

Pozdrawiam i do usłyszenia.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


wcinaczkartofli
Zaawansowany użytkownik
*****
Wiadomości: 899

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #10 : Lipiec 15, 2011, 07:36:23 »

Meega dużo papryk, powodzenia w uprawie, tylko nie wiem czy nie za późno wysiane. Fajny tunel, tegoroczny czy z poprzednich sezonów? Możesz zdradzić +/- jego cenę?


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NorthShore;

Nie za późno, spokojnie, już są na prawdę duże, choćby Bhut Jolokie już dojrzewają niektóre, więc,
jest dobrze :)

Co do namiotu mogę Ci zdradzić, robiłem go samemu w tym roku, za materiały wyszło mnie około 500zł, (jakieś 200 za rurki PCV, około 240 folia, jakieś sznurki itp i i wychodzi te 500), tunel ma 6m długości na 3 szerokości. Ogólnie tak z 80 papryk takie coś pomieści, zależy jak gęsto ktoś sadzi ;)

Edit: aha, jak już tak podaję wymiary, to wysokość to jakies 190-200cm, jakoś tak, można oczywiście wyższy, większy, ja jednakże nie potrzebowałem wyższego ;)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bogdan
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 165

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #12 : Lipiec 15, 2011, 15:15:27 »

trochę małe jak na lipiec


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


adriano
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 150

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #13 : Lipiec 15, 2011, 21:09:33 »

ale to nie jest aktualny stan , tylko z kiedyś
przynajmniej ja tak to zrozumiałem
podeślij świeże zdjęcia ;)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NorthShore:
Heh, Adriano ma rację, wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem :) "oraz papryk PO POSADZENIU", a kawałek niżej "obecny stan papryk nadeśle niebawem - muszę zrobić zdjęcia,", no ale cóż, wybaczam :)

A więc aktualnie wyglądają tak (zdjęcia z dziś):

MIŁEGO OGLĄDANIA

Zdjęcie poglądowe - widok na całość:

Obrazek

Widok na lewo:

Obrazek

Na prawo:

Obrazek

I teraz tak, zdjęcia "szczegółowe" poszczególnych papryk,

Bhut Jolokia:

Obrazek

7-Pod:

Obrazek

Indian PC-1:

Obrazek
Obrazek

Caribbean Red:

Obrazek

Bulgarian Carrot:

Obrazek

Equador Purple:

Obrazek

Explosive Ember:

Obrazek

Hot Papper Latern:

Obrazek

Hungarian Hot Wax:

Obrazek

Muai Purple:

Obrazek

oraz Serrano:

Obrazek

Oczywiście to nie wszystkie papryki, to nawet nie połowa odmian które mam,
zresztą po growlogu widać co posadziłem.

Z góry dzięki za wszelkie komentarze :)


EDIT: Aha, zapomniałem dodać - na zdjęciach widać także pomidory :) Zostało trochę miejsca i je tam
posadziłem. I jeszcze jedno, ma ktoś może sugestię, dlaczego Jolki takie małe i liche trochu są ?
Wszystko ładnie rośnie poza Bhutami....

EDIT 2: Jolki to te pierwsze 2 od wejścia po lewej stronie, widać, że mniejsze...


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bogdan
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 165

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #15 : Lipiec 16, 2011, 19:00:04 »

WOW :lol:


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


cacten
Zaawansowany użytkownik
*****
Wiadomości: 693

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #16 : Lipiec 16, 2011, 19:02:04 »

Bhuty mają większe wymagania, wiadomo o tym nie od dziś Uśmiech


gratulacje uprawy <thumright>


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NorthShore:

Czemu WOW ?? :D że dużo ? że mało ? że jak ? :D

EDIT:

No owszem, wiadomo, myślałem, ze może coś jednak nie tak z nimi :) Ale mam nadzieję,
że są ok :)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


adriano
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 150

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #18 : Lipiec 16, 2011, 20:24:57 »

rewelacja!
czym nawoziłeś?

z którego rejonu Polski jesteś?


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


siwiutki
Nowy
*
Wiadomości: 8

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #19 : Lipiec 16, 2011, 21:47:48 »

Rewelka!!! Ba, zaje...! Widzę sporo ciekawych odmian.

Hot Wax widzę, że nawet pomarańczowy kolor. Ja dziś zerwałem, ale zdecydowanie za wcześnie. Jak duże one rosną? Chodzi mi o owoce.

Mam wątpliwości co do Ecuador Purple. To chyba nie to... Prawdopodobnie mam to samo, ale z nasion od beercika wyrosły mi 2 różne krzaki.

Pozdro!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bogdan
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 165

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #20 : Lipiec 16, 2011, 22:17:13 »

WOW, że dużo. Najbardziej podoba mi się Indian, muszę u siebie posadzić w przyszłym sezonie :D


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


adriano
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 150

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #21 : Lipiec 16, 2011, 22:46:53 »

naga jolka jest łatwa w uprawie i daje duuuużo owoców..
3 sezon ją mam i jest zawsze bezproblemowa.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NorthShore:

A więc po kolei, aby czegoś nie pominąć :)

*Rewelacja - no nie powiem, źle nie jest, choć trochę pracy to kosztowało ;)
*Czym nawoziłeś - heh, może wyda się to śmieszne, ale na początku w szklarni troszkę, troooszkę
nawozu w płynie do pomidorów, rozcieńczany z wodą, nie pamiętam nazwy, obecnie nie nawożę - perpetum mobile normalnie :D
*Z którego regionu polski jesteś - Opolskie, dokładniej Prudnik, taka sobie mieścina niedaleko przejścia granicznego z Czechami (Trzebina - Bartultowice, jakoś tak :D)

*Rewelka!!! Ba, zaje...! Widzę sporo ciekawych odmian. - ano owszem, starałem się jak najwięcej
różności wynaleźć
*Hot wax widzę... - no robią się pomarańczowe, jak duże ? strzelam że niektóre maja koło 15 cm ?
Postaram się pamiętać i zmierzyć do jakich wielkości mi dorastają, ale myślę, że właśnie około 13-15cm, zdarzają się też oczywiście mniejsze, to loteria :)
*Mam wątpliwości co do Ecuador Purple... - szczerze ? ja też :D bo mam 2 krzaki takie, jeden inny, jedne
większe, drugie dwa mniejsze (owoce), choć podobne w kolorze itp, może różne odmiany są Ecuadora ?
Diabli wiedzą :)

*Wow, że dużo... - No troszku tego jest, ze 70-pare krzaków, nie licząc kolejnych 9 w domu :) Indian jest świetny, daje masakrycznie dużo owoców, dorównuje mu chyba tylko Explosive Ember (jeśli chodzi o
ilość owoców ofc). Co do sadzenia - sadź, sadź :D Jak by co, będę miał na zbyciu na pewno dużo nasion
po tym sezonie i to nie tylko Indiana, jeśli będziesz zainteresowany to na pewno się dogadamy :)

*Naga jolokia jest łatwa w uprawie... - no u mnie jak widać rośnie, mam nadzieję, że okaże się równie
bezproblemowa, jak ta, którą hoduję w domu :)

No, to chyba na wszystko wyczerpująco odpowiedziałem :D

Nawiasem mówiąc, w domu tak jak już pisałem hoduje kolejne 9 krzaczków - Birds Eye, Caribbean Red, Bhut Jolokia x2, Scotch Bonnet Habanero x2, Thai Chili, Habanero White Pearl, Jalapeno - i o dziwo, poza posadzonym w tym roku Habanero White wszystkie inne przezimowane i to bez najmniejszych
problemów. Moja sugestia w tej materii to normalne trzymanie nawet na tym słabym zimowym słońcu i
nawożenie, u mnie dało to taki rezultat, którego się nie spodziewałem - prawie żaden liść nie opadł,
rosły sobie w górę, co prawda powoli ale rosły i to przy prawie zerowym słońcu - mam okno na zachód,
przed oknem drzewo więc wiele słońca to tu nawet w lato nie mam, niczym nie doświetlałem.
Jednym słowem nie wiem czy to szczęście czy umiejętności, w każdym razie jak na nowicjusza jakoś
sobie radzę :)

Pozdrawiam i oczekuję wszelkich komentarzy - sugestii :D


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Piterzz
Użytkownik
***
Wiadomości: 87

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #23 : Lipiec 17, 2011, 12:04:36 »

Normalnie zaje...! Ekstra fotki, papryki i tunel. Mam zamiar zrobić taki w przyszłym roku ale troche teraz się ceną przeraziłem, musze poszukać tańszego sposobu 8-)
Co robisz z krzaczkami że Ci się tak ładnie rozkrzewiają? Przycinasz je?


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bogdan
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 165

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #24 : Lipiec 17, 2011, 12:48:29 »

kupienie tunelu to rzeczywiście duży wydatek. W marcu kupiłem metalowy szkielet tunelu, wymiary 4m na 8m, za 500 zł :-\Sama folia kosztowała 100. Ale to jest inwestycja na lata, więc nie żałuję


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NorthShore:

Powiem tak, tańszego sposobu raczej nie ma :)
Jako najtańszy stelaż wyszedł mi właśnie z rur PCV, dość wytrzymałe są, ale trzeba je dobrze
wkopać i umocować, metr takiej rury to jak się nie mylę 3,5 zł ? jakoś tak
Do tego brałem folię 8 metrową - 8 metrów jej, to mnie wyszło jakoś 20zł za metr, 4 sezonowa folia, do tego jeszcze kawałek foli na przod i tył, to 6 metrowej wziełem coś 4 metry, po 15 za metr ? jakoś tak, sznurki wyszły ze 20, do tego wypożyczenie takiego gówna do robienia tych "oczek" na sznurek razem z oczkami tez ze 30 i wyszedł tunel. Do środka trochę ziemi (4 worki) sklepowej, żeby podsypać papryki i gitara.

A więc da się szkielet solidny zrobić taniej, niż folia :) Tylko kosztuje to sporo pracy, robiłem to z kolegą
przez 3 dni ? jakoś tak, ale nie śpiesząc się ani trochę ;)

Co do krzaczków, raz, RAZ w domu podciełem je, jak były małe i nic więcej, same sobie radzą :)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bogdan
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 165

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #26 : Dzisiaj o 00:52:41 »

masz truskawki w lipcu?Co?Co??


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


adriano
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 150

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #27 : Dzisiaj o 08:36:26 »

następny Z politowaniem
czytaj uważnie, to są zdjecia z kiedyś..
ale są takie odmiany truskawek które cały czas owocują.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NorthShore:

Dokładnie, te truskawki to już historia :)
Trzeba czytać dokładnie :D


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bogdan
Stały użytkownik
****
Wiadomości: 165

Odp: NorthShore - Growlog 2011
« Odpowiedz #29 : Dzisiaj o 17:10:40 »

kilka dni temu byłem ździwiony, że masz truskawki w lipcu ale, dzisiaj dostałem od znajomego, który hoduje i sprzedaje owoce, kilkadziesiąt sadzonek truskawek, które owocują we wrześniu. Zobaczymy co z tego będzie


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



I to by było na tyle mojego growloga z zeszłego forum, czekam tutaj na jakieś komentarze/sugestie :)
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez wlodizw » 18 lip 2011, o 20:14

trochę wyje... posta :D szacun
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez NorthShore » 18 lip 2011, o 20:37

Heh, słuchaj, jak walić posta to po całości, miał być konkret i jest konkret :D

Aha, ktoś to ostatnio pytał o wielkość Hot Wax, był to siwiutki, ano wyrastają mi właśnie około 15 cm :), sprawdzałem ;D
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez beerciik » 19 lip 2011, o 09:49

ten ecuador to musi być krzyżówka z jakąś sporą odmianą - pamiętam że koło niej stało corno di toro, dlaczego krzyżówka? typowa wielkość liści, ułożenie owoców, w początkowej fazie stoją pionowo [wraz ze wzrostem masy opadają na bok a potem w dół - u ecuadora tak nie jest bo owoce ma małe], plus fioletowe owoce, po prostu może być że jeden owoc kwiat się skrzyżował z pyłkiem z innej papryki i dostało Ci się nasiono z tego owocu - za to przepraszam, no ale zagwarantować 100% czystości niestety się nie da bo papryki są owadopylne a te roznoszą pyłki po kwiatach różnych.
Ogólnie można tylko pogratulować roślin :D powodzenia w dalszej części uprawy, masz dużo dalej "posunięte" rozwojowo rośliny ode mnie :P

PS coś czuję że zostanę pobity w ilości zbiorów w tym roku :D
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez NorthShore » 19 lip 2011, o 10:15

Być może krzyżówka, mam jeszcze 2 "equadory" które nie są takie duże, może one są autentyki :) Zły o to bynajmniej nie jestem :)
Nie dziękuje za życzenia powodzenia, by nie zapeszyć ale mam 2 pytania :) :
- jak to możliwe, że mam dalej posunięte, skoro Ty lampami dogrzewałeś, szybko sadziłeś i w ogóle ?
- dlaczego sądzisz, że zostaniesz pobity w ilości zbiorów ? rozumiem, że to akurat żart :) bo z tego co wiem, sadzisz dużo więcej ? :)

Pozdrawiam i również życzę powodzenia :)
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez beerciik » 20 lip 2011, o 22:35

North ja zacząłem sadzić dopiero w połowie lutego[a to jest ważne] a skończyłem wysiewać pod koniec marca i ogólnie zwaliłem sprawę dosyć konkretnie poza tym dosyć szybko u nas zaczęło wyłazić ładne słońce więc uprawa parapetowa nie wychodziła gorzej od lamp, inna sprawa to to że trzymałem cały czas w małych doniczkach co ograniczyło ich rozwój i to konkretnie.
Co do ilości zbiorów to tak po prostu pomyślałem bo: u mnie ogólnie 1/2 to chinensy więc ilościowo[i wagowo] zbiera się z nich dużo mniej niż w anuumach więc nie zdziwiłbym się jeśli wagowo będziesz miał ode mnie więcej papryk, jeśli by to przeliczyć na ilość kapsaicyny to może i nie, ale waga owszem :) zobaczymy jak to będzie :)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez NorthShore » 20 lip 2011, o 23:59

Szczerze ? wysiałem jak od Ciebie dostałem, czyli początkiem lutego, ale dłuuuugo było wszystko w siewce, aż za długo, były już tak duże, że się kładły na boki a ja nadal opóźniałem... Tak na prawdę do dużych doniczek przeniosłem je początkiem kwietnia ? jakoś tak, może i później. Stały na parapecie, gdzie słońce było tylko do południa i to małe, bo blokowisko, to prawdziwe słońce było może 3h dziennie... dobra 4, ale nie więcej. Ogólnie doniczki były małe, bo 0.5 litra ? jakoś tak, więc też miały problem z rozrostem. I tak na prawdę widzisz po zdjęciach, do szklarni poszły małe (tak myślę, bo jakieś spore to one nie były) krzaki 17-18 maja, i co ? rozrosły się tak, przez te 2 miesiące, że sam pod wrażeniem jestem :) zastanawia mnie jak będą wyglądać końcem wakacji :) Co do zbiorów, to się okaże, bo jak wiadomo, to loteria :) Kapsicyną to na pewno nie, bo ja mam większość odmian mniej niż 500k, więc tym nie mam co się równać, może rzeczywiście na wagę Cię przebiję, bo aktualnie mam już parę krzaczków które bd musiał podeprzeć, bo połamią się lada dzień pod własnym ciężarem :) Wszystko się okaże :)
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez beerciik » 21 lip 2011, o 09:02

nom tylko że u mnie anuumy np były wysiewane pod koniec marca :P wszystko przez to że późno dostałem nasiona które kupiłem niestety, w tym roku tego błędu nie popełnię, takie odmiany które wysiałem w połowie lutego to topowe ostrości, a planowałem je na początku stycznia wysiać.
Co do wagi to zobaczymy jak to będzie, w zeszłym roku zebrałem prawie 30kg ostrych papryk, w tym roku może z połowę wyciągnę :P zobaczymy jak Ty :D
Powodzenia :)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez NorthShore » 21 lip 2011, o 12:22

30 kg ? ja pierdziele, to to przecie spooro tego musiało być :)
Mam nadzieje, że coś wyciągnę, Tobie też życzę porządnych zbiorów :)
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Re: NorthShore - Uprawa 2011

Postprzez NorthShore » 8 paź 2011, o 14:12

A więc tak, po długiej nieobecności na moim growlogu zaprezentuję trochę starszawych zdjęć ale zawsze to coś :)

A więc po pierwsze mała powódź z lipca (pamiętacie jak lało ? u mnie jeszcze trochę a całą "plantacje" by mi szlak trafił...):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę tego jest, ale przynajmniej jak by kto się nudził, to ma co oglądać :)

A tutaj stan uprawy ale z sierpnia... właściwie to 19 sierpnia... potem już nie zrobiłem zdjęć... Ale to co mam to:

1
Obrazek
2
Obrazek
3
Obrazek
4
Obrazek
5
Obrazek
6
Obrazek
7
Obrazek
8
Obrazek
9
Obrazek
10
Obrazek
11
Obrazek
12
Obrazek
13
Obrazek
14
Obrazek
15
Obrazek
16
Obrazek
17
Obrazek
18
Obrazek
19
Obrazek
20
Obrazek
21
Obrazek
22
Obrazek
23
Obrazek
24
Obrazek
25
Obrazek
26
Obrazek
27
Obrazek
28
Obrazek
39
Obrazek

Wiem, sporo zdjęć ale co tam, oglądać. No niestety nowszych nie mam, ale powiem, że krzaki jeszcze trochu urosły i wszystko na tą chwile już właściwie wybarwione, niektóre krzaki kilka razy zawiązywały owoce :)

I tak:

1 - Moja kobieta (trochę stroni od ostrego ale myślę, że w końcu uda się przekonać - za to zawsze
pomaga przy zbiorach i ogólnie całej uprawie :)) a do tego prawa część szklarni :D
2 - lewa część szklarni - ta ostrzejsza :D
3 - golden treasure
4 - Corno di toro red
5 - papryfiutek
6 - środek zdjęcia jalapeno, prawo hungarian hot wax, lewo hot wax
7 - hot wax
8 - equador purple, z czego krzak od folii strony to jakaś śmieszna jego modyfikacja :)
9 - prawo zdjęcia ravit, lewo thai chili
10 - muai purple
11 - explosive ember
12 - serrano
13 - lemon drop
14 - bulgarian carrot
15 - hot pepper latern
16 - rocoto mini yellow (w tle takie zółte to golden cayenne a czerwone jeszcze dalej w tle to jeszcze hot pepper latern)
17 - fatalii
18 - govanna orange
19 - caribbean red
20 - caribbean red
21 - caribbean red
22 - Indian PC-1
23 - Indian PC-1
24 - Indian PC-1
25 - triniad scorpion
26 - 7-pot
27 - chocolate bhut jolokia
28 - bhut jolokia
29 - bhut jolokia

I to w sumie tyle <salut> Każdą odmianę będę miał suszoną, wiec jak by kto chciał suszu jakiejś odmiany na skosztowanie,
to będę zbierał zamówienia jak będzie gotowy :mrgreen: Nasiona również ofc będą na wymianę - na oddanie w szczytnym celu,
to również w swoim czasie - jednakże to wszystko dla "zasłużonych dla forum" - jeżeli zainteresowani będą całkiem
nowi użytkownicy to sorki - albo nabrać stażu albo $$$$ 8-) , nie popieram rejestrację na forum dla profitów <thumbdown> :twisted:
Początkujący chilihead :)
Avatar użytkownika
NorthShore

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 17:14
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron