na nowy sezon

na nowy sezon

Postprzez Elmo » 28 lip 2017, o 20:19

Witam wszystkich

Kilka słów
Od tego roku rozpocząłem przygodę z paprykami i zrobiłem to nieudolnie. Wysiałem nasiona na przełomie maja-czerwca, a następnie zacząłem zbierać informację na temat uprawy i chyba tylko dzięki pomocy innych osób z forum będę miał jakieś plony. Traktuję ten sezon jako zbieranie doświadczenia. Poczytałem i mam parę pytań <study> .

13288

Growbox
Buduję "inkubator" dla roślin na przyszły sezon taki jak na zdjęciu. Niestety po rozmowie z żoną musiałem się przenieś do garażu i większego na chwilę obecną nie mogę zrobić. Oklejony w środku jest ekranem zagrzejnikowym. Jestem już na finiszu i brakuje mi oświetlenia.
Box o wymiarach 80x45 o wysokości 70cm
czyli potrzebuję około 3600lm

Chcę kupić Żarówkę 65W/325W światło dzienne 5500K, która praktycznie powinna wystarczyć i tu nasuwa mi się pytanie, ponieważ czytałem, że powinno się również dodać żarówkę o barwie 2700K.
Box będzie służył jedynie we wstępnym etapie wegetacji, później rośliny trafią do szklarni i na balkon, więc czy jest mi potrzebna o barwie 2700K?
Elmo

NOWY
 
Posty: 30
Images: 17
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 08:44
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: na nowy sezon

Postprzez Leif » 28 lip 2017, o 23:08

Witaj na Forum nowy Plantatorze <salut>

Moim skromnym zdaniem growbox nie jest Ci w tym momencie potrzebny, ponieważ jest lato a dni są długie (choć słońca mogłoby być więcej). Za to na jesień/zimę będzie przydatny do zimowania teraz wysianych roślin i siania kolejnych.

Dobrej zabawy i dużo radości z chili <chili>
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: na nowy sezon

Postprzez Borys » 28 lip 2017, o 23:20

Elmo napisał(a):Chcę kupić Żarówkę 65W/325W światło dzienne 5500K, która praktycznie powinna wystarczyć i tu nasuwa mi się pytanie, ponieważ czytałem, że powinno się również dodać żarówkę o barwie 2700K.


65W będzie wystarczająca, ale warto się pokusić o 85W.
Dodatkowa 2700 K jest niepotrzebna, przy 5500K ładnie proporcjonalnie Ci urośnie jak i zaowocuje - bardzo dobrze oddaje proporcję barw światła białego (Ra >90)
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: na nowy sezon

Postprzez Elmo » 29 lip 2017, o 06:04

Leif napisał(a):Witaj na Forum nowy Plantatorze <salut>

Moim skromnym zdaniem growbox nie jest Ci w tym momencie potrzebny, ponieważ jest lato a dni są długie (choć słońca mogłoby być więcej). Za to na jesień/zimę będzie przydatny do zimowania teraz wysianych roślin i siania kolejnych.

Dobrej zabawy i dużo radości z chili <chili>


To na przyszły sezon, mam obecnie trochę wolnego czasu :lol:

Borys napisał(a):
Elmo napisał(a):Chcę kupić Żarówkę 65W/325W światło dzienne 5500K, która praktycznie powinna wystarczyć i tu nasuwa mi się pytanie, ponieważ czytałem, że powinno się również dodać żarówkę o barwie 2700K.


65W będzie wystarczająca, ale warto się pokusić o 85W.
Dodatkowa 2700 K jest niepotrzebna, przy 5500K ładnie proporcjonalnie Ci urośnie jak i zaowocuje - bardzo dobrze oddaje proporcję barw światła białego (Ra >90)


Skorzystam z Twojej rady, choć czy nie będzie za mocna na tak małą powierzchnię? Pytam gdyż nie znam się na tym.


Dziękuę bardzo Panowie <salut>
Elmo

NOWY
 
Posty: 30
Images: 17
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 08:44
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Re: na nowy sezon

Postprzez Borys » 29 lip 2017, o 11:22

Elmo napisał(a):Skorzystam z Twojej rady, choć czy nie będzie za mocna na tak małą powierzchnię? Pytam gdyż nie znam się na tym.

Zależy na jakiej wysokości ustawisz świetlówkę. Większa moc daje większą uniwersalność.
Przy tej mocy uzyskasz co najmniej 15tys. luksów, czyli możesz swobodnie operować w zakresie 15-40cm, w zależności czy to młode siewki czy wymagające superhoty.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron