Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez Leif » 12 lip 2017, o 11:44

moshica napisał(a):No niestety na oko, ponoć małą ilością, bo również zasiane pomidory podlewała....
Na tę chwilę mocno ocieniam te papryczki i nie wiem czy to właściwy kierunek ?

Na oko to się można bardzo przejechać.
Miałem podobny problem z moim White Peruvian Habanero - przegiąłem z nawozem i wyglądało gorzej niż twoje Costene Amarillo (ale lepiej niż Birds Eye), nawet powoli zacząłem spisywać je na straty, ale odżyło i teraz pięknie rośnie. Bardzo pomogło wystawienie na jak najmocniejsze słońce (balkon) i przelanie objętością wody 2-3 razy większą od objętości doniczki. Najlepiej wywal swoje rośliny na mocne słońce, wsadź do jakiejś miski żeby woda miała gdzie spływać i w miarę wypływania wody dołem, dolewaj kolejną porcję górą i wylewaj z miski. Potem zrób oprysk siarczanem magnezu (do 0,5% - w przybliżeniu ok 5g na litr wody), przez parę tygodni podlewaj papryki czystą wodą (bez nawozów).

PS: Żonie dałbym bana na zbliżanie się do chili :P :lol:

Powodzenia!
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez ras13 » 12 lip 2017, o 11:50

Według mnie to sprawka szkodników, przędziorków. One takie numery potrafią zrobić. Przypatrz się czy nie widać samic (czerwona kropka na liściach). Samca bez mikroskopu/lupy nie dostrzeżesz.

Poniżej filmik samców przędziorka pod mirkoskopem x60
https://vimeo.com/224778455
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 12 lip 2017, o 13:28

Samica przędziorka taka czerwona max 1mm długości ? Gdzieś to ustrojstwo w mieszkaniu widziałem, dziś będzie inspekcja ponowna.
Czy ostre słońce w tej fazie tym roślinom nie zaszkodzi ?

-- 12 lip 2017, o 13:48 --

A nie te małe krwisto czerwone to chyba jakieś pajączki są, nie przędziorki.
Ponawiam pytanie czy słońce obecnie nie zaszkodzi tym roślinom, postaram się przelać ziemię w doniczkach i 3 pytanie kiedy zrywać papryczki ? Czy one same przysychają i odpadają ?
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez Leif » 12 lip 2017, o 14:55

moshica napisał(a):Czy ostre słońce w tej fazie tym roślinom nie zaszkodzi ?
[...]
Ponawiam pytanie czy słońce obecnie nie zaszkodzi tym roślinom, postaram się przelać ziemię w doniczkach

Nie powinno, raczej przyspieszy przepływ wody przez roślinę. Unikałbym za to przelewania rośliny, gdy jest mało słońca i zimno (z tego powodu musiałem przerwać przelewanie swojej habki). A i ważna kwestia - oprysk MgSO4 rób na wieczór, a nie gdy mocno świeci słońce, bo może Ci liście popalić. Przelewanie może pomóc, jeżeli problem wynika z przenawożenia (susza fizjologiczna czy toksyczne stężenia mikroelementów), ale jeżeli to kwestia szkodników, to nie pomoże (a może zaszkodzić).
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez ras13 » 12 lip 2017, o 15:05

Te pajączki to przędziorki. Lupa w dłoń i szukaj na spodniej części liści. Według mnie na 99% to przędziorki. Problemem z nimi jest to , że są małe i jak się je zauważy to już jest pózno.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 12 lip 2017, o 17:10

Jedną rzecz zauważyłem a nie napisałem wcześniej że w odmianie Birds łodygi w kilku miejscach są czarne jakby nadpalone....

-- 12 lip 2017, o 17:10 --

Jedną rzecz zauważyłem a nie napisałem wcześniej że w odmianie Birds łodygi w kilku miejscach są czarne jakby nadpalone....
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 26 lip 2017, o 11:54

Mam pytanie kolejne, kontynuując ten wątek.
Po moich obserwacjach dalszego "życia " papryczek, chcę zapytać czy jak odmiana Costene Amarillo odzyskała liście, to jest szansa na to ze dostanie jeszcze kwiatów w tym sezonie i owoców ?
No i drugie : Birds Eye, papryczki jej się zaczerwieniają, ale nie wypuszcza kolejnych liści, prawie ich nie ma. Czy po owocowaniu jest szansa że zacznie znów mieć liście i kwiaty.
Chodzi mi w pytaniu o to czy każda z tych roślin ma swoje cykle po których, znów przechodzi w poprzedni lub jakiś kolejny ?
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości