Chlor w wodzie

Re: Chlor w wodzie

Postprzez solymr » 11 mar 2017, o 00:31

Woda w wielu miastach jest chorowana. U mnie w Poznaniu tak jest.
Woda musi być poddana chlorowaniu, celem dezynfekcji (eliminacji wszelkich mikroorganizmów). Aquanet stosuje do dezynfekcji najniższe możliwe dawki chloru, jednak na tyle skuteczne, by zapewnić każdemu odbiorcy bezpieczną bakteriologicznie wodę.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Chlor w wodzie

Postprzez Leif » 11 mar 2017, o 01:48

czeczenRAGE napisał(a):Odstanie wody i pozbycie się z niej chloru jest najbardziej istotne przy uprawie organicznej. Chlor w wodzie zabije wszystkie Twoje mikroorganizmy w glebie, które karmią roślinki.
Jak chcesz się pozbyć z wody czegoś, czego w niej nie ma?


czeczenRAGE napisał(a):To w takim razie ciekawe pytanie. Mamy chlor w wodzie czy nie mamy? Z tego co kojarzę to stacje sanitarno-epidemiologiczne prowadzą regularne badania, można więc zadzwonić i się dowiedzieć.
Nie, nie masz w wodzie chloru (jako chloru, co innego chlorki i inne związki chloru). Choćby dlatego, że jest zbyt reaktywny i nawet gdyby ktoś dodawał chlor, to przereagowałby z wodą i rurami po drodze z SUWu.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Chlor w wodzie

Postprzez czeczenRAGE » 11 mar 2017, o 16:09

Twój przedmówca pisze, że ma chlorowaną wodę, Ty twierdzisz inaczej. Jak wujka googla zapytasz o jakość wody w Polsce to powie Ci, że można pić od razu z kranu, że jest świetna i wręcz lepsza od wody butelkowanej. Mimo tego raczej nie spotkalem się żeby ludzie pili nieprzegotowaną albo nie filtrowaną wodę z kranu. Ludzie nie gęsi i swój rozum mają. Weź pod uwagę, że nawet w jednym mieście w zależności od stanu rurociągów, woda w jednym miejscu może mieć PH 7 i EC 0.06 a w drugim PH 8,5 i EC 0.30 (jak np na Śląsku) Odstanie wody nic nie kosztuje a eliminuje nam ryzyko wybicia bakterii w glebie
Avatar użytkownika
czeczenRAGE

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Images: 0
Dołączył(a): 11 sty 2017, o 19:07
Papryki: większość nasion dzięki uprzejmości CATALAYA

Re: Chlor w wodzie

Postprzez solymr » 11 mar 2017, o 20:29

u mnie woda ma pH 7.6 i TDS 365ppm
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Chlor w wodzie

Postprzez Mr. Ed » 11 mar 2017, o 21:16

Wszystko zależy od źródła. U siebie (w Zabrzu) piję wodę prosto z kranu od lat bez żadnych problemów i nie jest o wiele mniej smaczna od butelkowanej, tylko bardzo twarda. Parę kilometrów dalej u znajomych kranówa jest nie do wypicia, po prostu cuchnie. Nawet naczynia po umyciu trzeba odstawić na kilka godzin, żeby się tego fetoru pozbyły... :|
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Chlor w wodzie

Postprzez czeczenRAGE » 11 mar 2017, o 21:49

Mówimy o tym samym mieście. Moje powyższe pomiary EC i pH właśnie w kilku dzielnicach Zabrza. W centrum woda ledwo nadaje się do hydroponiki a np. na Pawłowie jest prawie idealna do hydro:)

edit. TDS 365ppm ile to EC w mS?
Avatar użytkownika
czeczenRAGE

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Images: 0
Dołączył(a): 11 sty 2017, o 19:07
Papryki: większość nasion dzięki uprzejmości CATALAYA

Re: Chlor w wodzie

Postprzez Owl » 11 mar 2017, o 22:08

Niezbyt przekonują mnie zapewnienia stacji wodociągowych o dobrej jakości wody. Co z tego, że u nich na miejscu woda ma akceptowalne wartości skoro do przekroczenia niewłaściwych cech organoleptycznych (mętności, barwy, żelaza i manganu) dochodzi w wyniku wtórnego zanieczyszczenia wody w sieciach wodociągowych oraz złego stanu wewnętrznej instalacji wodociągowej w budynkach. W moim mieście woda jest miękka, ma niezłe parametry, a jej smak i zapach jest wstrętny.
Avatar użytkownika
Owl

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 mar 2017, o 10:45
Papryki: wysiane, zobaczymy co z nich wyrośnie

Re: Chlor w wodzie

Postprzez ch4 » 11 mar 2017, o 23:38

czeczenRAGE napisał(a):edit. TDS 365ppm ile to EC w mS?

1 EC [mS/cm] to:
- 500 ppm (USA)
- 640 ppm (Europa)
- 700 ppm (Australia)

A zatem 365ppm to ok. 0,6 EC

Autor postu otrzymał pochwałę
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Chlor w wodzie

Postprzez czeczenRAGE » 16 mar 2017, o 10:50

O dzięki, bardzo pomocny post kolego:)) Szukałem tego hoho troche czasu:)
Avatar użytkownika
czeczenRAGE

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Images: 0
Dołączył(a): 11 sty 2017, o 19:07
Papryki: większość nasion dzięki uprzejmości CATALAYA

Re: Chlor w wodzie

Postprzez cookieman » 25 mar 2018, o 09:09

znajomy pracujący w sporej firmie wstawiającej rośliny do biurowców i opiekujący się nimi podpowiada mi aby jedynie przegotować wodę i pryskać taką wodą liście i glebę a roślina sama pobierze co jej potrzebne ( gotowaniem podobno pozbywamy się kamienia i zmiękczamy wodę), ja osobiście podlewam kranówką i rośliny moim zdaniem mają się całkiem nieźle
Avatar użytkownika
cookieman

NOWY
 
Posty: 25
Images: 7
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 21:39
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Podlewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości