Noże

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Noże

Postprzez GregKrak » 25 lis 2015, o 21:02

Noże naprawdę są zaje......e, tylko podczas sprowadzania uważaj na cło i podatek - ja zapłaciłem ponad 300 zł :evil: <chili>
Obrazek
Avatar użytkownika
GregKrak

SPONSOR
UŻYTKOWNIK
 
Posty: 182
Images: 33
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 19:49
Pochwały: 7
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Noże

Postprzez Polishteam » 13 gru 2015, o 14:23

Mam pytanko, mam trochę punktów w makro i jest promocja na noże Richardson Sheffield: Tutaj.
Powiedzcie czy ktoś może miał i czy warto za tą cenę. Chcę sprezentować znajomemu, bo on praktycznie noży nie ma 8-)
Proszę bez zbędnych tekstów typu lepiej dołożyć i kupić ;)
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Alina112 » 14 sty 2017, o 22:15

W ikei są dobre noże w dobrej cenie. choc to wiadomo ikea może wiele nie przetrzymają :idea:
Avatar użytkownika
Alina112

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 17:27
Lokalizacja: Olkusz
Papryki:

Re: Noże

Postprzez koszmarnick » 24 sty 2017, o 16:49

Jeśli już chcecie takie pieniądze wydawać na noże kuchenne to z czystym sumieniem polecam stronkę www.knives.pl Na sto procent któryś z makerów zrobi Wam nóź jaki chcecie, i będzie tańszy od Gekko. Czy nóż do kuchni musi być z damastu? Osobiście ....nie sądzę. Dobra stal zahartowana na 63-65 hrc i będzie nożyk do końca życia. Należy się zastanowić nad tym z czego ma być ów nożyk, mam tu na myśli stal nierdzewną lub tzw czarną. Nierdzewna ma mały minus, nie da się jej tak wysoko zahartować. Ale nie trzeba się martwić o rdzewienie. Stal czarna natomiast to mistrzostwo jesli idzie o twardość, ale trzeba dbać by rdza się nie panoszyła. Pogadajcie zresztą z twórcami i doradzą Wam najlepiej jak potrafią.
Avatar użytkownika
koszmarnick

SPONSOR
NOWY
 
Posty: 26
Images: 0
Dołączył(a): 24 sty 2016, o 14:40
Papryki: Trinidad Moruga Scorpion

Re: Noże

Postprzez Ciapek23 » 25 sty 2017, o 14:16

Dzieki za strone! Genialne, na pewno z niej kiedys skorzystam :) wlasnie ostatnio podjelam decyzje o zmianie zestawu nozy w kuchni


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Noże

Postprzez ChiliFoodie » 20 wrz 2017, o 20:48

Przejrzałem część postów, i widzę że przewijają się różne firmy produkujące noże. Według mnie najważniejsze jest by nóż był kuty, a nie wykonany jak większość z kawałka byle jakiego metalu.
Kto potrafi ostrzyć na ostrzałce stalowej (wygląda jak pręt) ten jest mistrz, ja mam ostrzałkę "amatorską" ale zadbałem o to by była wykonana przez producenta noży. Nie jest to bez znaczenia, bowiem chodzi o zachowanie tzw "geometrii ostrza". Korzystam z takiego zestawu od ponad 5 lat i noże są ostre jak brzytwy.
Avatar użytkownika
ChiliFoodie

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 20:35
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość