Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Co jeszcze można z papryki...

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez tarzan » 8 wrz 2016, o 11:27

Oczywiście dołoze kilka zwykłych słodkich papryk zeby szło to zjeść :). Będę robił kilka odmian sosów i chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z pasteryzowaniem, sos będzie w słoiczkach 80g po koncentratach pomidorowych, czy trzeba je zagotowywać żeby bylo powne że się nie popsują po 5mies ?, przechowywał będe w chłodnej i ciemnej piwnicy.
Avatar użytkownika
tarzan

NOWY
 
Posty: 13
Images: 24
Dołączył(a): 3 sie 2016, o 12:04
Papryki: scorpion, jolokia, carolina

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez mih000 » 8 wrz 2016, o 16:45

tak
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez tarzan » 9 wrz 2016, o 11:12

A jeszcze jedno, czy ktoś z Was robił sos czili na bazie grzybów (prawdziwki, podgrzybki) mocno grzybowy sosik plus kilka sztuk Joloki czy Caroliny plus jakieś inne dodatki, zblędować i do słoiczków 80g, zapasteryzować i piwnica :idea:
Avatar użytkownika
tarzan

NOWY
 
Posty: 13
Images: 24
Dołączył(a): 3 sie 2016, o 12:04
Papryki: scorpion, jolokia, carolina

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez Adaśko » 10 wrz 2016, o 15:11

Zrobiłem przed chwilą te truskaweczki z chocolate habkami. MEGA! tylko z kilograma truskawek wyszło mi 2,5 słoiczka 100g, więc trzeba będzie dorobić.
I dałem więcej miodu niż cukru, wolę smak i aromat. Następną turę będę robił z samym miodem
Avatar użytkownika
Adaśko

NOWY
 
Posty: 26
Images: 11
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 12:21
Papryki:

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez solymr » 14 wrz 2016, o 08:12

Dzięki za przepis, wczoraj zrobiłem z 90 dkg truskawek i 5 habanero chocolate, do tego 2/3 szklanki miodu i 4 łyżki cukru. Wyszło 5 słoiczków (80g) - sos jest świetny. 11843
Od kilku dni do pracy przynoszę papryczki i ich przetwory - uczę współpracowników nowych smaków. Ten sos oceniają najwyżej <chili>, choć pewnie przez to że nie jest tak ostry jak wcześniejsze ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez Turtle » 21 wrz 2016, o 15:35

Ja zrobiłem dziś z 1kg truskawek, miodu rzepakowego, soku pomarańczowego i 1całego Scorpion Yellow :-D Bardzo fajnie wyczuwalny jest jego smak (ostrość też) :-D

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Turtle

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 458
Images: 2
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:21
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez morg » 2 paź 2016, o 21:52

tarzan napisał(a):Oczywiście dołoze kilka zwykłych słodkich papryk zeby szło to zjeść :). Będę robił kilka odmian sosów i chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z pasteryzowaniem, sos będzie w słoiczkach 80g po koncentratach pomidorowych, czy trzeba je zagotowywać żeby bylo powne że się nie popsują po 5mies ?, przechowywał będe w chłodnej i ciemnej piwnicy.



Ja nie dogotowuje, wkładam gorące do słoików. Zdarza się, że na 40 litróþw przecieru pomidorowego w 1 litrowych słojach jeden się nie zamknie. Ze słoikami poniżej 0,5 nigdy nie miałem problemów. Żadnych.
Swoją drogą już raz potrawa była gotowana, już straciła wiele swoich cennych składników. Czy jest sens niszczyć je dalej?

M.

Ps.
A niektóre leżą już kilka lat. Sok truskawkowy leży drugi rok - nietknięty, bez pleśni. Bez dodatku chemii w stylu Żelfix. Tylko trochę białego cukru.
Avatar użytkownika
morg

NOWY
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki: Black Hungarian, Aribibi Gussano, Goronong, Numex Twilight, Cayenne ..

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez Cliff Karton » 3 paź 2016, o 21:29

Zrobiłem sosik w wersji z maliną. Również ciekawa opcja. Ma fajniejszą strukturę i a smak jolki jest fajnie podbity przez kwaśność malin <chili>
Avatar użytkownika
Cliff Karton

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 161
Images: 0
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 15:20
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Pochwały: 2
Papryki: NN- 2015

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez ishi » 4 paź 2016, o 14:22

Mi zapasy z ubiegłego roku już dawno się skończyły więc też muszę się zabrać za produkcje ;) w tym sezonie chce spróbować zrobić tez na bazie pomarańczy ale zobaczymy co z tego będzie ;) <chili> <chili>
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Sos truskawkowy z Bhut Jolokią

Postprzez tarzan » 4 paź 2016, o 16:04

Ja zrobiłem ze śliwkami, ponad 1,5kg węgierek, 8 duzych jolek, 2 średnie cebule w kostke przysmazone na maśle, 4 ząbki czosnku, blender i gotowanie z 2godz pózniej octu i cukru według gustu, sól, pieprz i szczypta cynamonu. Mam jeszcze zamiar zrobić sos na bazie ostrężyn :roll:
Avatar użytkownika
tarzan

NOWY
 
Posty: 13
Images: 24
Dołączył(a): 3 sie 2016, o 12:04
Papryki: scorpion, jolokia, carolina

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sosy, dipy, marynaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości