Mad Dog Inferno (MDI)

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez sic » 12 wrz 2012, o 15:29

No to wreszcie dane mi było spróbować MDI więc wrzucę do tego wątku swoje 3 grosze.

Musze przyznać że jest ostry może dupy nie urywa ale jest całkiem ostry ;) moim skromnym zdaniem on ma więcej niż 90tys SHU… ale nie wiem, może takie odczucie, w każdym razie pół łyżeczki mnie trochę przypiekło na chwile ;)
Co do smaku, to może jakoś dupy specjalnie też nie urywa ale jak dla mnie jest smaczny, na pierwszy rzut czuć posmak goździków i melasy a potem przychodzi ostre pierdyknięcie ale posmak zostaje. Osobiście nie przepadam za smakiem goździków ale w tej kompozycji mi bynajmniej nie przeszkadzają a wręcz bym nawet powiedział że ciekawy posmak dają. Na pewno będzie się super nadawał do trupich marynat albo jako dodatek do gulaszów czy innych dań w formie "gęsto-płynnej" ;)

Dodam jeszcze że ma fajną konsystencje i kolor marmolady śliwkowej :D

Podsumowując bo widzę że ten sosik ma tyle samo przeciwników co zwolenników więc ja sie raczej zapisze do tej drugiej połówki i na bank sobie go zamówię przy następnym uzupełnianiu zapasów.


Ukłony w strone Włodiego który mi podesłał podarek z MDI w celach degustacyjnych <chili>
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez wlodizw » 12 wrz 2012, o 16:41

hehe, cieszę się, że Ci smakował. Teraz wiesz jak smakuje i będziesz mógł zamówić z OK. Rad jestem, że kolejna osoba lubi MDI 8-)
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez sic » 12 wrz 2012, o 16:45

Nooo teraz, po próbie to na pewno sobie zamówię, do tościaków jak znalazł! dość specyficzny smak ma, ale fajny!
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Psyhe » 12 wrz 2012, o 20:59

MDI nie smakował mi na początku ale im więcej go jadłem tym bardziej zaczynał mi podchodzić
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Syndi » 12 wrz 2012, o 20:59

haha, a mi odwrotnie
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Pablot » 9 sie 2013, o 17:19

dokonałem zakupu tego sosu po namowie wlodizw (będę robił tuningowany keczup ;) ). póki co nie żałuje. ciężko mi się wypowiadać na temat tego czy łapie się na 90k shu. ponieważ jestem początkującym chiliheadem. jedno jest pewne, jest mocniejszy od explosive ember które jadłem ostatnio (30-50k). podoba mi się zapach (przy mocniejszym wdechu fajnie kręci w nosie :D). pierwsze odczucia były ciekawe bo wziąłem go trochę na widelec i zjadłem, spłynął zbyt głęboko w gardło i mnie przytkało, ale przeżyłem <thumright>
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez 89Matthew89 » 15 wrz 2013, o 14:07

Wątek dotyczy Mad Dog Inferno a czy ktoś ma porównanie do Mad Dog Inferno Reserve Hot Sauce. Różni się tylko ostrością czy też smakiem ? I gdzie zazwyczaj zaopatrujecie się w MDI (najtaniej)?
Pozdrawiam
EDIT
mimo braku odezwu zamówiłem, goździków ani octu nie czuje tylko dużą ilość pieprzu :) jak dla mnie bardzo dobry i wystarczająco ostry <chili> Polecam do tostów :D
Avatar użytkownika
89Matthew89

NOWY
 
Posty: 47
Images: 4
Dołączył(a): 25 maja 2011, o 14:52
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez zeliwo » 4 paź 2013, o 12:20

Trochę się bałem smaku tego sosu, a dokładniej wmieszania tam goździków. Dotychczas moimi ulubionymi sosami były Blairsy Pure i After, no i CaJohn's Vicious Viper.
Zamówiłem, właśnie przyszło i teraz mogę powiedzieć - sos zaje**ty, goździki pasują idealnie i wogóle wszystko hula w nim. Ostrość na fajnym już poziomie, nie urywa dupy ale właśnie w sam raz. Jest na pewno ostrzejszy od Vicious Viper, choć na papierze jest inaczej.
Wskakuje do mojego top 3
Avatar użytkownika
zeliwo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 2
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 13:03
Lokalizacja: upper silesia
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Vazhyl » 24 mar 2015, o 21:58

Nabyłem Inferno, spróbowałem surowo na łyżeczkę.
Gorąco się zrobiło i korzennie :)
Smak mi pasuje, nuta goździków jest moim zdaniem ciekawą odmianą wśród innych sosów.
W mojej kuchni na pewno będzie trafiał jako smarowidło do tostów, do zaprawy do marynowania mięsa i do farszu pomidorowo-pieczarkowego na pizzę.
Niezależnym obserwatorem był starszy syn - też spróbował, stwierdził, że jest OK i piecze mniej niż surowe papryki :)
Avatar użytkownika
Vazhyl

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 7 mar 2015, o 15:33
Lokalizacja: Lublin
Papryki: Ostro: Jolki i Skorpiony.

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez vini » 25 wrz 2016, o 11:13

Na wstępie mego posta chciałem się przywitać serdecznie z kolegami userami, jako że to mój pierwszy post :D
Jestem Dominikiem, wydaje mi się, że lubię na ostro, ale dotąd znalem tylko Tabasco. I co gorsza mi smakowało ;)
Ale błądząc po necie natrafiłem na Wasze forum i liczę, ze teraz się naprostuję na właściwą drogę <chili>

Dlatego ośmielam sie pytać, czy gdzieś ów MDI jest do nabycia ?
Jak na razie w żadnym znanym mi ( od niedawna ) sklepie internetowym go nie znalazłem.
Avatar użytkownika
vini

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 13:27
Papryki: Lubię, byle ostre ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości