Mszyce

Leczenie, zapobieganie

Re: Mszyce

Postprzez ishi » 16 sie 2014, o 15:40

No to są właśnie mszyce, preparat jak dla mnie masz dobry tylko musisz powtarzać zabieg co kilka dni bo jak mszyca będzie miała jaja to psikając, jaj nie ubijesz ;) ja walczyłem z tym dziadostwem z 2 miesiące ale tak jak napisałem powtarzanie zabiegu co 2-3 dni okazało się skuteczne.
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mszyce

Postprzez Mirek19 » 17 sie 2014, o 19:42

<salut>
moje mszyce :lol: padły dopiero po zastosowaniu bayerowskiego Decis-u
Avatar użytkownika
Mirek19

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Images: 1
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 18:32
Lokalizacja: dolnośląskie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez ch4 » 2 wrz 2014, o 12:27

Ja stosowałem Karate Zeon i choć sporo mszyc po tym padło, to jednak nie wybijało ich do końca pomimo dokładnych oprysków z góry i z dołu.
Działo się tak pewnie dlatego, że Zeon działa kontaktowo, a mszyce lubią chować się w zakamarki np. młodych dopiero co rozwijających się liści, a opryskiem czasem ciężko jest tam dobrze dotrzeć. Natomiast Karate dobrze sobie poradził z przędziorkiem (w większej zalecanej dawce).

Z własnego doświadczenia widzę, że na mszyce dużo skuteczniejszy jest Mospilan 20 SP. Ten, w przeciwieństwie do Karate działa dodatkowo systemicznie, a więc wnika on w roślinę i krąży przez pewien czas w raz z jej sokami prędzej, czy później docierając do szkodnika nawet dobrze schowanego.
Po oprysku Mospilanem miałem przez ok. 2 miesiące spokój, teraz widzę, że na jednym z krzaków mszyce znów się pojawiły, więc przelecę raz jeszcze.
Środek ten jest dostępny także w bardzo małych opakowaniach (np. 2,5g) ale wbrew pozorom jest dość wydajny i o ile pamiętam te 2,5g rozpuszczone w wodzie daje ok. 15-20 litrów oprysku, co powinno wystarczyć na ok. 200m2.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Mszyce

Postprzez suchy666 » 25 lut 2015, o 00:25

jaki środek dostępny w necie na mszyce, który nie pali roślin polecacie ?
Avatar użytkownika
suchy666

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 169
Images: 0
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez bananajama » 25 lut 2015, o 14:27

Target Agricole
Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Re: Mszyce

Postprzez suchy666 » 25 lut 2015, o 17:35

dzięki a nawóz kolego jaki polecasz i kiedy zacząć go stosować ?
Avatar użytkownika
suchy666

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 169
Images: 0
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez bananajama » 3 mar 2015, o 06:03

Avatar użytkownika
bananajama

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 195
Images: 143
Dołączył(a): 30 sty 2014, o 17:56
Lokalizacja: Wiedeń
Pochwały: 9
Papryki: grzeją się :)

Re: Mszyce

Postprzez remixxx » 6 sie 2015, o 10:07

wlodizw napisał(a):Zauważyłem dziś na krzaku te małe zielonkawe cholery, więc nie bawiąc się w naturalne środki wytoczyłem najkonkretniejsze chemiczne działo:

Substral Polysect 005 SL.

Czyli środek rewelka. Wytępił te małe szkodniki w pizdu.
W nocy było słychać jęki cierpienia bo ginęły w męczarniach ;) Moje działo wygrało bitwę i całą wojnę za jednym zamachem :D
Polecam Substral Polysect 005 SL na mszyce bo jest tani, łatwy w użyciu, ma krótki okres karencji i wybija mszyce dokumentnie <thumright>


Hmm, posłuchałem tej zachęcającej rekomendacji i nabyłem wskazany środek. Niestety czytam instrukcję, a tam ZONK! Albo ja coś źle rozumiem, albo środek został zmieniony, albo ktoś na tym forum niepotrzebnie wprowadza w błąd. Mianowicie środek ten przeznaczony jest WYŁĄCZNIE do roślin ozdobnych! Stąd przy części "karencje" wpisano "nie dotyczy", bo nie powinien być stosowany do roślin jadalnych (przynajmniej ja to tak interpretuję, bo wymienione są różne rośliny i dawki, ale nie ma żadnej "spożywczej")!
Nie odważyłem się zastosować, zwłaszcza że owoce już dojrzewają.... NIE POLECAM!
No chyba, że nie mam racji i ktoś mnie przekona, że źle interpretuję.
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez khz86 » 6 sie 2015, o 15:37

Jest substral polysect do warzyw i roslin domowych karencja 14 dni
Avatar użytkownika
khz86

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 93
Dołączył(a): 3 lut 2015, o 20:56
Lokalizacja: Białystok
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez remixxx » 6 sie 2015, o 17:23

khz86 napisał(a):Jest substral polysect do warzyw i roslin domowych karencja 14 dni


Na to to nie wpadłem - opakowanie wygląda identycznie. :(
W takim razie zwracam honor!
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości