WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Re: WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Postprzez Turtle » 11 gru 2013, o 23:12

"byt dymny" tzn. bimber miał b. silny dymny aromat, nie wiem jakby było po leżakowaniu.
Robiony na słodach piwnych nadaje się do picia szybciej :D
Avatar użytkownika
Turtle

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 458
Images: 2
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:21
Lokalizacja: Pomorskie
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Postprzez Scorpioo » 9 kwi 2015, o 09:56

Wybaczcie, że odkopuję dość stary temat, ale dopiero zarejestrowałem się na forum i jestem bardzo ciekawy co wyszło z tej domowej Whisky? :D Czy mogę prosić o relację?
Avatar użytkownika
Scorpioo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 09:49
Papryki: Chili

Re: WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Postprzez jock » 1 maja 2015, o 01:39

ja robiłem coś co się nazywa "kwaśny zacier wujka jessiego" niestety nie dotrwałem do końca eksperymentu bo zaszła potrzeba spożycia <thumbdown> :lol: :mrgreen:

http://alkohole-domowe.com/forum/latwy-kwasny-zacier-wujka-jessie-kukurydza-t212.html#p966

wygląda to dokładnie tak jak opisują.. pachnie jak tanie whiskey, myślę że jakbym wytrzymał to było by naprawdę dobre. zostało mi trochę zacieru jeszcze może wznowię projekt :?:
Avatar użytkownika
jock

NOWY
 
Posty: 16
Images: 37
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 05:15
Papryki: Ostre :)

Re: WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Postprzez ZeR3F » 7 maja 2015, o 20:50

Nie boicie się policji?
Przecież nie wolno robić w domu tego typu alkoholi.
Avatar użytkownika
ZeR3F

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 16:34
Papryki:

Re: WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Postprzez pacpaw » 9 maja 2015, o 11:54

JEst coś takiego jak niska szkodliwość czynu. Jak będziesz robił hektolitry to pewnie jest się czego bać.
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Re: WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Postprzez Samael071 » 6 sie 2015, o 10:04

Jestem piwowarem i moge cos doradzic zeby uproscic proces - platki debowe, opiekane mozesz kupic w sklepach piwowarskich - sa francuskie i amerykanskie o roznym stopniu opiekania, poza tym debina daje posmaki waniliowe niestety :D Planuje zrobic piwo wlasnie z dodatkiem platkow debowych. Mozesz tez kupic slod whisky :) Whisky lezakuje w roznych beczkach po sherry , porto, rumie i po winie :)
Avatar użytkownika
Samael071

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 16:37
Papryki:

Re: WHISKY -domowym sposobem by Wolek68

Postprzez Kreegan » 18 paź 2019, o 11:18

Whisky nabiera smaku nie tylko od dębu, ale i od wina które w tych beczkach trzymano i przesiąkło deski.
Robię podobnie jak kolega Wołek, palone kawałki dębu zalewam "właściwym płynem" ale dodaję też trochę owoców czeremchy- myślę, że można wiśnie, jednak czeremcha jest bardziej aromatyczna.
Uwierzcie - po min. pół roku stania w ciemnej piwnicy i doprowadzeniu do 50% - cudowny smak i aromat! :-)
Avatar użytkownika
Kreegan

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2013, o 11:10
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości