Budowa panelu LED

Budowa panelu LED

Postprzez xlukaszox » 19 sty 2012, o 22:02

Tu dla ciekawskich którzy mają w planach zbudować sobie panel LED dużo czytania ale na prawdę warto się wgłębić w ten temat kieruję się tym forum gdyż jest dla mnie najlepsze w udostępnianiu ważnych informacji ;)
https://www.forum.haszysz.com/budowa-pa ... 51967.html


Obrazek
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Budowa panelu LED

Postprzez Poms » 20 sty 2012, o 08:26

Szkoda, że to wszystko takie drogie w zbudowaniu. A może by tak zrobić takie "mini latarnie"? Dać jedną diodę tuż nad kiełkiem, by oprócz oświetlenia głównego wspomóc nieco w tej początkowej fazie, powiedzmy przez miesiąc. Zamontować np 2 diody 3W po 180lm na kiełek, co przy małej odległości podniesie dramatycznie luksy.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Budowa panelu LED

Postprzez ras13 » 8 lut 2012, o 12:10

Coś dla zainteresowanych pozbierane do kupy:
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Budowa_Panelu_Led
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Budowa panelu LED

Postprzez karlos » 8 lut 2012, o 13:39

Polecam forum swiatelka.pl jeśli ktoś będzie chciał budować panel LED! Strona sklepu ledima też jest ok, brałem już u niego ledy i cena oraz jakoś super, wszystko ze sprawdzonego źródła, szybka dostawa. Na forum światełka.pl można również zagadać z userem midi. Są duże szanse, że podejmie się wykonania bardzo profesjonalnego panelu po preferencje kupującego.

Nie przeczytałem dokładnie całego artykułu, ale widzę, że power led XG-P idzie połączony z innymi ledami pod 350mAh. Wydaje mi się że to rozwiązanie jest mało wydajne, lepiej jest każdy typ ledów łączyć osobno i dostarczyć im odpowiednie zasilanie, uzyskamy wtedy lepszą wydajność!
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Budowa panelu LED

Postprzez xlukaszox » 13 lip 2012, o 14:30

Poms napisał(a):Szkoda, że to wszystko takie drogie w zbudowaniu. A może by tak zrobić takie "mini latarnie"? Dać jedną diodę tuż nad kiełkiem, by oprócz oświetlenia głównego wspomóc nieco w tej początkowej fazie, powiedzmy przez miesiąc. Zamontować np 2 diody 3W po 180lm na kiełek, co przy małej odległości podniesie dramatycznie luksy.


Wcale że nie właśnie ten temat jest po to stworzony żeby tanim kosztem zbudować swój panel LED ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Budowa panelu LED

Postprzez CATALAYA » 28 sty 2015, o 17:50

Reanimuję ten temat bo chcę zrobić panel LED do doświetlania chili ale nie mam o tym bladego pojęcia. Czytałem na różnych siostrzanych forach gdzie uprawia się rośliny trawiaste ale tam ludzie mają już ogromną wiedzę teoretyczną. Używają zwrotów i skrótów myślowych, które są dla mnie totalnie obce. Mimo to nie zrażam się i szukam mentora, który napisze, poprze fotkami (schematów niestety też nie rozumiem) i wytłumaczy jak krowie na miedzy jak zbudować swój własny panel LED. Myślę, że ta wiedza przyda się wszystkim, którzy eksperymentują z doświetlaniem a nie stać ich na zakup gotowych paneli.

A oto kilka założeń:

- umiem przylutować do siebie dwa elementy 8-)
- mam lutownicę <thumright>
- nie kumam elektroniki absolutnie :oops:
- panel ma mieć wymiary 25 x 50 cm
- diody ze względu na zastosowanie docelowe mają mieć kolor niebieski i czerwony
- cena zastosowanych materiałów jak najniższa przy zachowaniu jak najlepszej jakości

Tak to już chyba wszystko. Nagrodą dla mentora lub mentorów, którzy pomogą będzie satysfakcja z faktu, że CATALAYA zakumał.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Budowa panelu LED

Postprzez mih000 » 28 sty 2015, o 19:31

Czytałes to? http://trawka.org/topic/32571-diody-led ... go-panelu/
Osobiscie uwazam, ze samodzielna budowa panelu LED wyjdzie Cie drozej niz bys kupil gotowca. Pamietaj tez, ze panel ledowy musi miec przetwornik czy jak to sie fachowo nazywa, ktory sie grzeje i potrzebuje non stop wentylacji.
Wg mnie łatwiej kupic zwykle zimne żarówki LEDowe po 7zł/szt - w odpowiedniej barwie. Takie żarówki działają na 220V i połączenie ich kablami nawet bez lutowania jest dziecinnie proste. Mniej sprzetu, mniej kosztów, mniej zachodu.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Budowa panelu LED

Postprzez pessos » 30 sty 2015, o 10:02

mih000 napisał(a): Mniej sprzetu, mniej kosztów, mniej zachodu.

Do siewek jasne ze sie nada, ale jakby to bylo tak jak mowisz to wszystkie przemyslowe uprawy pomidorow i inyych by dawno przeszly na takie rozwiazanie - dlaczego tak nie jest? Bo to sie nie oplaca z ekonomicznego punktu widzenia
Co tanie - to drogie.

W calorocznej hodowli papryk nie wroze sukcesu w otrzymaniu dobrego i oczekiwanego smaku z takiej uprawy.
W duzym uproszczeniu kazda roslina to maly bioreaktorek chemiczny, do ktorego trzeba dostarczyc energii w postaci swiatla zarowno w ilosci jak i w jakosci o odpowiedniej dlugosci fali przy ktorej procesy chemiczne wewnatrz moga zajsc z duza (lub odpowiednia) wydajnoscia, zeby otrzymac dobry produkt koncowy jakim u nas jest papryczka.

Dla przykladu dlugo hodowalem roslinki owadozerne pod swietlowkami liniowymi 865 i malo ktora sie wybarwiala jak nalezy - owszem rosly, ale to nie bylo to. Dopiero jak wsadzilem je pod rury przeznaczone do roslin o odpowienim widmie, to w sordku zimy mialem wiekszosc wybarwionych na czerwono i kwitnacych jakby to byl srodek lata.

Odpowiednia dlugosc fali i naterzenie strumienia swietlnego to przepis na sukces w kazdym typie osiwetlenia.
Avatar użytkownika
pessos

NOWY
 
Posty: 19
Images: 9
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 13:35
Papryki: na krzaczkach

Re: Budowa panelu LED

Postprzez mih000 » 30 sty 2015, o 10:06

To oczywiste. Ale to forum o paprykach chilli i raczej nikt się tutaj nie bawi w komercyjną hodowle w growroomie przy sztucznym świetle. Bo to się nie opłaca, nawet jakby miał cały rok owoce najlepszego smaku.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Budowa panelu LED

Postprzez Mr. Ed » 30 sty 2015, o 10:23

Dopisuję się do ostrożnych sceptyków.

Robienie panelu własnoręcznie ma sens tylko jeśli lubisz bawić się w elektronikę i kochasz zapach stopionej kalafonii :) W przeciwnym razie namęczysz się, być może popełnisz kilka błędów i spalisz kilka drogich części, a efekt nie będzie o wiele lepszy od kupionego panelu, ani pod względem kosztów, ani pod względem efektów. Poza tym żeby wyszło taniej, musisz mieć dostęp do części "po znajomości".

Nawet sic, który jest lokalnym guru od paneli LED przyznał że niezbyt się opłaca za bardzo kombinować: viewtopic.php?f=22&t=3049&p=45088#p45088

Sam jestem elektronikiem z wykształcenia ale leniem z natury i swoje oświetlenie zmontowałem z białych LED w oprawkach GU-10 :P
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Następna strona

Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron