Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Pamiętnik ogrodnika

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez Mr. Ed » 11 lut 2014, o 12:23

Bóg wam zapłać, dobrzy ludzie, za ciepłe słowa 8-)

Psyhe napisał(a):Nie no ! bardzo fajne :D

Mr. Ed stawia krzesło przed boxem i wyświetla naświetla sobie seans :D


Poprawiłem <thumright>

MPED napisał(a):To zalatuje Paprykofilem :D podoba mnie sie to I like this <thumright>


Kapsaicyna i Rule 34 (patrz http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Rule_34) raczej nie idą w parze, chyba że ktoś jest wyjątkowym masochistą :twisted:

Poms napisał(a):Muszę przyznać, że wyszło to naprawdę dobrze. LEDy mają tę zaletę, że świecą bardziej punktowo i ich strumień światła jest bardziej skoncentrowany. I te 6200 lm da lepsze efekty niż 6200lm w postaci CFL.


Zobaczymy. Faktycznie wydaje mi się, że przez duży udział światła niebieskiego te lumeny powinny być bardziej wydajne niż w przypadku zwykłych CFL. Na razie sadzonki wyglądają zdrowo, puszczają kolejne listki i nie wyciągają się. Ale nie wiem, jak na dłuższą metę zareagują rośliny na światło, w którym jest bardzo niewiele dalekiej czerwieni, czas pokaże...

Robiono już badania, jak rośliny rosną pod czystym światłem czerwonym i wyszło, że bez chociażby minimalnego dodatku światła niebieskiego w ogóle nie chcą wytwarzać chlorofilu. Ale o ile mi wiadomo, w drugą stronę nikt nie próbował. Źródło: http://hortsci.ashspublications.org/content/43/7/1951.full jak ktoś chce się przegryzać przez naukowy angielski :)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez Mr. Ed » 17 lut 2014, o 22:03

Jeszcze jeden up.

Po dwóch tygodniach podejrzewam, że rośliny miały za dużo światła od lamp zawieszonych jakieś 15 cm nad nimi; kilka listków wygląda na przypalone. Wyjąłem kilka żarówek (teraz mam około 50W) i podniosłem lampy, zobaczymy efekty za kilka dni.

Co sądzicie o skuteczności naświetlania? Tak wyglądają przyrosty po 7 dniach (górne zdjęcia z 10.02, dolne z 17.02):

Rocoto Guatemala Orange - konkursowa
5087

Habanero Hot Lemon - jak na razie najładniejsza roślinka w boksie :)
5086

Trinidad Scorpion Moruga Yellow - konkursowa
5088
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez CATALAYA » 17 lut 2014, o 22:09

Wow, dziewczyny rosną aż miło popatrzeć. Przyrost widać gołym okiem. Zasilasz czymś maleństwa?
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez Mr. Ed » 3 mar 2014, o 22:29

Jeszcze jeden up.

Co sądzicie o postępach? Jak na moje niewprawne oko (nie mam skali porównawczej) roślinki może nie rosną szczególnie wyścigowo, ale zdrowo. Efekty 3 tygodni naświetlania, w odstępach siedmiodniowych:

Habanero Hot Lemon
5224

TS Moruga Yellow
5225

Rocoto Guatemala Orange (taki maluch a już się zabiera za kwitnienie!)
5226

Jeden z chinensów: wszystkie rosną raczej powoli ale "przysadziste", z grubymi łodyżkami
5227

Jeszcze nie koksowałem, ale może pora dać im trochę nawozu?
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez Seblite88 » 4 mar 2014, o 10:58

No postępowo jest :) ja bym już pyknoł niewielką ilość nawozu :)
Avatar użytkownika
Seblite88

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 149
Images: 117
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 17:51
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez MPED » 5 mar 2014, o 17:16

Niech mi ktos powie jak wy to robicie ze wasze dziewuchy sa takie niskie a takie pekate i maja liscie takie juz duze. Ocb gdzie robie blad??
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez Psyhe » 5 mar 2014, o 17:18

Czasem prócz warunków zależy też od odmiany
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez MPED » 5 mar 2014, o 17:57

Psycholku ja mam 19 odmian i 10 takich dosyc wiekszych i zadna z nich tak nie wyglada wszytskie sa wyzzsze.
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez Mr. Ed » 5 mar 2014, o 18:21

U mnie też sadzonki rosną nierówno, baccatumy (Aji Norteno i Lemon Drop) są 2x wyższe od chinensów, a Birgit's Locoto to już w ogóle wyciąga się w górę jak głupia. Ale ilość i rodzaj światła też chyba ma coś do tego - moje lampy są zimne, dają bardzo dużo światła niebieskiego i bardzo mało czerwonego, zobacz pierwszy post w tym temacie.

Poza tym od jakiegoś czasu podejrzewam, że rośliny reagują wyciąganiem się na ciasnotę. Nie wiem jak ją wykrywają, czy przez fizyczny kontakt z sąsiadkami, czy też może przez mniejszą ilość światła padającego na łodygę, ale włącza im się mechanizm wyścigu w górę, żeby zdążyć do światła przed innymi.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mr. Ed - growbox na białych lampach LED

Postprzez sic » 5 mar 2014, o 19:04

To może ja wrzuce swoje 3grosze ;)

ogólnie... to ze AJIe ci rosną bardziej to nie dziwota, one bardzo szybko idą w górę, tak samo annumy, a pubescens tzn roccoto to u mnie teraz ładnie się nawet na oknie rozwijają gdzie jest mało światła ( widze że sam masz więc lada moment zobaczysz jak roccoto ci wystrzeli )... chinesy niestety wono rosną w początkowej fazie, ale po zdjęciach roślin mogę ( z własnego doświadczenia ) powiedzieć że oświetlenie jest dobre, moze nawet za mocne... tzn rośliny ładnie idą w łodygi bo są grube i liście są "soczysto" zielone ale zauważyłem u siebie że zbyt mocne naświetlenie chinesów powoduje zachamowanie ich wzrostu, roślina rozwija coraz większe liście, łodyga grubnie ale sama nie idzie na wzrost... to takie moje osobiste spostrzeżenie
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości