Kawówka

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Kawówka

Postprzez karlos » 14 sty 2012, o 17:37

Potrzebujemy:
- 0,5L wódki,
- 3-5 łyżek miodu wedle uznania,
- 50g kawy ziarnistej dobrej jakości.


Na samym początku prażę przez 5 min ziarna kawy na teflonowej patelni dzięki czemu kawa nabiera dodatkowego aromatu. W międzyczasie rozrabiam miód w ciepłej wodzie (max 100ml) i przelewam do butelki.
Ziarna kawy, wrzucam do moździerza i delikatnie je miażdżę. Przesypuje do butelki. Dolewam wódki do pełna i mamy naleweczkę. <thumright>


Do nalewki można też dodać kilka przypraw wedle uznania, np goździki, cynamon, wanilie. Wszystko zależy od naszego gustu. Polecam eksperymentować.


Okres leżakowania trunki to minimum 3 tygodnie. U mnie po 3 miesiącach przyjdzie czas na degustacje ;) .


GOTOWE
Obrazek
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kawówka

Postprzez Robcyk » 14 sty 2012, o 17:49

Zajefajnie wygląda. Muszę coś takiego kiedyś zrobić. I butelka pasuje tu jak ulał. Tylko czy wytrzyma min. 3 tygodnie....
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Kawówka

Postprzez Piwosz98 » 15 lip 2015, o 22:03

Ja kiedyś piłem u znajomego, jego mama robiła likier kawowy. Był przepyszny, nie pamiętam przepisu ale wiem, że oprócz spirytusu była kawa cappucino bodajże ze 2 torebki. Wiele razy miałem wziąć cały przepis, ale zawsze zapominałem. Echh..
Avatar użytkownika
Piwosz98

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 21:59
Papryki: chilli


Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron