Cytrynówka

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Re: Cytrynówka

Postprzez r.o.k. » 15 sie 2012, o 14:00

przeglądając tak te przepisy przyszło mi na smaki i postanowiłem sobie kieliszek cytrynówki własnej roboty wypić..... i przy okazji podzielić się przepisem który już moja babcia używała.
no wiec będziemy potrzebowali:
1) 1L spirytusu
2) ok 1.2 kg cytryn (ja zawsze daje z 1-2 cytryny więcej ponieważ lubię ten kwaskowaty smak)
3) 3 szklanki przegotowanej letniej wody
4) 600g cukru

wyciskamy sok z cytryn do jakiegoś większego garnuszka, dodajemy cukier i letnia wodę. mieszamy tak długo aż się cukier rozpuści i dodajemy spirytus. całość wlewamy do butelek i czekamy z 2 dni aż się wszystko ze sobą przegryzie (chociaż ja osobiście uważam że można zaraz po zamieszaniu pic;]). z 1l spirytusu otrzymuje się ok 2.3l cytrynówki.
próbowałem już wiele przepisów na cytrynówki i ten jest wg mnie najlepszy. bardzo prosty i szybki przepis a cytrynówka jest naprawdę orzeźwiająca i można ja pic bez zapijania.

efekt powinien wyglądać jak na obrazku poniżej. oczywiście można przepościć przez jakieś sitko ale ja preferuje taki wariant.


Obrazek
Avatar użytkownika
r.o.k.

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 20:48
Lokalizacja: Gliwice, Racibórz
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Cytrynówka

Postprzez Pablot » 9 lip 2014, o 08:41

Odgrzeje suchara i dam przepis z jakiego robiłem taki napój :D . Proporcje w sumie są podobne jak u reszty. Ja akurat robiłem cytrusówkę z połączenia cytryn i pomarańczy.

W tym wypadku było to:
3l spirytu
3l wody
900g miodu
pare kg cytryn i pomarańczy co by wyszło koło 3l soku albo trochę więcej (można dać mniej wody). U mnie było to 4l bo trochę za dużo się kupiło.

ciekawostka (może ktoś nie wie, ja wiem od niedawna): 1 cytryna ~40ml soku, więc jakby robić czystą cytrynówkę to przy tej ilości spirytu byłoby to 75 cytryn. 5 cytryn to około 500g czyli 7,5 kg.

Cytrusy wycisnąć, dolać wody, spirytu, miodu. Mieszać do rozpuszczenia miodu. Przelać do butelek ;)
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Re: Cytrynówka

Postprzez Anka_N » 11 sie 2015, o 15:11

Jeszcze nigdy nie robiłam nalewek, ale z tego co piszesz to nie wygląda na coś trudnego :)
Avatar użytkownika
Anka_N

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 maja 2015, o 07:49
Lokalizacja: Gdynia
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości