Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez pepper_dev » 15 kwi 2017, o 14:44

Podzielę się patentem na ograniczenie picia kawy w ciągu dnia.

Jako że często muszę posiedzieć w nocy do późna a później od rana na biegu, to żłopie sporo kawy. Niestety.

I jakos tak wyszlo ze od jakiegoś czasu zamiast kawy pije zieloną herbatę z ryżem i paprykowa wkładka. Bird's Eye, bo mała poręczna i ostra.no i lubię aromat. Jak to się przegryzie po zalaniu wrzątkiem, to jest na prawdę pobudzające. Bardzo. Capsa w płynie masakruje mnie bardziej niż 'gryziona'... po takim strzale odechciewa się spać na jakiś czas. W lato to coś nawet schladza. Człowiek się z automatu poci...
Próbował ktoś? Może jakieś tipsy macie w podobnych klimatach?
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez mih000 » 16 kwi 2017, o 08:14

Jeśli na celu masz "niespanie" to wg mnie każdy substytut będzie działał jak kawa. W końcu chcesz podwyższyć adrenalinę do poziomu który zagłuszy chęć snu. Efektem będzie chroniczne zmęczenie i obniżenie efektywności pracy. Nikomu nie polecam, niedawno testowałem spanie po 3h dziennie 5x tydz. Masakra.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez pepper_dev » 16 kwi 2017, o 09:17

Ja jestem programista i czasem sie trafi ciezkie wdrozenie, wiec siedzi sie po nocach zeby zdazyc. Nie ma miejsca na brak koncentracji wiec u mnie kawa wtedy odpada. Nie moge sie po niej w ogole skoncentrowac.redbule i inne badziewia to smo. Po prostu wchodze w jkis inny stan swiadomosci, wegetacji bym powiedzial.chodze jak zombie, cos bym porobil, ale wszystko spier#$%le jak sie dotkne.


Stad herbata i papryka.poza adrenalina jest jeszcze dopmina :)
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez Mr. Ed » 16 kwi 2017, o 11:33

Yerba mate. Przynajmniej w moim przypadku rozjaśnia w głowie o wiele skuteczniej niż kawa/herbata i nie powoduje nadpobudliwości.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez pepper_dev » 16 kwi 2017, o 14:03

Stosowalem i dziala. Al po tygodniu zaczynaly mni bolec galki oczne. Nadcisnieni czy cos.
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez Leif » 17 kwi 2017, o 19:58

Mi dobre efekty dała ostatnio lekko ponad miesięczna abstynencja od kawy i innych źródeł kofeiny (wszelkie herbaty z herbaty, czy yerba mate). Chociaż wytrzymać pierwszy tydzień (właściwie to ok 4-6 dni) jest ciężko, ale potem jest z górki. Najlepiej jest ogarnąć sen, ale to często pobożne życzenie (jak np u mnie).
Też trening świetnie pobudza (u mnie aż za bardzo, potem nie mogę zasnąć).

mih000 napisał(a):Jeśli na celu masz "niespanie" to wg mnie każdy substytut będzie działał jak kawa. W końcu chcesz podwyższyć adrenalinę do poziomu który zagłuszy chęć snu. Efektem będzie chroniczne zmęczenie i obniżenie efektywności pracy. Nikomu nie polecam, niedawno testowałem spanie po 3h dziennie 5x tydz. Masakra.
To zwykłe analogi adrenaliny będą jeszcze skuteczniejsze - jak np z legalnych pseudoefedryna (różne preparaty na zatoki), ale zdrowia szkoda.
Ale masz rację, po krótkim czasie chwilowego przypływu energii, w dłuższym okresie jest tylko zmęczenie i iluzja efektywności.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez pepper_dev » 18 kwi 2017, o 11:08

Ja kawe i herbate (mocną ) traktuje jak kredyt energetyczny. na kawie jest ok, a pozniej jest zjazd. spania nic nie zastąpi, ale jak juz musze posiedziec, to musze miec koncentracje dużą i sporo rozwiazywania problemow. a kawa powoduje że nie moge sie w ogole skoncentrowac. mysli lecą jak po jakiejś amfie.
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez Paprykarz999 » 10 paź 2017, o 14:29

I kawa i herbata w nadmiarze szkodzi. To samo yerba, z tym, że dodatkowo, nie wszyscy wiedza jak ją pić, by w ogóle była bezpieczna dla zdrowia.
Avatar użytkownika
Paprykarz999

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 12:25
Papryki: Papryki

Re: Zamiast kawy - herbata na strydach: )

Postprzez pepper_dev » 29 paź 2017, o 16:48

to prawda.z tym ze nawet "rdzenni" amatorzy piją ja prawie z wrzątkiem co pięknie powoduje zapalenia gardła i w konsekwencji może powodować raka. Może brzmi nieprawdopodobnie,ale kiedyś szukał em info o szkodliwości yerba mate.no i jest korelacja ilości piątej ryby z rakiem gardła. Co ciekawe,korelacje można znaleźć wszędzie gdzie piąte są npoja podawane n bardzo gorąco.
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero


Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron