PIWO domowe

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Re: PIWO domowe

Postprzez gagarin » 5 wrz 2011, o 20:46

na browamatorze podobny typ.. http://www.browamator.pl/szczegoly.php? ... edm=194234 .. ludzie chwala ja sobie.. no skoro ogladasz taki sprzet to pewnie za kilka warek zaczniesz zacierac.. :P wieksza satysfakcja z efektu koncowego jest i wychodzi ok 50zl za 20l..
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: PIWO domowe

Postprzez wlodizw » 5 wrz 2011, o 20:48

I ta cena mi się zaje... podoba :D
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: PIWO domowe

Postprzez gagarin » 5 wrz 2011, o 21:09

to do roboty! ;) <piwo>
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:

Re: PIWO domowe

Postprzez karlos » 5 wrz 2011, o 21:18

gagarin jest może jakiś brew kit na http://www.browamator.pl z ciemnym piwem które śmiało możesz polecić? Ewentualnie z jasnych co proponujesz?
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: PIWO domowe

Postprzez gagarin » 5 wrz 2011, o 21:51

nie polecam zadnych bo nigdy brewkita ani nie robilem ani nie pilem.. tylko zacieram.. ehh.. juz dawno nic nie warzylem bo ni ma kiedy..
btw.. tez gustuje w ciemnych.. jasnych lagerow jak moge to nie pije :P
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:

Re: PIWO domowe

Postprzez Jacki » 6 wrz 2011, o 08:35

wlodizw napisał(a):Tu jest taka zaje... do każdej butelki. Cena dosyć wysoka, ale starczy na lata taki sprzęt. I jak gadał gość w sklepie do każdej średnicy szyjki i wielkości flaszki.
http://biowin.pl/?bio=1&lang=pol&str=4& ... b565eb672f


Za taką cenę to bym jednak polecał to:
http://www.centrumpiwowarstwa.pl/sklep/produkty/684
Avatar użytkownika
Jacki

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27 cze 2011, o 09:05
Papryki:

Re: PIWO domowe

Postprzez TomekM12 » 9 paź 2012, o 13:24

Hehe, ja kiedyś próbowałem... Delikatnie mówiąc nie wyszło i zostałem przy kupnym... Tylko problem w tym, że nie każde mi smakuje... Też tak macie? W knajpach zwykle się męczę jak mam tylko 2 do wyboru... a najbardziej lubię Raciborskie, więc lodówkę mam pełną (a to prawie jak domowe) ;)
Avatar użytkownika
TomekM12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 12:45
Papryki:

Re: PIWO domowe

Postprzez ziyo98 » 31 paź 2012, o 15:57

Jak zaczynałem zabawe z piwowarstwem domowym (2003 rok), to testowałem coś co nazywało się Browamator Ciemne 1,8 kg.
Kolorek miało mocnej herbaty, biała gęsta pianka...ale powiem Wam, że pierwszej butelki przełknąć nie mogłem. Nawet myślałem ze skwaśniało :) . Okazało się jednak że ono właśnie miało mieć taki lekko kwaskowaty smak. Po opróżnieniu 40 butelek tego wyrobu powstał jednak problem, bo jak uwielbiałem sklepowe ciemne piwa, tak po tym "moim" ciemnym przestały mi smakować.
No cóż, tak to jest z tym domowym piwem - smakuje zupełnie inaczej niż fabryczne - jak się w nim rozsmakujesz to później ciężko wsadzić do ust sklepowe.
Avatar użytkownika
ziyo98

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 16:32
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Papryki:

Re: PIWO domowe

Postprzez binladen » 31 paź 2012, o 16:26

karlos napisał(a):gagarin jest może jakiś brew kit na http://www.browamator.pl z ciemnym piwem które śmiało możesz polecić? Ewentualnie z jasnych co proponujesz?

Skoro mowa o browamatorze to w sumie chyba wszystkie lagery próbowałem z Muntonsa i Brewmakera. Bardzo dobry wychodził lager Mutonsa z serii gold Continental Lager. Z Brewmakera swego czasu mieli w ofercie kit'a Pilsner Lager który był chyba najtańszy w ofercie. w jednym i drugim piwku wyraźne nuty słodowe i wyraźnie gorzkie.
Z innych producentów niezły jest European Leger Coopersa i czeski Mistr Sladek. Ważne żeby nie dodawać cukru tylko słód najlepiej w syropie. Ciemne mi nie leżą więc nie próbowałem

-- 31 paź 2012, o 17:13 --

Byłbym zapomniał. Pilsener z Coopersa też jest dobry zwłaszcza jak mamy do dyspozycji pomieszczenie z temp poniżej 20'C.
Avatar użytkownika
binladen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 459
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 17:54
Lokalizacja: podkarpacie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: PIWO domowe

Postprzez nynek » 1 lis 2012, o 17:41

Według mnie robienie lagerów z brewkitów to głupota i marnowanie czasu. Pomijając, że gotowce nie powalają smakiem, to lepiej już pokombinować. Wszystkie lagerowe puchy to taki sam, a czasami nawet gorszy odpowiednik tego, co jest w sklepach. Jeśli ktoś boi się zacierania to niech chociaż poeksperymentuje.
Chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego o piwie?
Chcesz poczytać recenzje ciekawych i niespotykanych piw? Tak?!
Więc nie zwlekaj!!! Zapraszam na - SMAK PIWA
Avatar użytkownika
nynek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:27
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron