Winko z ryżu

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Winko z ryżu

Postprzez wlodizw » 6 maja 2011, o 19:52

Wkleję coś co napier... do paru lat i genialne jest na balon 25l bo taki mam.

2,5kg ryżu
6kg cukru
rodzynki dla koloru wina (bo bez rodzynek wygląda jak wywar ze ściery od podłogi)
drożdże winiarskie PDM
Pożywka dla drożdży
woda

Polecam robić wino ryżowe bo do wielu potraw się nadaje.
Gotuję w wodzie cukier bo rozpuścić się musi, gdyż drożdże muszą mieć czym pracować. Ryż wpierdalam do balona bez mycia, bo nie ma sensu myć. Z drożdży PDM nie ma sensu robić matki drożdżowej tylko normalnie wlać do balona. Pożywka jest też normalnie dodawana. Woda jak to woda nalana do około 20-22 litrów bo balon nie może być do pełna napełniony. Rodzynki dla koloru winka, paczkę 250g daję.
Na koniec rurka fermentacyjna, najlepiej z winkiem z poprzedniego sezonu :D i około 3 tygodni pracy drożdży nad cukrem.
Gdy winko przestanie pracować, przelewam do innego balonu dodaję klarovin i po 2 tygodniach klarowania mam winko o pięknej herbacianej barwie i z ryżu :D

Wszystkie winiarskie rzeczy polecam kupować na http://www.biowin.pl naprawdę dobrze zaopatrzony sklep, gdzie można dostać wszystko.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Winko z ryżu

Postprzez Polishteam » 6 maja 2011, o 19:58

Potwierdzam, bardzo dobre wino, idealne do kuchni chińskiej i bardzo tanio wychodzi przy winie ryżowym kupnym.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Winko z ryżu

Postprzez beerciik » 6 maja 2011, o 20:16

będzie trzeba spróbować, tylko kurde mam butle 40L ;) wino robiłem raz jak miałem 14 lat i niewiele z tego wyniosłem wiedzy dlatego głupie pytanie - można by zrobić w takiej butli ale np tylko 20L ? =D
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Winko z ryżu

Postprzez wlodizw » 6 maja 2011, o 21:35

Pewnie, że można ale po co marnować tyle miejsca w balonie? Na balon 40l daj 3-3,5kg ryżu, jeśli chodzi o cukier to możesz dodać z 2kg więcej (jak chcesz to nawet jeszcze możesz dać) Ten przepis jest na wino wytrawne, bo nie lubię słodkiego alkoholu. Jeśli chodzi o drożdże PDM to są na 50l także nie ma problemu, więc nawet około 10kg cukru będą w stanie przerobić na nasze kochane C2H5OH.
W każdym razie dopóki winko "pracuje" to drożdże przerabiają cukier na alkohol więc nie ma co klarować wina, bo klarovin zabija drożdże i jeśli zostanie jeszcze nie przerobiony cukier to wino będzie słodkie. Natomiast zbyt mała ilość cukru sprawi, że drożdże nie zginą wszystkie przy przerabianiu cukru i wino będzie jeb... drożdżami.
Wkleję tu jeszcze wiele winnych przepisów bo zajmuję się tym, ale jak mi ruszy necik, czyli 9.05. bo na razie to jest lipa :(

Polecam robić wina bo to wspaniała sprawa, a jeśli nie wyjdzie zawsze można je zdestylować :D
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Winko z ryżu

Postprzez karlos » 6 maja 2011, o 22:27

wlodizw napisał(a):Natomiast zbyt mała ilość cukru sprawi, że drożdże nie zginą wszystkie przy przerabianiu cukru



Nie rozumiem tego jak drożdże mają ginąć przy przerabianiu cukru, czy roztwór cukru nie ma być pożywką dla drożdży?
Jest jakaś fachowa literatura, strony www godne uwagi?
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Winko z ryżu

Postprzez wlodizw » 6 maja 2011, o 22:52

Drożdże podczas przerabiania cukru giną (osad z martwych drożdży zostaje na dnie balonu) ale podczas tej reakcji wydzielają się dwie rzeczy: CO2, który to gaz uchodzi przez rurkę fermentacyjną, oraz C2H5OH czyli etanol i tego chcemy najwięcej :twisted:
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Winko z ryżu

Postprzez Psyhe » 7 maja 2011, o 07:28

Mocno kopie ? ciekawy przepis , cza będzie wypróbować ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Winko z ryżu

Postprzez wlodizw » 7 maja 2011, o 07:35

Wina ryżowe wychodzą dosyć mocne.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Winko z ryżu

Postprzez monisia_666 » 7 maja 2011, o 07:55

Według mnie wino to niezbyt się nadaje do picia z kieliszka, ale do potraw pasuje idealnie. Sta cały czas go używa i jeszcze nie pomarliśmy, to chyba nie jest źle:)
Avatar użytkownika
monisia_666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 130
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 18:04
Lokalizacja: Łódź
Highscores: 3
Papryki:

Re: Winko z ryżu

Postprzez wolek68 » 7 maja 2011, o 08:17

Też zawsze w zimie robie winko z ryżu.Rodzynki daje się nie tylko dla koloru ,mają swoje zaje... naturalne drożdze!Ja w tym roku dodałem jeszcze 2 kg.dzikiej róży do tego i oczywiście to 2 razy przedystylowałem i rozrobiłem do 60% i to jest to OSAKA!
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Następna strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości