Yerba Mate

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Yerba Mate

Postprzez sobol » 1 cze 2011, o 12:32

Siemka jakoś w zeszłym tygodniu słuchałem radia zet i była mowa o tym dziwnym specyfiku, z ciekawości postanowiłem zainwestować w uw specyfik i zestaw do picia tego naparu(?)
Tak więc paczuszka dotarła więc pora na pierwsze zaparzenie
-smród jak z popielniczki,
-pierwszy łyk, gorzka o smaku tytoniu breja (nie dam rady)
- kilka kolejnych łyków gorycz prawie zanika, smród tytoniu zostaje zastąpiony zapachem herbaty
- kilka kolejnych łyków ee to jest całkiem niezłe i lekko pobudza :)

Czy ktoś z was pija yerbe ? Ponoć skutecznie zastępuje kawę mnie pomaga, zamiast puszki koli rano to robię sobie porcje tego dziwnego wywaru
Polecam do poczytania ten link
http://www.cejrowski.com/rozmaitosci/index.php?p=yerba_mate

oraz sklep
http://www.yerbamatestore.pl/
http://www.yerbamarket.com/?gclid=COSc5NrNlKkCFVOMzAod70CIeg
Obrazek
Avatar użytkownika
sobol

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 42
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:10
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Yerba Mate

Postprzez Psyhe » 1 cze 2011, o 12:58

Yerba Mate swą popularność w Polsce w dużej mierze zawdzięcza Cejrowskiemu właśnie.
Sam planowałem kupić ale nic z tego nie wyszło :roll: na razie
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez monisia_666 » 1 cze 2011, o 15:43

Yerba mate to najlepsza z herbat jest :D Od kiedy zaczęłam pić zieloną herbatę, która w smaku była tylko podobna do mate, to nie mogę znieść nawet zapachu kawy.
Uważam, że o wiele lepiej się po niej czuję; świetnie oczyszcza organizm. Fakt, w smaku to ona nie jest najlepsza, ale da się przyzwyczaić ;) Ja nawet w zeszłym roku dostałam na święta tykwę i bombillę (czyt. naczynko i "słomka" do picia mate). Z tykwy jestem zadowolona, ale ta bombilla jakoś mi nie pasuje- wydaje mi się, że herbata smakuje stalą...

A tu też jest coś do poczytania:
http://www.yerbamateforum.pl
Ostatnio edytowano 1 cze 2011, o 16:02 przez monisia_666, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
monisia_666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 130
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 18:04
Lokalizacja: Łódź
Highscores: 3
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez sic » 1 cze 2011, o 16:01

może specem nie jestem ale nazywanie Yerba mate herbatą to jest profanacja ponoć :) co nie zmienia faktu że jest okrutna... ale gusta są różne
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez monisia_666 » 1 cze 2011, o 16:33

Zdarza mi się tak o niej mówić, bo czasem opisując jej smak, porównuję ją z zieloną herbatą. Czasem też łatwiej jest powiedzieć, że to herbata niż tłumaczyć, że to napar z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego, który jest czymś w rodzaju herbaty o właściwościach kawy... Jak ktoś pije Yerbę, to wie o co chodzi ;)
Avatar użytkownika
monisia_666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 130
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 18:04
Lokalizacja: Łódź
Highscores: 3
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez Psyhe » 1 cze 2011, o 16:38

monisia_666 napisał(a): wydaje mi się, że herbata smakuje stalą...

To może jakąś bombille bambusową cza dorwać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez hanka » 1 cze 2011, o 17:05

albo plastikową, eleganckie nie są, ale ja nie lubię pić ze stalowych, więc to dla mnie dobre rozwiązanie.


yerba- czasem tak, ale raczej za zimno. ciepła mi nie podchodzi
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez Ludwik » 1 cze 2011, o 18:46

Mnie tam wcale yerba stalą nie smakuje :D a piję z metalowej bombilli. Wielu ludzi uważa, że syf straszny. Mi tam od razu smakowała, ale ja mam smaki wypaczone. W upały też się świetnie sprawdza, jak się np. owocową yerbe wodą z lodem zaleje, pychota! Dobrze taka pragnienie gasi. Oczyszcza ojj na pewno :D Dużo lepiej się człowiek po niej czuje. Nocki na I roku przy yerbie mmm :> Kolega się śmiał, że całą noc łaziłem po korytarzu :D Kawa co najwyżej mnie usypia. Trzeba uważać jak się chce poćwiczyć w dany dzień, bo wyduldać z 4-5 zalań przed bieganiem czy chociaż zwykłym w-f'em to jest masakra.

Tak jak sobol napisał najlepsza jest z rana, daje kopa żeby się łatwiej obudzić. A jak się odpowiednią odmianę wybierze to potrafi nieźle kopnąć :D
Avatar użytkownika
Ludwik

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 00:48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez Ludwik » 1 cze 2011, o 18:51

Taka ciekawostka, witaminy z grupy B, których w yerbie jest dużo ponoć wspomagają metabolizm węglowodanów. A taka Taragui ma ok. 380mg magnezu /100g yerby! Znaleźć można też yerby o wysokiej zawartości makroelementów jak choćby żelaza itd. Sry za dubla miał być edit :P
Avatar użytkownika
Ludwik

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 00:48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Papryki:

Re: Yerba Mate

Postprzez Sargento Garcia » 1 cze 2011, o 20:25

Ludwik napisał(a):Mnie tam wcale yerba stalą nie smakuje :D a piję z metalowej bombilli. Wielu ludzi uważa, że syf straszny. Mi tam od razu smakowała, ale ja mam smaki wypaczone. W upały też się świetnie sprawdza, jak się np. owocową yerbe wodą z lodem zaleje, pychota! Dobrze taka pragnienie gasi. Oczyszcza ojj na pewno :D Dużo lepiej się człowiek po niej czuje. Nocki na I roku przy yerbie mmm :> Kolega się śmiał, że całą noc łaziłem po korytarzu :D Kawa co najwyżej mnie usypia. Trzeba uważać jak się chce poćwiczyć w dany dzień, bo wyduldać z 4-5 zalań przed bieganiem czy chociaż zwykłym w-f'em to jest masakra.

Tak jak sobol napisał najlepsza jest z rana, daje kopa żeby się łatwiej obudzić. A jak się odpowiednią odmianę wybierze to potrafi nieźle kopnąć :D



Terery pitej z bawolego rogu nic nie zastąpi <thumright>
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Następna strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron