Becherovka

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

Becherovka

Postprzez viris » 26 gru 2012, o 00:10

Witam po krótkiej przerwie :)

Od jakiegoś czasu (w zasadzie roku) poszukuję przepis na Becherovkę. Jasna sprawa że nikt tu nie posiada dokładnej wiedzy na temat jej tworzenia (poza rzekomo trzema osobami na świecie), ale może orientuje się jak zrobić coś podobnego. Osobiście zastanawia mnie tajemnicza buteleczka na allegro - http://allegro.pl/esencja-smakowa-do-alkoholu-jak-becherovka-z-cz-i2898124784.html . Jak uważacie, warto coś takiego kupić czy raczej postarać się o suszone zioła? Do tej pory udało mi się ustalić że z 35 ziół które są używane do produkcji Becherovki potrzeba między innymi laskę wanilii, goździki, cynamon, anyż, majeranek, kłącza tataraku, arcydzięgiel, lukrecja, piołun, gałka muszkatołowa, goryczka biała, korzeń galangi. Może ktoś ma większą wiedzę na temat tego trunku i chciałby się podzielić wiedzą? :)
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Becherovka

Postprzez karlos » 26 gru 2012, o 08:27

Esencji nie polecam, miałem okazje pić inny typ esencji i nie umywa się do naszych ulubionych trunków.


Lepiej jest zrobić wino lub nalewkę według własnych preferencji ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Becherovka

Postprzez viris » 26 gru 2012, o 10:14

No właśnie byłem sceptycznie nastawiony do niej z racji tego że nie wiadomo co tam jest ale skoro mówisz że miałeś okazję próbować to tą część tematu można zamknąć, natomiast jeżeli chodzi o składniki (bo tutaj jak widać sporo mi brakuje) jeżeli ktoś się orientuje mógłby się podzielić :)
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: Becherovka

Postprzez 4ndrew » 26 gru 2012, o 10:23

Beherovka srofka ;) , polecam Śliwowice z Łącka

4ndrew kolejny Twój post nic nie wnoszący do tematu ! ostrzegam pierwszy i ostatni raz :P P.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Becherovka

Postprzez viris » 26 gru 2012, o 18:56

Może nie łącką ale śliwowice mam i to w dużej ilości (choć procentami ani smakiem nie ustępuje jej) także robię z niej różnego rodzaju nalewki, likiery itd itp niekoniecznie dla siebie ale lubię też poeksperymentować jak np ze wspomnianą Becherovką :)
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: Becherovka

Postprzez Mr. Ed » 17 kwi 2013, o 22:33

Przyłączam się do negatywnych opinii o esencjach. Czysta chemia i tyle.

Ogólnie mówiąc, w przypadku likierów i wódek smakowych: domowe nalewki z naturalnych składników >> produkty sklepowe >> wódka z esencją. Bawiłem się w nalewki przez kilka lat i mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że żaden gotowy produkt nie przebije domowego krupniku, orzechówki albo likieru porterowego. Nawet renomowane wyroby :D

Ed.
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron