herbata mietowa شاي بالنعناع

Czy trzeba coś więcej tłumaczyć ;)

herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez V3rtyX » 27 sty 2012, o 18:27

Skladniki:
-woda
-swieza mieta(najlepiej odmiana nanah ale mozecie sprobowac ze zwykla)
-bialy cukier
-zielona herbata typu gunpower
(-swiezy piolun)


Ten rodzaj mietowej herbaty pochodzi z Maghrebu. Mezczyzni ktorzy tam mieszkaja podczas spotkan ze znajomymi zamiast piwa pija wlasnie takie cos. Jeszcze nie spotkalem osoby ktora po sprobowaniu tej herbaty powiedzialaby ze jej nie smakuje.

How it's made:
2 lyzeczki zielonej herbaty gunpowder zalewamy goraca woda i odstawiamy na 10 sekund, wylewamy zawartosc szklanki i ponownie zalewamy herbate woda, znowu wylewamy i zalewamy herbate woda i ostatni raz wylewamy(najlepiej uzyc w tym celu sitka do herbaty). Niektorzy nie wylewaja pierwszej wody i pod koniec dodaja do gotowej herbaty ale ja nigdy tego nie robilem i moja herbata wychodzi bardzo dobra. Teraz do szklanki 300ml wlewamy goraca wode i wrzucamy herbate ktora wczesniej "oczyscilismy", wrzucamy 3/4 szklanki miety(mieta musi opasc na dno bo inaczej herbata bedzie zle smakowala) i przykrywamy talerzem. Dodajemy 2.5-3 lyzeczki bialego cukru(nie bedzie za slodka :) ). jezeli ktos chce to moze dodac troche swiezego piolunu do smaku(nie mozna uzyc suszonego bo herbata bedzie gorzka). Po 5 minutach przelewamy herbate do innej szkladni z wosokosci 20-30cm(chodzi o to aby herbata zaczela sie pienic bo to znacznie poprawia smak). pozniej przelewamy herbate do pierwszej szklanki i tak kilka razy. Dzieki temu herbata nabierze lepszego smaku i wszystkie smaki dobrze sie wymieszaja. Smacznego :)

Fotka z google:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 19 lut 2012, o 16:00 przez V3rtyX, łącznie edytowano 1 raz
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez T-800 » 19 lut 2012, o 15:46

Szczerze mówiąc Ja nigdy nie przepadałem za miętową herbatą , osobiście wolę herbatę z prądem , a ściślej.....sam prąd.
Coś co ma procenty i pięknie daje w czachę. Mimo to nie jestem alkoholikiem , a raczej częstym degustatorem płynów wyskokowych.
Moim zdaniem taką herbatę miętową chciałbym spróbować dzień po spożyciu znacznych ilości napojów gaszących pragnienie dozwolonych w/g prawa
Polskiego od lat 18- stu.
KTO W MŁODOŚCI GŁUPIM NIE BYŁ , TEN NA STAROŚĆ NIE ZMĄDRZEJE
Avatar użytkownika
T-800

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 151
Images: 3
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 16:22
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez V3rtyX » 19 lut 2012, o 15:59

jezeli do tej pory piles tylko herbate mietowa z torebki to sie nie dziwie, ze za nia nie przepadasz :)
marokanska mietowa herbata jest unikalna. nie mozna porownac jej smaku do niczego innego.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez T-800 » 19 lut 2012, o 16:11

NIe wiem , nie znam się ale masz rację, mięta kojarzy mi się z tymi torebkami do zaparzania i jest to nie dobre.
KTO W MŁODOŚCI GŁUPIM NIE BYŁ , TEN NA STAROŚĆ NIE ZMĄDRZEJE
Avatar użytkownika
T-800

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 151
Images: 3
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 16:22
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez V3rtyX » 19 lut 2012, o 16:14

W tych torebkach jest tylko suszona mieta+ewentualnie aromat miety a tu masz zielona herbate i swieza miete.roznica jest ogromna
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez T-800 » 19 lut 2012, o 16:19

To mnie przekonałeś.............muszę spróbować.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
KTO W MŁODOŚCI GŁUPIM NIE BYŁ , TEN NA STAROŚĆ NIE ZMĄDRZEJE
Avatar użytkownika
T-800

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 151
Images: 3
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 16:22
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez Justysia » 19 lut 2012, o 19:37

Świeży piołun?...skąd?

Co do piołunu i jego wywarów słyszałam wiele opowieści z "pieprzem" mojego dziadka- żartowniś z niego ale babcia nawet przytaknęła, że był koleś w latach 50tych, który po piołunie (nie do końca znam postać jaką spożył) miał podcinane ciała jamiste...bo mu nie chciał opaść:P
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez V3rtyX » 19 lut 2012, o 19:39

u mnie swiezy piolun sprzedaja na arabskim targu. a w pl mozna wziac z ogrodka jak ktos hoduje :)
to jest dodatek, jezeli go nie masz to nie musisz go stosowac
Gorszy problem moze byc z mieta. Nie wiem czy mieta pieprzowa sie nadaje
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez Justysia » 19 lut 2012, o 19:42

no tak odmiany o której pisałeś raczej świeżej nie dostanę, pieprzowa jest dość hmm ostra jak na miętę, może ta nanah jest łagodniejsza?jak oceniasz?
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: herbata mietowa شاي بالنعناع

Postprzez V3rtyX » 19 lut 2012, o 19:44

mysle, ze jest lagodniejsza.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Następna strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości