Raclette

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Raclette

Postprzez Marlo » 29 sie 2014, o 12:12

Przejrzałem dział z przyborami kuchennymi i widzę, że lubicie podobnie jak ja posiadać w kuchni różne ciekawe gadżety ( mniej lub bardziej przydatne :-P ). Chciałbym Wam przybliżyć tzw. grill raclette http://www.odeo24.pl/product-pol-2190-Severin-RG-2619-Grill-Raclette-z-kamienna-plyta.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2014-08&utm_content=2190#nclid=fc8805065b55c7248db314941b099dec . Jest tego kilka rodzajów i jeśli mnie pamięć nie myli to chyba taki sam sprawiłem na Boże narodzenie mojej mamie, chociaż tak na prawdę sprawiłem go z myślą głównie o sobie :D
Jest to bardzo fajna "zabawka" na wszelkie imprezy towarzyskie w domowym zaciszu 8-) Akurat ta wersja posiada płytę kamienną oraz drugą stalową płytę grzewczą. Co można na tym urządzeniu przyrządzić ? W zasadzie wszystko, ograniczeniem jest tylko Nasza wyobraźnia - w zestawie mamy osiem małych patelenek na których możemy usmażyć jajko, roztopić kawałek sera który posypiemy kawałkami drobno pokrojonego boczku itd. Natomiast na górnych płytach możemy usmażyć kawałek, mięska, szaszłyki, boczuś do wspomnianych wcześniej jajek z patelenki czy też kreweteczki :D W necie możemy znaleźć kilka wariantów na przygotowanie raclette. Ciekawi mnie czy Ktoś z Was miał z tym styczność lub czy Ktoś z Forumowiczów posiada może takie "cudeńko" :D
Avatar użytkownika
Marlo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:32
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Raclette

Postprzez Psyhe » 30 sie 2014, o 16:18

fajna zabawka ale zbedny bajer moim zdaniem nie kupilbym tego wydaje sie za male
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Raclette

Postprzez xlukaszox » 30 sie 2014, o 16:33

Jak grillowanie to tylko na ogniu za pomocą węgla drzewnego albo brykietu ;)
Za tą cenę to można kupić:
http://allegro.pl/grill-ogrodowy-duzy-p ... 84604.html
Lub:
http://allegro.pl/grill-kuty-z-rusztem- ... 09815.html
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Raclette

Postprzez Marlo » 30 sie 2014, o 19:04

Wiesz Psyhe, wielkie to to nie jest ale uważam,że wielkość jest wystarczająca.Ja jak wspomniałem kupiłem to jako prezent na święta a zdecydowałem się na to głównie dlatego że obecny mąż mojej mamy wiele lat mieszkał w Szwajcarii(stamtąd pochodzi właśnie raclette) to stwierdziłem,że będzie to fajny podarunek bo tam na imprezach towarzyskich często raclette jest wykorzystywany ;) OK,zgodzę się z twierdzeniem,że jak coś z grilla to tylko tradycyjny grill. Ale jeżeli ktoś mieszka w blokach i grillowanie na balkonie nie wchodzi w rachubę to ja osobiście dla samego siebie wolałbym kupić właśnie raclette niż grill elektryczny bo tutaj wachlarz zastosowań jednak jest trochę szerszy ;-) Tak więc podsumowując dla mnie to fajny patent na imprezę albo urozmaiconą kolacje ale na pewno nie jest to urządzenie które będziemy używać codziennie :-)
Avatar użytkownika
Marlo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:32
Papryki:

Re: Raclette

Postprzez mih000 » 30 sie 2014, o 19:16

Sam mam grill elektryczny i w mieszkaniu jest niezastąpiony, tylko duża moc musi być i najlepiej karbowany, żeby się nie wystudzał za szybko jak się wałówę nałoży do oporu.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Raclette

Postprzez Mr. Ed » 30 sie 2014, o 20:13

Prawdziwy grill jest super, ale trzeba mieć warunki (ogródek albo przynajmniej duży balkon).

Mam w domu mały grill raclette z kamienną płytą i jest to całkiem fajna zabawka do postawienia na stół, gdy zaprosi się gości w niewielkim gronie. Tradycyjnie raclette opiera się na topionym serze o tejże nazwie i ziemniakach, ale na przyjęcie można przygotować większy wybór:

- Do grillowania na górnej płycie: paseczki zamarynowanego mięsa, plasterki cebuli, plasterki cukinii, papryka, pieczarki, plasterki ziemniaka i co tam się jeszcze z lodówki wygrzebie.
- Do foremek pod grzejnik: bagietka albo biała bułka (ewentualnie zamiast pieczywa gotowane obrane ziemniaki) przykrywana plasterkami sera (najlepiej raclette ale edamski albo podobny żółty też się nada).
- Sól, pieprz, olej do smarowania płyty (najlepiej aromatyzowany). Białe wytrawne wino.

Przy czymś takim można siedzieć godzinami, i smażyć, i jeść... wszyscy opchają się do pełna a pod koniec imprezy okazuje się, że surowców zeszło tyle co nic :D
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Raclette

Postprzez Marlo » 30 sie 2014, o 20:51

Mr. Ed fajnie, że odezwałeś się w tym temacie :) Dokładnie, raclette jest fajnym patentem na imprezę pośród grona znajomych szczególnie wtedy gdy właśnie z takich a nie innych powodów nie można posiłkować się tradycyjnym grillem no i kolejny plus tego to czy mamy lato, jesień czy zimę możemy się "pobawić" tym urządzeniem w towarzystwie i właśnie sprawia to całkiem dobrą frajdę <thumright> A ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia :p Czy Ktoś z Was miał do czynienia z potrawą która zwie się "prażonkami" ? Np. na Śląsku jest to bardzo popularna szamka chociaż w różnych częściach kraju różnie się na to mówi - co prawda temat wart jest założenia osobnego wątku i pewnie niedługo to poczynię ale chciałem się pokrótce dowiedzieć czy jest Wam coś takiego znane ?
Avatar użytkownika
Marlo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:32
Papryki:

Re: Raclette

Postprzez Psyhe » 30 sie 2014, o 20:55

Jezeli chodzi ci o "te" prazonki, prazone, prazuchy itp. to jak ktos tego nie zna to chyba nie jest z polski :)

P.s co do grillow domowych to ja mam cos takiego, calkiem spoko na wode
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Raclette

Postprzez xlukaszox » 30 sie 2014, o 20:58

Można zrobić balkonowe z puszki po bro opis jak zrobić: http://www.piwnica.co.uk/view/1033/Gril ... C4%99_robi
Obrazek
Lub
Obrazek
Z puszki zwykłej można zrobić i nawet na balkonie grillować ;)
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... z-puszki-1
A to co jest pokazane w pierwszym poście to nawet grillem nie nazwę bo jak coś ma się grillować
to grillować a nie smażyć na blacie, Ale rozumie kto co lubi.

Pochwały przyznane za post: 2
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Raclette

Postprzez Marlo » 31 sie 2014, o 10:05

Chodzi mi o te prażonki ;-) Być może to samo mamy na myśli 8-) Obrazek
Avatar użytkownika
Marlo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:32
Papryki:

Następna strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron