G3Ferrari Delizia Pizza Express

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez Wiking » 24 sie 2013, o 22:46

Pizza to nie WEGIEL... niepowinna byc czarna..
:o zlocisto wypieczona smakuje najlepiej.. myslisz ze moja jest niedopieczona?
to podaj zdjecia swojej pizzy, jak wyglada..ok? zobacze jaki kolor ma byc..
Avatar użytkownika
Wiking

NOWY
 
Posty: 48
Dołączył(a): 22 sty 2012, o 23:23
Lokalizacja: raz w miesiacu Jelenia Gora.
Papryki: CAP 980, Fatalii Yellow + 120 innych

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez Psyhe » 24 sie 2013, o 22:49

Prosiłem pana by pan uzupełnił swoje posty w dziale przepisy skoro pan zamiescił
Chili con carne - ORIGINAL (od Wikinga)
od od Wikinga !? ale co mamy oblizać zdjęcie czy jak bo nie rozumiem !
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez wlodizw » 24 sie 2013, o 22:59

Pizze się kupuje w pizzerii gdzie jest piec palony drewnem a nie robi na elektrycznych tościarach.
Dobra pizza wygląda w ten sposób :
placuszek.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez gujen » 25 sie 2013, o 00:10

wlodizw napisał(a):Pizze się kupuje w pizzerii gdzie jest piec palony drewnem


piece na drewno w pizzeri? chyba sie rozmarzyles, nawet w piekarniach gazowe maja...
Avatar użytkownika
gujen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 11
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 13:14
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków
Papryki:

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez Wiking » 25 sie 2013, o 09:02

wlodizw napisał(a):Pizze się kupuje w pizzerii gdzie jest piec palony drewnem a nie robi na elektrycznych tościarach.
]


Myszlale ze nazwa tego tematu tutaj jest: "G3Ferrari Delizia Pizza Express" a nie "Pizza z pizzerii" ..
oczywiscie zrobic zdjecja pizzi z pizzerii i dodac do tematu to potrafi nawet male dziecko <thumbdown>

Jak nielubisz domowej pizzy, to starzcy powiedzec, i nietrzeba krytyzowac prace i pizze drugich ludzi, ktorzy lubia zrobic cos porzadnego sami w domu.

Tutaj tez mamy pizzerie kdzie pracuja jakis ludzie z Kosowa.. ale ja lubie prawdziwa pizze jak we Wlochach a wole poprostu to radsziej zrobic sam.
Pracowale 8 lat w pizzerii s Wlochami a mam jakis swoj standart smaku a higieny a ten nieodpowiada tej kosowskiej pizzerii :cry:
I placic duzo kasy za kawalek ciasta s lyzecka sosu pomidorowego, s produktem seropodobnym a innymi dodatkami to mi nietrzeba.

@ Psyhe: Juz dopelnione, ten przepis na CCC.
Avatar użytkownika
Wiking

NOWY
 
Posty: 48
Dołączył(a): 22 sty 2012, o 23:23
Lokalizacja: raz w miesiacu Jelenia Gora.
Papryki: CAP 980, Fatalii Yellow + 120 innych

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez Psyhe » 4 wrz 2013, o 09:34

To ma grzanie od góry i od dołu :) ja bym w tym spróbował chlebki pita zrobić
Oczywiście jak jest na tyle miejsca w środku
Może wyrosłyby fajne "poduszkowce" ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez hanka » 4 wrz 2013, o 09:40

jak to zobaczyłam pierwszy raz to pomyślałam "w tym by się dało upiec kolanka*" i mi się przedszkolno-wczesnoszkolne czasy przypomniały
*kolanka to takie ciastka, coś jak maca z przypalonym cukrem i lekko przypalonym spodem. sprzedawali to tylko w jednym miejscu w kielcach i ta piekarnia nadal działa. pycha :mrgreen:

i chlebki naan by w tym spoko wychodziły
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez Poms » 16 wrz 2013, o 21:40

Pizze w piecach bez termoobiegu wychodzą dość przeciętnie, ta ze zdjęć wikinga wygląda jak Michael Jackson. Podobne to się wkłada do piekarnika, a nie wyciąga. Gdzie puste w środku chrupiące bąble i zewnętrzna, zeschnięta skórka, która się łamie i kruszy. Potrzymaj trochę dłużej w niższej temperaturze. Może dało by się nieco uchylić żeby był przepływ powietrza, być może by się lepiej rumieniła. Pizza raczej się tam gotuje a potem pali, niż piecze (wniosek ze zdjęć - nie miałem czegoś takiego)
Piecyk może i fajny, jak ktoś chcę na szybko sobie zrobić coś do żarcia np z mrożonek. W środku pizze się przepiekają? Ten "kamień" powinien mieć dziury do odprowadzania wilgoci spod ciasta, inaczej równie dobrze możesz położyć na zwykłej blasze. Na plus dla tego piecyka można zaliczyć temperaturę jaką osiąga (bo osiąga, prawda? Nie są to czcze przechwałki producenta?). Taki piecyk widziałbym jako dopiekająco-przypalający na końcowym etapie, bo ja osobiście lubię jak pizza ma przypalone na czarno krawędzie.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: G3Ferrari Delizia Pizza Express

Postprzez Polishteam » 17 wrz 2013, o 07:52

Poms napisał(a):W środku pizze się przepiekają? Ten "kamień" powinien mieć dziury do odprowadzania wilgoci spod ciasta, inaczej równie dobrze możesz położyć na zwykłej blasze.


Z tego co wiem masz kamień do pizzy i on też nie ma dziur do oprowadzania wilgoci, więc po co kupowałeś, skoro można piecz na blasze :P

Poms napisał(a):Pizze w piecach bez termoobiegu wychodzą dość przeciętnie, ta ze zdjęć wikinga wygląda jak Michael Jackson. Podobne to się wkłada do piekarnika, a nie wyciąga. Gdzie puste w środku chrupiące bąble i zewnętrzna, zeschnięta skórka, która się łamie i kruszy. Potrzymaj trochę dłużej w niższej temperaturze. Może dało by się nieco uchylić żeby był przepływ powietrza, być może by się lepiej rumieniła. Pizza raczej się tam gotuje a potem pali, niż piecze (wniosek ze zdjęć - nie miałem czegoś takiego)


W tym urządzeniu nie ma termoobiegu, ale są dookoła specjalne otwory, którymi uwalnia się powietrze i wilgoć, więc "nie ugotuje" się pizza.

Poms napisał(a): Na plus dla tego piecyka można zaliczyć temperaturę jaką osiąga (bo osiąga, prawda? Nie są to czcze przechwałki producenta?).


Tak, można znaleźć na forach anglo lub włosko języcznych lub na YT testy z pomiaru temperatury i jest taka temperatura jaką podaje producent.

Poms napisał(a):Taki piecyk widziałbym jako dopiekająco-przypalający na końcowym etapie, bo ja osobiście lubię jak pizza ma przypalone na czarno krawędzie.


Dużo osób wprowadza modyfikacje i można osiągnąć taki efekt, aby pizza miała czarne krawędzie tutaj przykład z włoskiego forum:

http://www.pizza.it/forum/cottura-della ... jf7zH-Y7dw
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron