Naczynie do kiełków

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Naczynie do kiełków

Postprzez wlodizw » 24 lut 2013, o 16:02

Kupiłem sobie dzisiaj naczynko do produkcji kiełków.

Naczynie1.jpg

Naczynie2.jpg

Naczynie posiada trzy szalki o średnicy 20 cm. Można jednocześnie kiełkować trzy różne gatunki nasion albo kontynuować zbiory poprzez stopniowe wysiewanie nasion. Posiada syfony odpływowe zapewniające równomierny odpływ wody oraz regularną wilgotność. W szalkach są otwory wentylacyjne służące do odprowadzania gazów i tlenu. Na dole znajduje się zbiornik, gdzie spływa nadmiar wody. Na górze jest pokrywka gwarantująca stabilny, wilgotny klimat, także przy wahaniach temperatury.
Koszt takiej zabawki 30 PLN.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Naczynie do kiełków

Postprzez gujen » 24 lut 2013, o 22:24

czym roznia sie te kielki od tych ktore mam ze zwyklego sloika? imo te 30 zl mozna lepiej zainwestowac <piwo>
Avatar użytkownika
gujen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 11
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 13:14
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków
Papryki:

Re: Naczynie do kiełków

Postprzez Polishteam » 25 lut 2013, o 09:18

Mam taką samą i jest bardzo fajna.

gujen napisał(a):czym roznia sie te kielki od tych ktore mam ze zwyklego sloika? imo te 30 zl mozna lepiej zainwestowac <piwo>


Na pewno wygodą, nie bawimy się w jakieś szmatki i inne pierdoły (I możesz kupić taniej, bo ja widziałem za 19zł). Wysypujesz , podlewasz i już. Woda która zostaje jest idealna do podlewania kwiatów.

I mała uwaga. Nie kupujcie na kiełki zwykłych nasion, bo często one są faszerowane chemią zabezpieczającą przed pleśnią itp.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Naczynie do kiełków

Postprzez wlodizw » 25 lut 2013, o 09:32

Pewnie, że wygoda jest i to duża. Lejemy wodę i nadmiar sam spływa do zbiornika, nie musimy się bawić w zlewanie wody tak jak to mam miejsce w produkcji w słoiku. Co do samych nasion to fakt, lepiej kupować zestawy przystosowane do produkcji kiełków. Paczka takich nasion kosztuje około dwóch złotych i jest to ilość akurat na całą jedną szalkę.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Naczynie do kiełków

Postprzez Kreegan » 7 lis 2013, o 14:53

Najlepiej kupować kiełki w większych ilościach np. po 0,5 kg. Dużo taniej wychodzi. Polecam jednak kupić po kilka małych paczuszek i sprawdzić co najlepiej smakuje, a dopiero potem kupić większe opakowanie.
Avatar użytkownika
Kreegan

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2013, o 11:10
Papryki:


Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości