Szybkowar

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Szybkowar

Postprzez Psyhe » 12 lip 2012, o 21:10

Mam takie coś

http://www.mall.pl/szybkowary/fagor-innova-6-918012839

Jestem zadowolony bardzo ,wg. mnie brać z takim koszyczkiem właśnie
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Szybkowar

Postprzez Justysia » 12 lip 2012, o 22:04

Pierdzielicie, moja mama ma szybkowar który ma z 20-25 lat czyli czasy prl/zssr i używa go do gotowania ryżu, buraków, kaszy, fasoli itd. Nic nigdy się nie wydarzyło więc BEZ zbędnego PRZESADYZMU.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Szybkowar

Postprzez Psyhe » 12 lip 2012, o 22:12

Justysia bo jak ktoś ma wyobraźnię i zna się na rzeczy to OK
Ale jakby nie było te stare szybkowary mają liche zabezpieczenia w porównaniu z tymi obecnymi
A jak ktoś nie będzie przestrzegła podstawowych zasad użytkowania to może zaliczyć zwałę
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Szybkowar

Postprzez Polishteam » 13 lip 2012, o 07:13

Justysia napisał(a):Pierdzielicie, moja mama ma szybkowar który ma z 20-25 lat czyli czasy prl/zssr i używa go do gotowania ryżu, buraków, kaszy, fasoli itd. Nic nigdy się nie wydarzyło więc BEZ zbędnego PRZESADYZMU.


Nie do końca się z tobą zgodzę, bo znam kilka osób, które miały nieprzyjemne doświadczenie z takimi szybkowarami. Tak jak Psyhe napisał chodziło o zabezpieczenie, które niestety nie było zbyt dobre. Zawór często nie otwierał się i powodowało to rozerwanie garnka lub uszkodzenie pokrywki. Wiadomo, że nie wszystkie szybkowary muszą wybuchnąć, ale lepiej zaufać tym obecnym sprzętom (nie NONAME z Chin), bo powinny być bezpieczniejsze.
Zresztą najważniejsza zasada to sprawdzenie zaworu przed gotowaniem 8-)
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Szybkowar

Postprzez karlos » 13 lip 2012, o 09:05

PT, to co pisał Psyhe na poprzedniej stronie to całkowita racja! Przecież woda zaczyna wrzeć w temp 100 stopni C wydziela się para. Temperatura wrzenia oleju to około 300 stopni C. Czy można osiągnąć ja w szybkowarze na palniku kuchennym? Nie mam pojęcia, ale wątpię.

Sam korzystam z szybkowaru, nie jest to często. Idealny jest do gotowania golonki, szybko się robi i zawsze jest miękka :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Szybkowar

Postprzez Kwax » 13 lip 2012, o 09:08

Olej nie wiadomo czy będzie parował, ale woda która będzie w mięsie czy co tam wrzuci owszem. Nie będzie przecież i tak piersi z kurczaka trzymał tam 1h tylko kilka minut.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: Szybkowar

Postprzez Polishteam » 13 lip 2012, o 11:53

Powiem tak, spokojnie na palniku kuchennym mocno rozgrzejemy olej , wiem to z doświadczenia bo bym se kuchnie spalił :D
Zostawiłem garnek z olejem na kuchence i zapomniałem o tym, kobita zobaczyła i wyłączyła. Jak włożyłem termometr to miałem tak około 250 stopni. :shock:
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron