Any Sharp

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Any Sharp

Postprzez karlos » 8 lip 2012, o 13:09

Napiszcie co sądzicie ale po 6 miesiącach użytkowania!
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Any Sharp

Postprzez wlodizw » 8 lip 2012, o 13:28

karlos napisał(a):Napiszcie co sądzicie ale po 6 miesiącach użytkowania!

Normalnie zrzędliwy tetryk...
Jak za pół roku przestanie mi działać to ją komisyjnie wypie... przez okno i za kolejne ~10 PLN (jak bogacz :lol: ) kupię sobie następną. Poza tym nie ostrzę noży co chwila więc na trochę powinna wystarczyć.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Any Sharp

Postprzez Psyhe » 8 lip 2012, o 13:29

Karlos Ty chciałbyś mieć za 10 zł coś na 50 lat ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez karlos » 8 lip 2012, o 14:01

Nie, ale powiem wam jedno.
Miałem to http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-ho ... iczna.html

jak masz miękki nóż (chodzi mi o twardość stali) prosto z chin to dwoma pociągnięciami masz nóż "naostrzony". Dlaczego "naostrzony" a nie naostrzony? Bo ta ostrość jest fikcyjna! Ostrząc tym gównem niszczysz sobie krawędź tnąca. Powstaje mikro piłka, która robi wrażenie, że nasz nóż jest ostry, pomidorek ładnie się tnie itp :P
Pisanie, że nóż tym można naostrzyć do poziomu brzytwy jest przesadą. Nie wiem na ile jest ustawiony w tym gównie kąt. Powiedzmy, że masz standardowo 20 stopni więc nie naostrzysz tym ani noża roboczego ani kuchenniaka... co najwyżej przeprofilujesz sobie kat... czyli spierdolisz sobie charakterystykę danego noża.


Edit:
Nie neguje też w 100% tej ostrzałki, jest ok na działkę, na wyjazd itp. ale jeśli chcesz mieć w domu dobrze naostrzony nóż, dla mnie to rozwiązanie z miejsca odpada. Cała dyskusja nie ma sensu jeśli w kuchni operujesz nożami z bazaru za 10-40zł..
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez Justysia » 8 lip 2012, o 18:35

Karlos.....nie wiem może to wstyd ale ja mam własnie takie szajskie noże i jak na razie nie myśle o wymianie bo kasa idzie na inne rzeczy (cóż...nie mogę poburżujować ). Nawet jeśli myślę o zmianie to na Fiskarsa 150zł za 5 noży. Zawodowo nie gotuję więc zabawki po 2-3 stówy/szt nie są mi potrzebne. Noży nie oddaje do ostrzenia tylko sama sobie je ostrze. Mój najlepszy, najwygodniejszy i najczęściej używany nóż ma ze 20 lat i przypomina koziorka do grzybów a wygląda jak kawał d zza krzaka....dlatego ostrzałke wypróbuje :D
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez karlos » 8 lip 2012, o 18:54

Justysia to żaden wstyd ;)

Ja również do pewnego czasu użytkowałem najtańsze z najtańszych noży :P , ale spróbowałem czegoś lepszego i teraz jest więcej frajdy przy machaniu dobrym, ostrym nożem.

Mówi się, że piekielnie ostry nóż w kuchni jest bezpieczniejszy od tępego. W pełni to podzielam.

10-15 zł to nie majątek, nawet jeśli co roku trzeba by wymieniać ten system ostrzący.
Ja tylko przedstawiłem jego wady, proponuje delikatnie na nim ostrzyć. Trzeba się liczyć z agresywnym zbieraniem stali z noża, a to nic dobrego.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez Psyhe » 8 lip 2012, o 19:00

Karlosa ostrza to nawet John Rambo by się nie powstydził , powiedz mi może gdzie kupie taką profesjonalną ostrzałkę albo jak to się nazywa

Edit: znalazłem

http://www.tlim.net/txt-melon-jak-ostrz ... rzalek.php

Ten system co Karlos proponuje kosztuje bagatela 400-1000 zł to pierniczę
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez karlos » 8 lip 2012, o 19:12

http://www.ebay.com/itm/Knife-Sharpener ... 4167dfa718

Podawałem linka na SB, chińska produkcja bo prawdziwy apex to koszt 280$.
Warto jak ostrzenie z ręki na kamieniu nie wychodzi :P
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez Justysia » 8 lip 2012, o 19:18

8-) Mój dziadek ostrzy taką ostrzarką z obrotowym czymś nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa ale iskry lecą- podobne do tego co w linku od Psyche tylko bez chłodzenia wodą :P ja ostrym nożem potrafię się dobrze...zaciąć w kuchni hehe (fajtłapa ;) )jak mój ojciec ostrzył noże to zawsze z mamą się zacinałyśmy (taką prlowską ostrzarką elektryczną kompaktową z obrotowym kamieniem szarym, z osłonką). Karlos- na pewno masz racje, może kiedyś zaszaleję
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez sic » 8 lip 2012, o 19:32

stare noże można bez problemu zwykla osełką z OBI ( 3zl ) naostrzyc tak ze sie bedzie mozna nimi golić! jak sie umie ( warunek konieczny )... tylko szybko sie tepia ( kwestia stali ), ale ja tam osobiscie nie widze potrzeby kupowania "wynalazkow" czy zaje... nozy za bozia wie jakie pieniadze :/ dla uzytku domowego... owszem jak sie ma kase w nadmiarze to mozna sobie cuda sprawiac ale po cholere na sile?! ;)

z drugiej strony taka oselka jak wlodziw wkleil jest zaje..., jesli sie nie umie ostrzyc nozy "tradycyjnie", za 10zl masz produkt ktory spelnia swoje funkcje i dla wiekszosci smiertelnikow gotujacych w domu bedzie spelnial swoje zadanie w 100% ( przynajmniej przez jakis czas ) a potem sie wymieni na nowy.... ot moje zdanie
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron