Any Sharp

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Any Sharp

Postprzez Robcyk » 9 lip 2012, o 19:20

Jak się posiada dobry, drogi nóż to warto kupić ostrzałkę , kamienie za spora kasę i można cieszyć się nożem dłuuuuugie lata. Według mnie trzeba dorosnąć do drogiego dobrego noża i dbania o niego drogą ostrzałką. Jak ktoś ma tanie noże to fajnie jak się da naostrzyć je czyms tanim i cieszyć się że dobrze tnie. Ja mam jebla na punkcie ostrosci ( chilli też) to mój konik. Do nas trafilem przez KNIVES.PL. Każdy kiedyś dorośnie do drogiego noża. Ja takiego nie mam jeszcze. Kupcie Pikutka Victorinoxa za 15 zl i zobaczycie co to znaczy ząbkowana brzytwa. Wystarczy na razie........
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Any Sharp

Postprzez przeszczep » 20 lip 2012, o 22:31

Z tą ostrzałką jest jeden problem... i nie jest to kwestia kiepski/dobry nóż.
Ta ostrzałka ostrzy szybko, co równa się z szybkim zjadaniem krawędzi tnącej. Węglik wolframu to jest coś takiego co służy do cięcia ceramiki, która jest nieco twardsza od stali (to tak dla zobrazowania).
Po 6-10 miesiącach używania takiej ostrzałki z waszych krawędzi tnących zrobi się czop. Już nie bedzie tak fajnie płynąć przez cięty materiał, już nie będzie tak łatwo szatkować twardsze produkty.
Ale fakt - zawsze można kupić nowy nóż :D Jest to jakaś wymówka :)
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez Psyhe » 22 lip 2012, o 08:53

Ostrzałka a raczej skrawarka metalu :D jest całkiem spoko ale używał ją będę tylko przy jakiś większych szarżach kuchennych
Poniżej mój nóż którego to bardzo lubię , jak widać jest to stal nie jakaś blacha
Nóż mam ładnych parę lat dałem za niego około 30 złotych
Spokojnie go można czasem potraktować Any Sharpem i kroi zarąbiście
Ale jak napisał kolega powyżej nie za często
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez aldorn » 22 lip 2012, o 21:05

Robcyk napisał(a):Jak się posiada dobry, drogi nóż to warto kupić ostrzałkę , kamienie za spora kasę i można cieszyć się nożem dłuuuuugie lata. Według mnie trzeba dorosnąć do drogiego dobrego noża i dbania o niego drogą ostrzałką. Jak ktoś ma tanie noże to fajnie jak się da naostrzyć je czyms tanim i cieszyć się że dobrze tnie. Ja mam jebla na punkcie ostrosci ( chilli też) to mój konik. Do nas trafilem przez KNIVES.PL. Każdy kiedyś dorośnie do drogiego noża. Ja takiego nie mam jeszcze. Kupcie Pikutka Victorinoxa za 15 zl i zobaczycie co to znaczy ząbkowana brzytwa. Wystarczy na razie........

Muszę dać foto mojej ostrzałki, padniecie :P
Co do ostrych noży to fakt, każdy ich potrzebuje, tyle, że nie każdy już o tym wie. Ja mam jobla na tym punkcie, bo skóry nie utnę bele czym.
Że nie każdy wie i używa tego co najtańsze i nie ostrzy bo przecież "to nóż, nie trzeba ostrzyć" przekonałem się kiedyś u koleżanki jak poprosiła mnie o pokrojenie czegoś w kuchni. Nóż był tak tępy, że naostrzyłem go "na brzytwę" używając jako kamienia ostrzącego schodów w bloku...
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez Robcyk » 23 lip 2012, o 17:43

Pewnie że się da naostrzyć nóż kawałkiem nawet rozbitego kibla, talerzem a własciwie jego dolną szorstka częścią, tak samo z kubkiem czy stłuczoną porcelanką z bezpiecznika porcelanowego. Ale mająć nóż za +200zł warto mieć dobra ostrzałkę. Tanie noże można naostrzyć i na schodach czy przedmiotami które wczesniej wymieniłem. Aldorn spróbuj ostrzyć nóz za np 300zł na schodach zachowując odpowiednie kąty. :D Mi np szkoda by było zapsuć drogi noż ostrząc na schodach itd. Wszystko ma swoj czas.
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez aldorn » 23 lip 2012, o 21:40

A to ja wiem, ale to było u znajomych z nożem za parę złotych :P
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez Poms » 24 lip 2012, o 15:44

Od 30.07 w biedronce będzie trójstopniowa ostrzałka do noży i nożyczek za 17 zł. Do domowego użytku pewnie spoko się nada.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez Raccoon » 16 lut 2013, o 18:05

Ja od bardzo dawna posiadam takiego crock sticka: http://www.teraasekeskus.com/tuotteet/t ... ockNew.jpg

Pręciki są ceramiczne i bardzo fajnie ostrzą noże kuchenne, a do tego jest całkowicie idiotproof, nawet największa łamaga nie zrobi sobie krzywdy ostrząc na tym.
Dobrze ostrzy za równo noże z twardej jak i miękkiej stali.
Mimo wszystko jestem zwolennikiem zwykłej osełki, bo lubię mieć bardzo ostre noże, najlepiej żeby goliły ;)
Avatar użytkownika
Raccoon

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 16:56
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez heartless » 16 lut 2013, o 20:29

Kupiłem wczoraj za 8 zeta z przesyłką, muszę się przyzwyczaić.
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: Any Sharp

Postprzez MPED » 13 lut 2014, o 20:05

W lidlu sa jeszce nadal ostrzalki diamentowe za 29.99 z 4 roznymi gradacjami ja kupilem sobie przedwczoraj i sie naostrzylem niezle nadodatek.

5049

Polecam troche wprawy z czasem i bede ostrzyl jak stary :)
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości