Kamienna płyta do pizzy i chleba

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez Polishteam » 22 cze 2012, o 20:53

4ndrew napisał(a):fajna sprawa, jak by ktos sprawdzil w standardowym piekarniku gazowym (jak w kuchence gazowej) i tez by wyszla super pizza to bym sobie taki sprawil ;) .


Myślę, że będzie dobrze, w końcu piece chlebowe są ogrzewane "ogniem" , jedyny warunek to do jakiej temperatury się rozgrzeje piekarnik gazowy, bo jeśli będzie mniejsza to po prostu trzeba będzie dłużej grzać ten kamień.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez Polishteam » 4 lip 2012, o 09:38

No i skusiłem się na ten kamień. Jutro powinien do mnie dotrzeć. Zamówiłem 30x30x3 + Łopatka+ radełko + mąka.
Jak tylko dojdzie to go wypróbuję.
Czy trzeba go myć przed pierwszym użyciem i czy trzeba go myć po użyciu ?
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez Poms » 5 lip 2012, o 20:15

Ja go umyłem tylko przed użyciem. Pod prysznicem i szorowanie szczotą z pyłu i brudu powstałego przy produkcji. Kamień należy myć tylko zwykłą wodą, bez użycia żadnych środków typu płyn do naczyń itp. Chemikalia wsiąkną w niego i wyparują podczas pieczenia. Polecam użyć papieru do pieczenia, bo jak coś się przypali to bardzo ciężko to wyszorować - a może nawet jest to niemożliwe. U siebie zrobiłem plamy przez pierwsze 2 pieczenia i nie mogę się ich pozbyć.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez Polishteam » 10 lip 2012, o 15:55

Już po teście. Powiem tak rewelka wychodzi taka pizza, normalnie dzień do nocy jak używa się zwykłej blachy lub czegoś podobnego. Ja mam wersje 3cm więc rozgrzewałem troszkę ponad 40 minut, ale piekło się tylko 5 minut.
Jak ktoś lubi w domu robić pizzę to nie ma co się zastanawiać trza kupić.
Polecam.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez lord82 » 28 maja 2013, o 21:18

w takim razie tez sobie sprawie taka plyte.o tym jaka pizza wyszla postaram sie napisac,ale dopiero za ok.2 tyg.narazie pracuje caly czas wiec nie mam kiedy wyprobowac.do tej pory pieklem pizze na screenie w kuchence gazowej.nie narzekam,Ci ktorzy mieli okazje sprobowac tez nie narzekali.zobaczymy jak duza roznica w smaku i konsystencji bedzie jak zrobie na plycie.
Avatar użytkownika
lord82

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 11:34
Papryki:

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez LaTeX » 6 lip 2015, o 01:16

Ostatnio trafiłem na YouTube na kanał French Guy Cooking, gdzie tytułowy french guy tłumaczył, opierając się o książkę Modernist Cuisine (swoją drogą przez 50 sekund chciałem ją kupić, w 51 sekundzie dowiedziałem się, że kosztuje $600), że można zastąpić kamienną płytę dość grubą metalową - ze względu na jej większą przewodność cieplną płyta taka szybciej się nagrzewa i szybciej oddaje temperaturę do ciasta, co z kolei pozwala skrócić czas nagrzewania oraz pozwala osiągnąć zbliżony efekt do pieca kamiennego przy niższej temperaturze.
Obrazek
Avatar użytkownika
LaTeX

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Images: 3
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 20:24
Papryki:

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez mih000 » 6 lip 2015, o 13:17

LTX - mam tę książkę w PDFie.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez G_R » 21 lip 2015, o 14:23

LaTeX napisał(a):, że można zastąpić kamienną płytę dość grubą metalową - ze względu na jej większą przewodność cieplną płyta taka szybciej się nagrzewa i szybciej oddaje temperaturę do ciasta, co z kolei pozwala skrócić czas nagrzewania oraz pozwala osiągnąć zbliżony efekt do pieca kamiennego przy niższej temperaturze.

Ten sam efekt uzyskasz wkładając do piekarnika grubą żeliwną patelnię dnem do góry.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez black » 25 lip 2015, o 18:32

Można również zastosować płytę granitową, zamierzam spróbować, jedyne 9,99zł za płytę 30x30x2 w OBI :) tylko łopatkę jeszcze muszę zakupić.
Avatar użytkownika
black

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Images: 1
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 14:03
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 1
Papryki: Lubię wszystkie ;)

Re: Kamienna płyta do pizzy i chleba

Postprzez Pawlak » 18 maja 2016, o 23:04

Odświeżę trochę temat, bo jest mi bliski ;)
Różnicą pomiędzy kamieniem, a blachą lub patelnią jest taka, że kamień jest porowaty dzięki czemu lepiej odbiera wilgoć z ciasta.
Tanim sposobem na kamień do pizzy jest udanie się do kamieniarza (takiego od nagrobków) i zapytać czy nie ma jakiegoś pasującego nam kawałka. Przy odrobinie szczęścia dostaniecie go za darmo.
Pamiętajcie, że kamień nie może być impregnowany.
Dlatego uważałbym na marketowe płyty. Kamieniarza też lepiej zapytać czy kamień nie był czymś potraktowany, bo możecie zrobić sobie po prostu krzywdę.

Osobom, które nie mają zamiaru zaopatrywać się w kamień polecam ustawić piekarnik na grzanie od dołu i ustawić maksymalną temperaturę.
Na sam spód położyć kratkę i po nagrzaniu piekarnika na niej umieścić blachę z pizzą.
Ten sposób wykorzystuję na zrobienie ciasta w stylu pan pizza - czyli grube ciasto w wysokiej blaszce, z większą ilością tłuszczu (tak jak grube w Pizza Hut) ;)
Ostatnio edytowano 30 cze 2020, o 18:25 przez Pawlak, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pawlak

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 2
Dołączył(a): 16 maja 2016, o 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron