Noże

Czyli co powinien mieć każdy chilihead

Re: Noże

Postprzez Butcher » 18 lut 2013, o 13:24

janwamar napisał(a):stalowe noże są najlepsze w kuchni


jakieś przykłady? argumenty?
Avatar użytkownika
Butcher

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 180
Images: 0
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 17:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Pochwały: 10
Papryki: a jakże

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Noże

Postprzez karlos » 18 lut 2013, o 16:00

Jeśli podzielimy noże na dwie grupy, stalowe i ceramiczne. To bez zająknięcia można stwierdzić, że noże wykonane ze stali są lepsze :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Butcher » 18 lut 2013, o 16:43

Tak, też oglądałem ostatnio adbustera ;] chodziło mi bardziej o to żeby podzielić się opinią i ew. poprzeć spostrzeżenia jakimiś argumentami. To tak jakbym powiedział że cyklon jest najlepszą papryką, bo tak

P.S. oczywiste jest to, że metal jest najlepszy
Avatar użytkownika
Butcher

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 180
Images: 0
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 17:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Pochwały: 10
Papryki: a jakże

Re: Noże

Postprzez Poms » 19 lut 2013, o 16:03

Noże ceramiczne nie są zbyt dobre. Miałem taki, na początku był super, ścinał nawet włosy z ręki. Dziś po miesiącu może półtora ciężko nawet przekroić pomidora. Do tego na krawędzi tnącej pojawiły się wyszczerbienia. Papier ścierny nie daje rady tego naostrzyć, kamień też nie. Do naostrzenia trzeba by mieć coś diamentowego. Nóż ceramiczny porównałbym do golarki jednorazowej. Działa dobrze, ale krótko. Najlepiej kupić nóż z dobrej stali.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Psyhe » 19 lut 2013, o 18:04

Poms napisał(a):Noże ceramiczne nie są zbyt dobre. Miałem taki, na początku był super, ścinał nawet włosy z ręki. Dziś po miesiącu może półtora ciężko nawet przekroić pomidora. Do tego na krawędzi tnącej pojawiły się wyszczerbienia. Papier ścierny nie daje rady tego naostrzyć, kamień też nie. Do naostrzenia trzeba by mieć coś diamentowego. Nóż ceramiczny porównałbym do golarki jednorazowej. Działa dobrze, ale krótko. Najlepiej kupić nóż z dobrej stali.


No i to jest odpowiedz jak ktoś się zastanawia nad kupnem noża ceramicznego ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Robcyk » 19 lut 2013, o 18:14

Mam mały nóż ceramiczny i jest całkiem ok. Ale trzeba o niego dbać jak cholera. Nie był drogi i w sumie warty tej kasy ( jakieś 25zł) , tylko że po użyciu najlepiej go wytrzeć i włożyć z powrotem do pudełeczka w którym przyszedł. Łatwo go zniszczyć, wykruszyc ostrze itd. Ale ostry jest jak cholera. Ale według mnie lepiej kupić jakiegoś Victorinoxa.

http://allegro.pl/noz-ceramiczny-uniwer ... 72554.html coś jak ten tylko pudełeczko fajniejsze i bez tej osłonki na ostrze
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Noże

Postprzez gujen » 19 lut 2013, o 21:14

Tez mam ceramiczny i musze sie zgodzic z przedmowcami, poki nowy/ nie zniszczony jest idealny ale niestety bardzo kruchy i latwo zniszczyc, lepiej zainwestowac w cos co mozna przynajmiej naostrzyc.
Avatar użytkownika
gujen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 11
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 13:14
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków
Papryki:

Re: Noże

Postprzez Kwax » 19 lut 2013, o 23:35

gujen napisał(a):Tez mam ceramiczny i musze sie zgodzic z przedmowcami, poki nowy/ nie zniszczony jest idealny ale niestety bardzo kruchy i latwo zniszczyc, lepiej zainwestowac w cos co mozna przynajmiej naostrzyc.

Nie to że jestem fanem ceramicznych noży, ale jak zniszczony to przez nas, więc nie wińmy gry tylko gracza.

Poms napisał(a):Do naostrzenia trzeba by mieć coś diamentowego.

Spróbuj diamentem a zobaczysz jak szybko nie będzie co zbierać. Ceramiczne ostrzy się ceramiką.

Prawda jest taka, że nóż jest bardzo ważny ale ważniejsze czym ostrzymy. Jak ma się dobrą ostrzałkę to nawet nóż z Ikei z najtańszej serii naostrzymy, że można się nim będzie golić.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: Noże

Postprzez xlukaszox » 22 lut 2013, o 22:38

Też mam zawsze problem z nożami sama nie umiem naostrzyć, kiedyś można było się z tym do kogoś udać a dziś, chciałabym sobie też naostrzyć np. nożyczki, ale teraz wszędzie króluje chińszczyzna i kupienie nowych będzie pewnie tańsze niż naostrzenie starych.
Ostatnio kupiłam noże z Ikei ale nie z naszej tylko w Szwecji i jest różnica mam już 1,5 roku i nadal ostre.



No jak masz taki nóż że lepiej kupić nowy niż samemu naostrzyć ? to się nie dziwie, ja się nauczyłem ostrzyć w pół miesiąca i to nawet dobrze lepiej kupić dobry sprzęt po co chodzić do kogoś żeby ostrzył ale też trzeba kupić dobrą ostrzałkę albo kamień bo jednak elektryczne takie sobie są najlepiej ręcznie ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Noże

Postprzez 666elvis666 » 24 lut 2013, o 21:41

tutaj macie chyba wszystkie odpowiedzi na wasze pytania i wątpliwości:)

http://www.youtube.com/watch?v=JAuHXshOHRQ
Avatar użytkownika
666elvis666

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 20:32
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przybory kuchenne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości